2010 Kia Sorento

Odpovědět
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Patozzi píše:Aha, ale já jsem mu vyloženě říkal o problému vystříkaných nádržek, když chce člověk ostříknout na okno a stříká přitom vždy na světlomety, a ptal jsem se, jestli by nebylo možné nějak rozdělit, aby při stříkání na okno ostřikovače světlometů nestříkaly a ty stříkaly jen na extra povel (z toho nějakého tlačítka) a on řekl, že to jde, že to v servisu umí udělat, a že to dokonce už několika lidem dělali...
Patozzi píše:... tak to je ale asi při jízdě po dálnici apod. dost nepohodlné, ne? Já nevím jak samozřejmě vy, ale já třeba teď v zimě čistím okno pořád, několikrát během jedné cesty. Představa, že musím při jízdě kvůli každému stříknutí pokaždé přepínat světla na parkovačky, se mi nějak nelíbí :(
....tak to bude při jízdě po dálnici jistě pohodlnější a bezpečnější, "lovit" nějaké přidelané tlačítko na palubce. Mně ten manévr nepřijde moc složitý. Ale je to Tvoje volba. Mne to vyhovuje.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Reklama
 

Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

A jet po dálnici, byť na chvíli, jen na parkovací světla je bezpečné??? A to děláš i v noci? Nevím, tak možná máme na bezpečnost každý jiný pohled. Ale souhlasím s tebou, je to samozřejmě jen moje volba. Pouze jsem sem na fórum hodil info o tom, co jsem zjistil. Kdyby to někoho zajímalo. Jak s tou informací kdo naloží je samosebou každého věc...
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj kuci. Trochu se vmisim do debaty s otazkou k cemu je vlastne dobre ostrikovani svetel. Nemuzu si pomoct, ale na par autech jsem mel ostrikovani svetel vc. nynejsiho soryho a jediny efekt ktery jsem sledoval byl ten, ze akorat pekne mizela voda v nadrzce ostrikovace. U Soriho (starsi verze) je na ostrikovace svetel specialne cudl, uprime receno za ty tri roky co ho mam jsem to jeste ani jednou nezkousel protoze jsem nemel potrebu a to najezdim kazdej den minimalne 70 kilaku po frekventovany silnici pri cestach do prace. Takze vlastne ani po tech letech nevim, jestli ty ostrikovace fungujou :-).
No a na autech, kde to bylo reseny stylem jako mate vy, tedy spolecne s ostrikovacema skla, jsem jednoduse odpojil napajeni cerpadla pro svetla a mel jsem klid.
Nevim jak Vy, ale mne to pripada jako nejednodussi a nejbezpecnejsi reseni.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

Tak to máš asi pravdu. Když by byly špinavý xenony tak strašně, že by to třeba dělalo nějakou neplechu, prostě bych zastavil na pumpě a omyl bych je...

A já jsem si na tom uvědomil, že vlastně ta reakce Maxiho ani nedává smysl. Ostříkování na okna by po té operaci, o které jsem tady psal, zůstalo normálně na páčce pod volantem. Takže žádné hledání tlačítka "přidělaného na palubce" - na tom by bylo jen to málo používané extra stříkání na světlomety.
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Respektive jsem chtel rici to co jsi popsal. Pokud mas svetla spinave malo, tak ostrikem stejne nic nepoznas a pokud by jsi je mel totalne zasekany, coz se mi snad jeste nikdy v zivote nestalo, to by jsi asi musel jezdit nekde po poli, tak ty trisky to stejne neumejou. Nemuzu si pomoct, ale tato funkce mi pripada spis jenom, aby si vyrobce mohl v tabulce odsktnout dalsi radek na co nalakat lidi. Ucel ale zadnej.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Patozzi píše:Tak to máš asi pravdu. Když by byly špinavý xenony tak strašně, že by to třeba dělalo nějakou neplechu, prostě bych zastavil na pumpě a omyl bych je...

A já jsem si na tom uvědomil, že vlastně ta reakce Maxiho ani nedává smysl. Ostříkování na okna by po té operaci, o které jsem tady psal, zůstalo normálně na páčce pod volantem. Takže žádné hledání tlačítka "přidělaného na palubce" - na tom by bylo jen to málo používané extra stříkání na světlomety.

....tak to jo. Jinak v noci oplachuju "oboje". Zas tak mne to finančně neruinuje. Bohužel u xenonu je myslím předpis, že musí mít ostřikovače a automatické vyrovnávání sklonu. Je to předpis.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Patozzi píše:A jet po dálnici, byť na chvíli, jen na parkovací světla je bezpečné??? A to děláš i v noci? Nevím, tak možná máme na bezpečnost každý jiný pohled. Ale souhlasím s tebou, je to samozřejmě jen moje volba. Pouze jsem sem na fórum hodil info o tom, co jsem zjistil. Kdyby to někoho zajímalo. Jak s tou informací kdo naloží je samosebou každého věc...
chybička se vloudila


"....tak to jo." ..........byla vlasně odpověď na tento příspěvek.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Nymburák »

Tak pánové,
už měsíc a tři dny, 3.000 km s Novým Sorentem! Bohužel spotřeba šla nahoru a sice na 8,6 l/100 km!!

Jak jste na tom s km, spotřebou a celkovou spokojenost (nespokojenost) vy co máte Nové Sorento???

Dík
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Mám sice předchůdce, ale myslím že je ta spotřeba stále skvělá, vždyť je zima. Taky je to auto těžké a tak se nedá očekávat spotřeba jako u Octávky 1,9. Třeba moje Sorento váží 2,2 tuny a stačí abych jel dýl po dálnici a hned je to za 9,5 litru a to jedu podle předpisů.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Presne tak. Myslim, ze na takove auto je ta spotreba dobra.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od patrikos »

No my sme na tom se Sorentem cca 9L/100 dlouhodobě, a zdá se mi to poměrně gut...kór když je zima
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
krejcit
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 30, 2011 9:48 am

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od krejcit »

Co se tyce ostrikovacu, lze to opravdu resit prepnutim polohy svetel. Ale to je dost pakarna a v noci je to nepouzitelne. Nechal jsem si primo u prodejce v autor. servisu tyhle veci odpojit. Dal jsem za to asi 2 stovky a mam klid :) Na svetlomety uz to ted strika jen pod prislusnym tlacitkem.

Chtel bych se zeptat na vase zkusenosti pri dlouhodobejsim pouzivani Sorrenta. Mam najeto asi 25tis. a neskutecne me s.... jak uvnitr porad neco cvaka a vrze. Proste levny plasty. Jizdne auto v pohode, ale diky tomuhle ho zacinam fakt nenavidet. Podle me je to slusna fusarina, co do kvality zpracovani.

To uz nemluvim o tom ze uz jsem byl behem 25tis. kilometru 3x na zarucnich opravach..... :(
Myslim ze co se tyce Kia jsem pro priste vylecenej....
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Mám starší Sorento a jedno z posledních vyrobených rámových a nic nevrže ani nedrčí a mám najeto 40 tkm. Asi není nad pořádný rám :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

krejcit píše:Co se tyce ostrikovacu, lze to opravdu resit prepnutim polohy svetel. Ale to je dost pakarna a v noci je to nepouzitelne. Nechal jsem si primo u prodejce v autor. servisu tyhle veci odpojit. Dal jsem za to asi 2 stovky a mam klid :) Na svetlomety uz to ted strika jen pod prislusnym tlacitkem.

Chtel bych se zeptat na vase zkusenosti pri dlouhodobejsim pouzivani Sorrenta. Mam najeto asi 25tis. a neskutecne me s.... jak uvnitr porad neco cvaka a vrze. Proste levny plasty. Jizdne auto v pohode, ale diky tomuhle ho zacinam fakt nenavidet. Podle me je to slusna fusarina, co do kvality zpracovani.

To uz nemluvim o tom ze uz jsem byl behem 25tis. kilometru 3x na zarucnich opravach..... :(
Myslim ze co se tyce Kia jsem pro priste vylecenej....
Mne v zimě po delší jízdě po nasolené silnici začli občas vrzat po přejetí velkých nerovností nějaké gumy vzadu na nápravě. Po oteplení to přestalo. Ale vyněnili to v rámci garance zcela bez připomínek. Jinak uvnitř bez jediného pazvuku - ťuk, ťuk... Ostřikovače jsem nakonec vyřešil stejně jako Ty. Najeto něco přez 20tis.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Mám najeto 34.000 km . To vrzání v zadní nápravě při mrazech jsem měl také .
Po oteplení je to pryč . Vrzání uvnitř snad žádné nepozoruju , jen něco opět hrká ve dveřích . Asi to těsnění .
Celkově spokojenost . :D
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Odpovědět