udrzba

Odpovědět
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

udrzba

Příspěvek od staf »

tak som trochu po zime robil udrzbu
Obrázek
vymena kolies, umyvanie, vystriekanie podvozku, vysavanie, cistenie interieru, vymena gumenych kobercov za textilne ... a napadlo ma, ze by nebolo zle ocistit aj motor, je cely zapraseny. moja otazka znie: neposkodi sa nic keby ho vystriekam wapkou? :)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Reklama
 

Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: udrzba

Příspěvek od Matej »

moze sa stat ze ho nenatocis :lol: :lol: :lol: .........len z lahka ho vystriekaj a hlavne nie po elektroinstalacii, potom nech vyschne na slnku
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: udrzba

Příspěvek od staf »

Matej píše:len z lahka ho vystriekaj a hlavne nie po elektroinstalacii
:? ved toto ma snad elektriku vsade! comu sa teda treba vyhnut? baterka, skatula s poistkami ... a co este?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: udrzba

Příspěvek od MaTToS »

normalne to vystriekaj wapkou ale zabal predtym do igelitu indukcne cievky s pripojenymi kablami napravo na motore, riadiacu jednotku a konektory co z nej idu, diagnosticku zasuvku na pravej strane co tam trci taka krabicka a vseobecne vsetky konektory co tam uvidis by som zabalil do igelitu ked nechces mat v aute na palubovke diskoteku a jazdit striedavo na 2-3 valce ... mam s tym svoje skusenosti uz a usudil som z nich asi tolko ze najlepsie je nechat to zaprasene lebo stavane to zrovna nieje nato aby sa zvrchu do motora striekala voda -- standardne v servise obalia igelitom aspon to co som ti pisal a este nejake dalsie veci co su tam z elektriky viditelne z vrchu
po nastriekani to nechaj hodinku na slniecku schnut a pak nakopni a aspon 30 minut by som nechal bezkat na volnobehu nech sa to ohreje a vysusi vsetko ostatne,
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: udrzba

Příspěvek od aladinos »

Aky pripravok pouzivate na palubnu dosku?
Inak odporucam na celne sklo pouzit pripravok RAIN OFF od SHERONU...nanesiete(sklo je mastne,potm nechate 3min posobit a suchou handrou vylestite podobne ako vosk na karoseriu) sklo bude leskle (ciste) a ked prsi tak sa robia male gulicky ktore netreba ani stierat a naporom vzduchu same odletuju:D
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: udrzba

Příspěvek od visna »

tak vcera mi nalepili cierne folie, vyzera to super. No platil som ale podla mna dost 120 eur. ale tesim sa. mate este nieko folie? kolko ste platili ?
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: udrzba

Příspěvek od staf »

visna píše:tak vcera mi nalepili cierne folie, vyzera to super. No platil som ale podla mna dost 120 eur. ale tesim sa. mate este nieko folie? kolko ste platili ?
tak co cakas, hod sem foto!!! :twisted: 120e za material+pracu?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: udrzba

Příspěvek od visna »

hej musim ist do umyvarky,potom odfotit a potom hodim foto. Hej 120 eur bolo kompleto vsetko a mali to za 2 hodky hotove.
RIO II 1,4 sporty 2008
matoni
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 29, 2008 10:21 am
Bydliště: bratislava

Re: udrzba

Příspěvek od matoni »

ja mam folie uz davno, saxo a platil som tusim 3500skk....
bez folii auto nemozem mat, ak si clovek zvykne tak sa tazko jazdi bez nich...
ka rio sporty, tropical red
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: udrzba

Příspěvek od staf »

dnes som liezol pod auto a okrem ineho som si vsimol toto:

A) co je to za nepripojeny konektor? je to oblast pravej hmlovky
http://img35.imageshack.us/img35/2687/25062009208.jpg

B) zeby zas uradovali odletujuce kamienky? toto je zas nedaleko tej krpatej gumovej clony co je pred zadnym kolesom. takto je to oplieskane na oboch stranach
http://img38.imageshack.us/img38/7991/25062009220.jpg

kazdopadne, planujem lokalne osetrit spodok body 930tkou

PS niekto bol sikovny :(
http://img44.imageshack.us/img44/1944/25062009215.jpg
http://img32.imageshack.us/img32/870/25062009213.jpg
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: udrzba

Příspěvek od Matej »

kasli na to to Body mu aj tak nepomoze...........minimalne 10 rokov ti to auto vydrzi bez hrdze a potom ho predas
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: udrzba

Příspěvek od staf »

a co ten konektor, netusite co to je?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
massq8
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 06, 2010 1:48 pm

Re: udrzba

Příspěvek od massq8 »

aladinos píše:Aky pripravok pouzivate na palubnu dosku?
Inak odporucam na celne sklo pouzit pripravok RAIN OFF od SHERONU...nanesiete(sklo je mastne,potm nechate 3min posobit a suchou handrou vylestite podobne ako vosk na karoseriu) sklo bude leskle (ciste) a ked prsi tak sa robia male gulicky ktore netreba ani stierat a naporom vzduchu same odletuju:D
Ja osobne jsem nekolik let pouzival silikon, pak jsem nasel toto
http://www.panoil.cz/autokosmetika-c2 (tohle neni reklama na tu firmu, jen jsem s jejich vyrobky spokojen :D ) to kokpitove mleko, to je na interier nejlepsi vec, co jsem kdy mel moznost pouzit :)
jinak jeste muzu doporucit ten tekuty sterac, v pripade deste nemusite vubec pouzivat sterace, voda silene rychle utika po skle do rohu - diky rychlosti, kterou jedete.
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: udrzba

Příspěvek od aladinos »

Na slovensku som nič podobné nenašiel.
Ako sa to ešte môže volať?
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět