xenonove svetla

Uživatelský avatar
Maldoc
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 06, 2009 6:53 pm
Bydliště: Lipt. Hradok
Kontaktovat uživatele:

xenonove svetla

Příspěvek od Maldoc »

Cawte chcel by som sa vas opytat ako je to zo xenonovymi vybojkami ci si ich normalne mozem namontovat do auta ...bo kamarat mi tvrdi ze ano ze ked mam na aute ciru optiku tak to nieje problem ale mne sa to nejak nezda ze by to bolo take jednoduche
KIA RIO II Sporty
1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG solaris II
kupene 4.Maj 2009
stav km pri kupe: 8
najazdene km cca: 26 500
Reklama
 

BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: xenonove svetla

Příspěvek od BatoNR »

ak mam spravne informacie tak xenonove svetla musia mat automaticke vyrovnavanie vysky nastavenia svetla (to preto lebo maju vysoky svetelny vykon a aby nedochadzalo k oslnovaniu ostatnych) a nomezes si ho nastavovat "rucne v kabine"
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: xenonove svetla

Příspěvek od aladinos »

Môžeš si to dať,ale nie je to povolené.
90% áut ktoré to majú domontované tak to majú bez povolenia.
Polícia ti môže zadržať TP a bude ti vrátený až keď si to demontuješ a dáš pôvodné výbojky. Podobne ako je to s fóliami na predných bočných sklách.
Netuším či budeš aj pokutovaný, to záleží na konkrétnej situácií.
Choď sa na to opýtať do nejakého servisu... tam ti určite laicky poradia že čo a ako. Potom daj vedieť.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: xenonove svetla

Příspěvek od visna »

Chlapi prudko rozmyslam nad dennym svietenim, minule som videl v tescu predavat za 100 evri take dva pasy led-diod jakoze denne svietenie, a cuduj sa svete celkom sa mi to zdalo seriozne spravene, tie dva pasy boli v takych masivnych kokovych puzdrach celkom pekne spravene, kabelaz k tomu, schema no celkom ma to prekvapilo (nejaky cesky dovozca) . osobne neznasam nejake "tesco" tuningy ale na toto by som sa dal, montuje sa to do tej mriezky spodnej co mame pri hmlovkach apekne tam aj bolo napisane ze ako vysoko a ako daleko to ma zo zakona byt, a bolo tam napisane ze je to homologizovane..
Otazka: ked je to homologizovane a dodrzim vsetky uvedene rozmery montaze (vysku, sirku. atd) co na to policajti pokuta? nic?

Uz som s tym videl aj rio aj oktaviu a vyzeralo to celkom dobre. No ide mi o to aby som nemusel svietit zbytocne normalnymi svetlami,aj tak to len zatazuje motor, alternator, taketo diodky maju ovela ovela mensi prudovy odber ako ziarovky v svetlach...

Babo raď !!!
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: xenonove svetla

Příspěvek od aladinos »

Myslíš niečo podobné ako je na daných fotkách?
http://www.cardomain.com/ride/3315146/2009-kia-rio
http://www.cardomain.com/ride/3859054/2009-kia-rio


A podla mňa keď to je homologované, tak by nemal byť problém.
Otec to má na toyote namiesto hmlových svetiel a keď má spínač svetiel v polohe OFF tak svietia LED-ky a keď zapne svetlá tak LED-ky zhasnú.
Mali sme to aj tak že nezhasli a v noci nám vyblikovali autá že ich to oslňovalo.
Ale na autách, kde je to sériovo montované tak im to svieti aj v noci... tak neviem
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: xenonove svetla

Příspěvek od visna »

Ano myslim presne to, celkom sa mi to paci a je to prakticke voci zatazeniu alternatora, motora, baterky, ziarovkam, spotrebe paliva ...

A funguje to presne tak ako si napisal ze ked sa rozsvietia normalne svetla tak to zhasne a naopak...

Len mi ide o tu homologizaciu a ako to beru policajti ci mam zo sebou nosit od toho obal ako dilinko a aby neboli problemy.... Nema s tym niekto skusenosti ? asi to risknem .... cim dalej tym viac aut to pouziva...
RIO II 1,4 sporty 2008
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: xenonove svetla

Příspěvek od tomasko007 »

prakticke to je ako vravis ...

troska zamyslenia :)
len škoda ze väčšina "tuningacov" ( aj tí čo to maju v serii ) si neuvedomuje,
ze svietiť tymi ledkami počas dažďa / sneženia, pripadne teraz ( 16:20 SEC ), už šera nestači.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: xenonove svetla

Příspěvek od aladinos »

Ak je to homologizované, tak polícia ti môže akurát skontrolovať či máš k tomu doklad.
Takže ho musíš nosiť v aute.
A samozrejme musíš dodržať postup pri montovaní, aby to neoslňovalo ostatných a pod.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: xenonove svetla

Příspěvek od BatoNR »

asi by k tomu mala byt nova tema ale nechcel som zakladat novu lebu uz je tu toho dost. Mali by ste o tom vediet vsetci:

Kód: Vybrat vše

http://automix.atlas.sk/na-cestach/728757/oprava-povinnost-povinneho-svietenia-po-7-2-2011
OPRAVA: Povinnosť povinného svietenia po 7.2.20119.2.2011

V utorok, 8.2. 2011, sme na stránkach Automixu informovali o tom, že všetky nové osobné autá musia mať automaticky sa zapínajúce svetlomety. Táto informácia však nebola správe interpretovaná. Nesprávnym faktom je, že sa povinnosť týka od dnešného dňa každého vyrobeného osobného automobilu. Na túto skutočnosť nás upozornili zástupcovia spoločnosti Honda.
V správe, ktorú zverejnila TASR sa uvádza: „od dnešného dňa (7.2. 2011) musí mať každý vyrobený osobný automobil a malé transportné vozidlo vbudované svetlomety, ktoré sa počas denného svetla automaticky zapnú. Dnes totiž nastupuje do účinnosti smernica o týchto svetlometoch, schválená ešte v roku 2008."

Povinnosť sa však netýka nových osobných automobilov vyrobených po 7.2.2011. Povinnosť sa týka nových typov vozidiel schvaľovaných po tomto dátume. Vozidiel typovo schválených (homologovaných) pred 7.2.2011 sa táto povinnosť nijakým spôsobom nedotkne.

V praxi to znamená, že napr. faceliftovaný Accord alebo Jazz modelového roku 2012, ale ani ostatné doteraz schválené typy (napr. Civic, CR-V, Insight a pod.) nemusia mať denné svietenie, nakoľko sa nejedná o nové typy po 7.2. 2011. Avšak nový Civic 5D ktorý bude uvedený a homologovaný ako nový typ po tomto dátume, naňho sa táto povinnosť vzťahuje, takže už bude musieť byť vybavený systémom denného svietenia.

Za upozornenie na chybu o zle interpretovanom výklade smernice ďakujeme zástupcom spoločnosti Honda.

Autor: Automix
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Marek P.
Příspěvky: 17
Registrován: úte úno 08, 2011 7:30 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: xenonove svetla

Příspěvek od Marek P. »

homologace denních led světel musí být vyražena přímo na skle světla. Jedná se o E s číslem země, která homologaci schválila a dále písmena RL, že se jedná o světla na denní svícení. Světla bez označení RL se nesmějí použít samostatně, ale pouze jako přídavná společně s tlumenými světly. Světla, které nemají žádné označení, ani E + číslo země se nesmějí používat vůbec.
Světla se musí rozsvítit automaticky po spuštění motoru a po zapnutí parkovaček musí zhasnout.
Montáž je min. 250 mm nad zemí, max. 400 mm od vnějšího okraje vozidla a mezi světly musí být min. 600 mm mezera.
Světla jsem měl na minulém autě a vypadalo to dobře, je nedoporučuju světla, kde je více jak 10 led diod, protože víc diod, víc problémů. Mě diody postupně začaly zhasínat asi po půl roce a světla byly na vyhození, pak jsem koupil světla s 6 diodami s voděodolným pláštěm a bylo vše vyřešeno. Ideální cena je cca 1500CZK.
Kia Rio 1.4 16V, r.v. 2008
emilges1
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 17, 2011 4:37 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: xenonove svetla

Příspěvek od emilges1 »

Cawte...ja som si dal namontovat LED denne svieteni znacky Elta 5 diod homologizovane a som velmi spokojny....Cena priblizne 70€ aj s montazou

Cislo homologizacie je vyrazene na svetlach tak netreba nosit obal od toho si myslim....a v servise mi potvrdenie o montazi nedali ze vraj netreba.....
http://moje.auto.cz/Emilges1/kajca.html
KIA RIO SPORTY 05/2007
1.4 16V, 71kw, čierna metaliza
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: xenonove svetla

Příspěvek od visna »

Výborne teba som hladal ..... pocuj kde si to kupil ? ja si to chcem kupit a namontovat sam (nechcem aby sa mi kvoli takej volovine niekto rypal v elektrike), kolko stali tie svetla bez montaze? a kde ich zozeniem ? dik
RIO II 1,4 sporty 2008
emilges1
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 17, 2011 4:37 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: xenonove svetla

Příspěvek od emilges1 »

visna píše:Výborne teba som hladal ..... pocuj kde si to kupil ? ja si to chcem kupit a namontovat sam (nechcem aby sa mi kvoli takej volovine niekto rypal v elektrike), kolko stali tie svetla bez montaze? a kde ich zozeniem ? dik
nasiel som na WWW.TUNIG.SK stali asi 49€ + 5€ postovne
http://www.tuning.sk/img.php?obrazok=im ... ELTA_1.jpg
KIA RIO SPORTY 05/2007
1.4 16V, 71kw, čierna metaliza
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: xenonove svetla

Příspěvek od aladinos »

Ohľadne denného svietenia:

Bol som v autoservise sa opýtať ohľadne denného svietenia, aké sú možnosti.
Bol som oboznámený, že buď si dám LED-diódy, alebo je aj druhá možnosť.
Tou je, že sa môžu používať hmlovky,ale IBA SAMOSTATNE!
V normálnej situácií hmlovky nezapnete samostatne iba s parkovacími svetlami.....za to je pokuta,
ale keď Vám to v servise spravia tak,že sa zapnú ako samostatné svetla tak za to pokutu nedostanete (čiže okrem hmloviek nič iné nesvieti).
8)
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: xenonove svetla

Příspěvek od staf »

mozes dat citat zo zakona kde sa hovori, ze sa hmlovky mozu pouzivat na takyto ucel? mne sa to nezda. co viem, tak pouzitie hmloviek je velmi jasne definovane (hmla, snezenie, dazd)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Odpovědět