Reklamacia - lak? konstrukcia?

zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

dnes po umyti auta neprijemny pohlad

rovnako ako sa tu popisuje, zadne dvere a hrany blatnikov oplieskane od kamienkov, prava strana horsia ako lava, niekde dokonca az na plech :?

nechapem, ako to bude vyzerat po piatich rokoch, ked to ma este len prvu zimu za sebou? :(
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Reklama
 

visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

Uz sa to tu riesilo, pravdepodobne mas zle osadene predne dvere - su prilis osadene do vnutra ...... a potom ti kamienky lietaju presne na hranu zadnych dveri

Ja mam auto uz 3 zimu a ani naznak kamienkov na dverach
RIO II 1,4 sporty 2008
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

predne dvere s tym nemaju nic spolocne

obite su zadne dvere boky + na pravej strane hrana blatnika, pomohlo by osadenie zadnych dveri viac von, ale to pomoze len tomu blatniku, nie tym dveram, dvere sa obiju este viac

vpredu su pritom este aj zasterky :?
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od visna »

Aha, lebo uz sa tu riesilo to ze zadne dvere maju obitu prednu hranu (ta ktora sa spaja s prednymi dverami) , no v tvojom pripade asi pomoze naozaj posunut zadne dvere trosku von (kvoli tomu blatniku) no a dvere ..... co ja viem..... pocuj ja mam na zadnych dverach v dolnom rohu (pri blatniku) nalepenu taku hrubu plastovu priesvitnu foliu. Ty ju mas tiez ? Lebo inak ja som takyto problem nikdy nemal....
RIO II 1,4 sporty 2008
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

folia tam je, ale je maleho rozmeru, zabranila tomu iba trochu

no ved toto mi nejde do hlavy, ako je to mozne, ze niekto s tym ma problem a niekto nie, akurat som pozeral rio pred fl, ten mal hranu blatnika na pravej strane rovnako vonku ako ja, ani znamka po poskodeni

nejazdim s tym rally, cesty su tie iste, podmienky tie iste, pneumatiky predpisaneho rozmeru :?

ten lak na dverach je jasne zniceny, po kazdej zime to mam davat opravovat alebo ako dalej? :(
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od eMKejx »

no ty vole normalne neviem co cakat ked umyjem auto (ked mi to pocasie dovoli), snad ma to necaka, ale toto je uz jeho druha zima, tu prvu som mal bezproblemov, ziadne poskodenie som si tam nevsimol... takze potom napisem...
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od BatoNR »

tiez sa pridavam do skupiny tych co maju oderky od kamienkov na pravom zadnom blatniku, teda na hrane blatnika.

Musim povedat, ze to nepekne vyzera, ale bojim sa to nechat prestriekat lebo asi by bolo vidiet striekanu a nestriekanu cast. Skor som rozmyslal, ze ci by to neslo s nejakym "super" voskom zalestit a potom na to nalepit ochrannu foliu. Na mojom je folia iba cca 10cm na vysku a oderky su nad nou.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od matko1000 »

aj ja sa pridavam
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

chlapi, co vam na to povedali v servise?
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od tomasko007 »

no tiez som zvedavy ked ho umyjem, ci nechytim hned infarkt a v amoku nabehnem do KIE ...
ale skor ma trapi, ze mi z prednej kapoty "odpukava" lak :( som zvedavy ked sa umyje ci sa to nesiri dalej
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od eMKejx »

takze prave som si bol umyt auto rucne za 1.50€ vystriekane... co to zmylo ale este minimalne za 1.50€ bude treba :lol: co som vsak chcel povedat, tak tie skrabance nastastie na blatniku a podobne nermam! Jedine zadne prave dvere maju az do zakladu vylupene cca 2x2mm, zrejme nejaky sutrik... potom pravy predny blatnik mal kontakt s dverami od vedla zaparkovaneho auta - ale je to len povrchovy skrabanec... no ale co som si vsimol pribudli komplet na tusim oboch stranach karoserie skrabance typu - povrchove, este je tam spina tak ich naratam dufam ze nie 50 :( jemne ciarky niekde aj viac ako 5 cm - na ciernej po dokonalom umyti bude zrejme dobre vidno :( ale planujem to ked sa uz poriadne otepli voskovat turtlewaxom tak dufam ze pomoze :) na tu odreninku pouzijem farbu z plechovky ktoru mi namiesali este vlani , co som chcel povodne pouzit na kapotu ktoru mi tak poriadne poskrabali... ale ta sla do lakovni cize farba v pixli ostala... a tiez ju pouzijem na vnutorne hrany dveri, prahy a pod. kde su skrabance od opatkov a kamienkov ktore to tam skrabu pocas jazdy...
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

tak to vyzera, ze patris k tym stastnejsim v tomto probleme :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od staf »

natrafil som na super stranku. neberte to ako reklamu, ide mi skor o zaujimavy teoreticky obsah ;)
http://lestenieaut.sk/pred.html

resp k inej tunajsej teme - oprava laku:
http://lestenieaut.sk/forum/index.php?f=6&t=2
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od zulyk »

takze z toho mi vychadza, ze servis ma najskor posle do teplych krajin, ked im ukazem ten oplieskany lak

cize si mozem hned objednat korekcnu lakovu tuzku, zatriet to a na tu poskodenu cast uz len nalepit ochrannu foliu aby to po dalsej zime nevyzeralo este horsie, skvele :)

inac, aby mal niekto predstavu, ako to vyzera:

http://www.uloz.to/7892346/p8310003-jpeg

http://www.uloz.to/7892347/p8310006-jpg
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Reklamacia - lak? konstrukcia?

Příspěvek od staf »

presne tak isto to vyzera aj na nasom. ja som to ale len pretrel. foliu som neriesil a zatial sa nezda ze by to robilo neplechu (na plechu :D )
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Odpovědět