Som tu nový :)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maťo
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 25, 2010 5:07 pm
Bydliště: Slovensko, okolie TT
Kontaktovat uživatele:

Som tu nový :)

Příspěvek od Maťo »

Čavte volám sa Maťo som členom 4x4clubu.sk a napíšem môj story :D..prednedávnom som si kúpil Sportage r.v. 2000 soft top (plachta) 2.0 16V 127tis. km, nejakých 130 koní či koľko. Jeden deň som s ňou bol spokojný na druhý keď som išiel do terénu tak som zistil že aut. voľnobežky sú jak sa hovorí K.O. - to by som ešte zniesol aj tak sú manuálne lepšie, no na večer teda iba na zadnom náhone som zostal hrabať a jak som hrabal a hrabal za chvíľu motor že puk a bolo po motorčeku :D potom sme to nejak naštartovali a motor mal nechutný pravidelný zvuk kov o kov na druhý deň som išiel kamarátovi čo sa trochu v autách vyzná a že nech mi poradí on skonštatoval že to bude niečo vážne tak som hneď volal predchádzajúcemu majiteľovi, že čo sa stalo a tak a on na počudovanie s dobrým prístupom to zobral povedal nech idem mechanikovy nech to rozobere a povie čo tomu je a aj tak bolo išiel som k jednému mechanikovi rozobral hlavu a zistil že je vôla na jednom valci a že sa to neoplatí opravovať že nech si zoženiem druhý motor. Medzi tým som všetky informácie prenášal na bývalého majiteľa, volal som na jeden inzerát zo Žiliny kde majú ND na Sportage že druhý motor 700€ + mechanik za vybratie starého + nahodenie druhé berie 300€ takže dokopy 1000€. No dobrý prístup bývalého majiteľa ma prekvapil, ktorý povedal že si príde pre auto zoberie si ho domov, opraví ho a naspäť mi ho prinesie. Aj sa tak stalo momentálne je auto u neho a voláme si, povedal že rozobral ten starý motor a že tam bolo toho viac všetky ložišká, že boli pochytané a kluka nebola zadretá ale zodratá, zohnal druhý motor ktorý tiež rozobral a pokukal že je vo veľmi dobrom stave a ešte že ma nejaké nové veci ktoré ešte vymení aby bol ten druhý motor čo "najnovší". Čas vypočítal tak že teraz cez sviatky budem už mať auto doma a ja neplatím nič, keď že to zobral aj on ako skrytú vadu. Už len man. voľnobežky kúpiť a je to :) aj tak po tomto všetkom si myslím že Sportage nie je zlé auto !! Suzuki Vitaru ma každý druhý off maniak a pritom podvozok máme skoro rovnaký, ešte by som povedal že lepší a motor máme silnejší, takže keď budú € tak ja ľudí presvedčím že to nie je vôbec zlé auto :)
Kia Sportage 2.0 16V 130ps, AT gumy, DOTZ disky, neskôr prídu nejaké off úpravy :)
Reklama
 

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od tomasko007 »

Vitaj
- je od teba pekne ze si sa s nami ponedlil o tento pribeh ( so stastnym koncom )
- myslim ze keby si si mal hradit opravu z vlastneho vrecka, by si hovoril / pisal inak , v podstate mozes byt rad
- auto so 127 tisic km ma "rosypany" motor ? - nemyslis ze je to dost bieda ? Ocividne ho predchadzajuci majitel nehyckal ale riadne "vylagroval". vobec by ma neprekvapili dalsie problemy ...
- vobec som nepochopil tomu : "... keď budú € tak ja ľudí presvedčím že to nie je vôbec zlé auto ..."
- zaujimalo by ma, kolko si za to auto dal € ?

a teraz par detailov ....................................................................................................
1. pokial nie je nejaka otazka v celom texte, malo kto ti nieco k tomu napise.
2. pokial ti nikto nenapisal TU, myslis ze ti niekto odpise v NEZMYSELNEJ novej teme ?
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
Maťo
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 25, 2010 5:07 pm
Bydliště: Slovensko, okolie TT
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od Maťo »

Ahoj ako píšem som tu nový tak moc sa tu nevyznám tak sorry ak robím niečo zlé no ja viem že pri 127tis. km ze je to rýchlo rozsypaný motor no nvm co mam robit ešte uvidím možno to dám preč, a s tými € som to myslel ze plánujem na nej upravy ako pevnostné nárazníky, lift + pneu a tak uvidím ešte :)
Kia Sportage 2.0 16V 130ps, AT gumy, DOTZ disky, neskôr prídu nejaké off úpravy :)
forgacl
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 02, 2011 9:31 pm
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od forgacl »

ahoj,
teraz som bola tahat kamosa z rieky a ked som sa vracal spat tak mi nenormalne huci od prednych kolies. Neviete co to moze byt?
Uživatelský avatar
Maťo
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 25, 2010 5:07 pm
Bydliště: Slovensko, okolie TT
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od Maťo »

Hučí ? a ide ti predný náhon ? mas manuálne alebo origo automaticke volnobezky?
Kia Sportage 2.0 16V 130ps, AT gumy, DOTZ disky, neskôr prídu nejaké off úpravy :)
forgacl
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 02, 2011 9:31 pm
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od forgacl »

Maťo píše:Hučí ? a ide ti predný náhon ? mas manuálne alebo origo automaticke volnobezky?
Predok ide, ale neuveriteľne hučí. Predtým bolo všetko O.K.
markuso
Příspěvky: 18
Registrován: sob úno 20, 2010 5:21 pm

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od markuso »

Rosypalo sa ti ihlicove ložisko v náboji kolesa. Stojí 20-.eur
forgacl
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 02, 2011 9:31 pm
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od forgacl »

všetko je už O.K. asi sa mi tam dostal sneh. V teplel garáži postálo auto 2 dni a všetko je O.K.
jaro
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 03, 2011 6:44 pm

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od jaro »

Ja mám manuálne volnobežky a ked vonku mrzne a zapnem ich tak nezaberajú stačí teplovzdušná pištol alebo horúca voda a všetko je ok.
Uživatelský avatar
Maťo
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 25, 2010 5:07 pm
Bydliště: Slovensko, okolie TT
Kontaktovat uživatele:

Re: Som tu nový :)

Příspěvek od Maťo »

ja budem musiet kupit man. volnobezky neskor :) chalani bol otu povedane na moju adresu ze ked sa mi meni ten motor tak ze sa moze srat an aute setko do radu, myslite ze to mam dat ardsej preč? ked tam bude druhý motor a zle veci okolo neho tak co mi moze potom odist ked podvozok je OK ? co by ste mi poradili auto ssa mi zapacilo a ked bude druhý motor tak ja nvm ci to mam dat prec alebo nie :(
Kia Sportage 2.0 16V 130ps, AT gumy, DOTZ disky, neskôr prídu nejaké off úpravy :)
Odpovědět