2010 Kia Sorento

Odpovědět
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Ještě jedna poznámka. Skoro všichni prodejci u nových modelů nechtěji slevy dávat. Ale doba se trochu změnila, aut je hodně a konkurence větší...
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Reklama
 

Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Nymburák »

Maxi píše:
Patozzi píše:My chceme jít právě taky do novýho. Sorento se nám až na pár drobných detailů líbí, ale trochu bojujeme s pocitem, že by mělo být o trochu levnější (alespoň tak o cca 8-10 %). Zdá se nám být zkrátka trochu předražené. Outback se dá oproti ceníkovým cenám sehnat se slevou cca 13%, obzvlášť teď, když vyprodávají modely roku 2010, tak i o trochu lépe. Na KIU bohužel prodejci nejsou ochotní dát téměř žádnou slevu. Všichni se při dotazu na možnost slevy kroutí jak hadice :D

Zkus nějakýho velkýho prodejce nebo dovozce. Malí prodejci nebo v malých městech prostě na slevu neslyší. Nevím proč. Také jsem jich pár obešel, a nepochodil jsem. Já ho kupoval vloni najaře, ani jsem ho nechtěl, protože jsem ho potřeboval až na zimu. Ale nakonec mi dali slevu, tak jsem ho vzal. Byla to skladovka, takže asi do týdne jsem ho měl doma. Tehdy nová Sorenta asi nešla moc na odbyt a na silnici nebyla vůbec vidět. Tak jsem měl na silnici pocit že jsem jediný kdo ho v Čechách má.
Myslím, že jistá exklusivita trvá, jezdím se Sorentem teprve dva dny a ohlížeji se nejen chlapi ale i ženský!! :lol:
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Nymburák »

Tak dnes jezdím se Sorentíkem již týden, máme 1000 km, střídám pohodovou jízdu s jízdou věčného štvance a s průměrem 7,5l/100 km. A s první prázdnou nádobou pro ostřikovače.
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Vlada04
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 04, 2010 10:38 am

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Vlada04 »

Zdravím, já mám na Sorentu najeto za měsíc 3 tisíce a průměrná spotřeba je 9,5l. Nádrže do odstřikovačů už ani nepočítám. Stále čekám na snížení spotřeby po zajetí, ale nic a to na to ani nešlapu a většinou jezdím sám.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Exclusive, Automat, 7 míst
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

3 tisíce není moc. Ale myslím, že spotřeba moc nespadne. Já mám 15 tis. a žádnou změnu jsem nevypozoroval - jen, že to bere v zimě víc. Já myslím, že tu spotřebu máš v pohodě.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ta spotřeba je Ok na takové auto a moje starší 2008 Sorento má nyní v zimě o jeden litr větší spotřebu. Nedávno proběhla zpráva že výrobci schválně snižují papírově spotřebu, aby dosáhly na nižší exhalace CO2. V testech byla skutečná spotřeba o 2 až 5 litrů na sto vyšší a to podle značky. Takže výrobci schválně klamou aby neplatily velké polatky za emise.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Vlada04
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 04, 2010 10:38 am

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Vlada04 »

Tak díky mza informace, budu muset počítat s touhle spotřebou. Papírových 7,4l jsem nečekal, ale říkal jsem si, že tak do 9l by to šlo, no co se dá dělat.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Exclusive, Automat, 7 míst
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

No, ony ty testy spotřeby mají nějaké předepsané parametry zatížení, samorřejmě již se zahřátým motorem. Ale po silníci a ve větru se to asi netestuje. Dělá se to snad v laboratorních podmínkách. Samozřejmě bez klimatizace, prý i bez alternátoru. 3. řada sedaček má také nějakou váhu. Ale dá se jezdit za méně. Jenže ne v zimě. A samožřejmě chci využít potenciál motoru.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Nymburák »

Ještě před několika dny jsem se chlubil 7,5 l/100 km. V pátek a dnes jsem Sorento prohnal po dálnici celkem asi 350 km a nemůžu to dostat pod 8,5 l/100 km. A to jsem tam měl pěkně dlouho 9,5 :evil:
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Tak chlapi , já nejsem žádnej loudal , no spíš jezdím jako pra... , jezdím krátké trasy , no a mám teď v zimě průměr 8,3L/100 . V létě v pohodě kolem 7,5L/100 !!! :D
Tak nevím , ale myslím že super spotřeba .
Jinak mě štve to ovládání počítače , super je vstup na FLASHku ( kolega s S-MAXem závidí ) .
Když mám chuť ( většinou mám ) tak si pěkně hraju s ostatníma , prostě nestíhaj , jede jak střela .
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

Ahoj,

jak jste tady psali, jak máte pořád vystříkané nádržky ostřikovačů kvůli tomu, že Sorento stříká hlavně na světlomety, jel jsem zkušební jízdu se Sorentem a prodejce mi tvrdil, že umí od sebe stříkání na světla a okno oddělit. Že na okno by to pak stříkalo normálně a na světlomety po zmáčknutí nějakého tlačítka v interieru... Nenechal jste si někdo něco takového dělat??
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Patozzi píše:Ahoj,

jak jste tady psali, jak máte pořád vystříkané nádržky ostřikovačů kvůli tomu, že Sorento stříká hlavně na světlomety, jel jsem zkušební jízdu se Sorentem a prodejce mi tvrdil, že umí od sebe stříkání na světla a okno oddělit. Že na okno by to pak stříkalo normálně a na světlomety po zmáčknutí nějakého tlačítka v interieru... Nenechal jste si někdo něco takového dělat??
Není potřeba. Už jsem to tady psal. Pootočiš přepínač světel na tu chvilku do polohy "parkovací světla" a ostříkneš. Ten moment to stříká pouze na přední sklo. Pak vrátiš přepínač zpět.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

... tak to je ale asi při jízdě po dálnici apod. dost nepohodlné, ne? Já nevím jak samozřejmě vy, ale já třeba teď v zimě čistím okno pořád, několikrát během jedné cesty. Představa, že musím při jízdě kvůli každému stříknutí pokaždé přepínat světla na parkovačky, se mi nějak nelíbí :(
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Nymburák »

Patozzi píše:Ahoj,

jak jste tady psali, jak máte pořád vystříkané nádržky ostřikovačů kvůli tomu, že Sorento stříká hlavně na světlomety, jel jsem zkušební jízdu se Sorentem a prodejce mi tvrdil, že umí od sebe stříkání na světla a okno oddělit. Že na okno by to pak stříkalo normálně a na světlomety po zmáčknutí nějakého tlačítka v interieru... Nenechal jste si někdo něco takového dělat??
To tlačítko tam je. Ale máš od prodejce špatně vysvětlené. Pokud ho zmáčkneš, tak se ostříknou pouze světlomety.... Začínám si zvykat na přepínání na parkovačky...
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

Aha, ale já jsem mu vyloženě říkal o problému vystříkaných nádržek, když chce člověk ostříknout na okno a stříká přitom vždy na světlomety, a ptal jsem se, jestli by nebylo možné nějak rozdělit, aby při stříkání na okno ostřikovače světlometů nestříkaly a ty stříkaly jen na extra povel (z toho nějakého tlačítka) a on řekl, že to jde, že to v servisu umí udělat, a že to dokonce už několika lidem dělali...
Odpovědět