KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Odpovědět
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od hillcz »

Ahoj

Mám Sorento 3.5 V6 143 kW. 2006 před FL. Stálý 4X4 5ti stup. automat. Chci se zeptat kolik vám žere? Já jezdím po okreskách kde nemusim moc zastavovat ani brzdit a nedostanu se pod 16. Dnes jedu na přestavbu LPG, ale stejně si myslim že 16 je moc. Jak s tím jezdit levněji ?
Reklama
 

Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od Maxi »

Zeptal jsem se před léty jednoho řidiče co měl Hyundai Tucson 2.7 V6 automat, kolik mu to baští, protože jsem četl kritiku na neúměrně vysokou spotřebu. Nechal mne hádat. Tipnul jsem si do 14,0 l. Zamračil se, že po městě někdy až 17 l. A to je Tucson menší a lehčí než Sorento. I když tato motorizace se ve spojení s automatem Hyundai patrně mec nepovedla. Takže to je asi reálný údaj. Asi nezbývá než LPG s velkou nádrží. Malá je nanic, ty krátké dojezdy jsou frustrující. U takto vysoké spotřeby je návratnost pomerně rychlá. Držím palce až to funguje.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
navi.ivan
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 04, 2011 2:33 pm

Re: KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od navi.ivan »

Ahoj mám to samé Sorento jenom rok 2004 a bez TOD a ted přes zimu mám tak kolem 20l LPG většinu jezdím město.
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od hillcz »

Boha to je snad vtip :-) Nez jsem ho koupil četl jsem že jezdí za 14 plynu a ted mě píšou 20 :-) Už chápu proč do toho nedali palubní PC :-D
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od Maxi »

To není vtip. Spotřeba na LPG je o 10 až 20% vyšší než na benzín. Kupodivu to hezky táhlo odspoda. (tehdy Nissan Primera 2.0 i).
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od hillcz »

Dovolim si velice nesouhlasit. Mel jsem Peugeot 406 na LPG se seq. vstrikovanim a na LPG jel dokonce lepe a spotreba byla stejna naopak bych rekl ze o trochu nizsi, Jde o to jaky je tam system a jak je to seřízené.
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od Maxi »

hillcz píše:Dovolim si velice nesouhlasit. Mel jsem Peugeot 406 na LPG se seq. vstrikovanim a na LPG jel dokonce lepe a spotreba byla stejna naopak bych rekl ze o trochu nizsi, Jde o to jaky je tam system a jak je to seřízené.
Je to možné. Já sekv. vstřikování neměl. Bralo to sice více, jak jsem psal,zase byla ale levnější přestavba.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od viita »

Mám se Sorentem 3,5 benzínem 2005 najeto na plyn cca 30 tis. Spotřeba 14,5-16 l plynu na solo, záleží ,jak je "těžká" noha, S naloženým vlekem 750 kg cca 17 l plynu, a s velkým dvounápravovým plachťákem (5 x 2 m) naloženo tak okolo tuny spotřeba 20-23 l plynu ale dělá to ta plachta. Jinak- nejnovější sekvence BRC, nádrž 100 l, montováno v Autogas Barták Moravské Budějovice- krásná práce a absolutní spokojenost.Pro sichr dáno přimazávání Ekolube.Myslím, že oproti nafťáckým problémům je tato verze bezůdržbová záležitost jezdící za velmi rozumný peníz.A svezení s automatem, kdy motor není slyšet-paráda.Nevýhoda-pro toho kdo tahá- ten menší točák je oproti nafťáku znát. ale katastrofa to určitě není.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: KIA 3.5 V6 SPOTŘEBA

Příspěvek od hillcz »

Zajímal by mě Váš názor na styl jízdy. Bohužel to nemá palubní PC tak že se nemám čeho chytit, ale pominu-li jízdu stylem brzda plný plyn. Snažím se o plynulé rozjezdy jen lechtat plyn. Někde jsem se dočetl že je to špatně. Prý by se měl člověk dostat "rychle" na požadovanou rychlost a pak jen udržovat lechtáním plynu. Jinde píšou že motor by měl jít co nejblíže maximálního točivého momentu což je 3000 otáček. Ale když jedu plynule převodovka ho drží mezi 1500-2500. 90 - 100 km/h točí kolem 2000, někdy dokonce i níže. Automat mám prvně a tak by mě zajímal jak u tohoto auta dosáhnou nejmenší možné spotřeby. Nejsem závodník. Občas s tím neco převezu a jinak chci pohodlne "šetrné" auto. Díky za každý názor.
Odpovědět