RIO 2008 havaria

budzak
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 25, 2009 10:02 pm

RIO 2008 havaria

Příspěvek od budzak »

Zdravim, podarilo sa mi rozbit cely predok na tomto auticku. Auto malo najazdene cca 30 000km. Auto som dal opravit do neautorizovaneho servisu. Urobili to fakt skvele, len uz asi mesiac ho nevedia nastartova, vraj nevedia ho vyblokovat, dnes som ho zobral k jednemu znamemu do servisu rozobrali sme asi pol auta :) ... merarali, skusali... hladali sme akysi spinac ktory sa zablokuje po havarke.. nic podbne sme nenasli.. ide o to ze cerpadlo netlaci palivo.. zistili sme ze je problem zo zemou.. (asi ovladacia jednotka automaticky po havarii zablokuje cerpadlo). Este jedna podstatna vec.. ze airbagy som zatila nenamontoval kedze su dost drahe...

Moja otazka znie zablokuje sa na tomto aute nieaky spinac? Da sa taketo nieco zriestit aj v neautorizovanom servise.. nie je problem ist do autorizovaneho ale.. prvy a posledny krat som tam bol po kupe auta... dakujem neporsim...


Za kazdu radu vopred dakujem...
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od staf »

na tvoju otazku odpoved nepoznam, ale ... ked uz pises, mohol by si zhrnut svoje pocity co sa tyka bezpecnosti auta? hovoris ze cely predok bol rozbity, kam sa ti az posunul? bolo nejake poskodenie aj v interieri? ako si dopadol pri tej havarke ty?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
budzak
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 25, 2009 10:02 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od budzak »

staf píše:na tvoju otazku odpoved nepoznam, ale ... ked uz pises, mohol by si zhrnut svoje pocity co sa tyka bezpecnosti auta? hovoris ze cely predok bol rozbity, kam sa ti az posunul? bolo nejake poskodenie aj v interieri? ako si dopadol pri tej havarke ty?
Ale celkom v pohode.. asi v 60Km som narazil do / bod :) Land Rover FREE 3... cely predok rozbity... sklo... ale co ma zaskocilo bolo ze som bol sam, zapnuty pas.. a strelil aj spolujazcov airbag... Mne v podstate nic nebolo.. akurat poskrabane kostky na hocha ako mi spadli nohy s pedalov...

Fakt nikto netusi.. ako postupovat s mojim problemom???
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od matko1000 »

Aby ti nestrelil spolujazdcov airbag,tak ho musis vypnut.
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od matko1000 »

Ahoj zabudol som este doplnit,ze riadiaca jednotka aibagu zablokovala privod paliva,to kvoli moznemu vybuchu.Preto nejde cerpadlo.Bude tento udaj asi treba premazat v tejto jednotke.
Myslim,ze je to tak
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
budzak
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 25, 2009 10:02 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od budzak »

matko1000 píše:Ahoj zabudol som este doplnit,ze riadiaca jednotka aibagu zablokovala privod paliva,to kvoli moznemu vybuchu.Preto nejde cerpadlo.Bude tento udaj asi treba premazat v tejto jednotke.
Myslim,ze je to tak
JJ.. tak som si to aj myslel.. inac.. zistil som ze je aj alarm sahnuty.. ak dam zamknut klucom nezablika smerovaka (raz) ak otvorim zablika (dva krat) .. ked zamknem centralom.. a otvorim klucom dvere nespusti sa alarm...
Auto je uz na ceste do servisu v Polsku.. lacnejsi.. a kvalitnejsi.. (aspon podla skusenosti co mam ja...)
budzak
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 25, 2009 10:02 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od budzak »

MaTToS píše:To si na novom aute nemal havarijnu poistku ?
Ja sa len cudujem ludom ci sa im oplati nemat havarijnu, ja mam poistene auto na 335900,- SK / 11150,- € so spoluucastou 5%/min.2000SK a rocne 350,- € .
Ajked rocne najazdim okolo 15tis. km max. ale uz len z toho dôvodu ze jazdim v BA je to potrebne, kolko ta vysla oprava ? Nejaka foto by nebola ?
Hlavne sa mi teda jedna o to ze je to nove auto a ked uz mam 340tis. na kupu auta tak 10600,- rocne za poistku musim zmaknut .
Heh, jasne ze bola.. auto bolo v lizingu... dostal som od poistovne totalku.. vyplatila mi nieake peniaze (to len bola fuska dostat od nich peniaze .. kopa odvolani.. atd.). Potom som sa rozhodol dovies buchnute auto z nemecka za cca 4000€ malo buchnutu lavu stranku kus stlpik ohnuty a dvere... opravil som ju... dal na net predal (velmi dobre) tak som nasiel kamarata co za 4000€ opravil aj moje auto... takze takto sa veci maju... Dnes cez den mi maju volat zo servisu...

Pridavam foto tesne po havarke...
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od aladinos »

No pekne si ho rozbil.To sa da este aj opravit.. :)
Vela stastia ti prajem pri dalsom jazdeni...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od MaTToS »

Aha tak potom mi to je jasne jasne a este ako prebiehalo to riesenie s poistovnou jeden clen rodiny uz takto rozbil 5 mesacnu fabiu a tiez mal problemy s riesenim poistky a tahanim penazi odnich co si myslim ze len kooperativa natahovala ich pristupom nekorektnym voci klientom, z tohoto dôvodu som si ja zvolil allianz .
Aku vycislili cenu opravy auta ked na taketo rok stare "2008" auticko co ma 30 tis. najeto dali totalku ? Kolko ti vyplatila poistovna ?
Kedze havarijne bolo vinkulovane na leasingovku tak aka bola ta celkova ciastka co vyplatila poistovna za auto ?
Kedze sa aj hovori ze havarijko je dobre pokial sa auto opravuje ale nie ked je totalka ale osobne sa v tom nevyznam takze foto som videl ze auto KO tak este nejaka sumicka co poistovna dala - :?:
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
budzak
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 25, 2009 10:02 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od budzak »

Takze konecne mam auticko funkcne. trvalo dva dni kym v kii prisli na to preco to nejde. Boli v motore na nieakom snimacom kolecku vylamane zuby. Vymenili suciastku za cca 12€ a auto ide.. aj ked cela vymena stala cca 900€. Este mi treba vymenit lambda sondu... (nema niekto na predaj?) a alarm tiez nefunguje.. :(
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od BatoNR »

trochu som to nepochopil. Co vlastne stalo 900e? Tato navsteva servisu, ked ti nasli vylamane koliecko alebo cela oprava ta stala 900e?

Prosim ta napis, ze kolko vlastne stoji takyto spas.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od Matej »

BatoNR píše:trochu som to nepochopil. Co vlastne stalo 900e? Tato navsteva servisu, ked ti nasli vylamane koliecko alebo cela oprava ta stala 900e?

Prosim ta napis, ze kolko vlastne stoji takyto spas.
toto odhadujem na 2500e a vysie
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
budzak
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 25, 2009 10:02 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od budzak »

Matej píše:
BatoNR píše:trochu som to nepochopil. Co vlastne stalo 900e? Tato navsteva servisu, ked ti nasli vylamane koliecko alebo cela oprava ta stala 900e?

Prosim ta napis, ze kolko vlastne stoji takyto spas.
toto odhadujem na 2500e a vysie
HEHE..
Spojazdnenie motora v autorizovanom servise v Polsku stalo 900€ (cena za hodinu o cca 50% nizsia ako unas.)

Oprava auta v neautorizovanom servise stala 4400€

Cize spolu cca 5300€

Uz by som viac asi do takejto opravi nesiel... Ale zase zbavil som sa lizingu... Daco doplatila poistovna za totalku.. ale vacsiu cast som musel zaplatiti ja...
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od BatoNR »

nuz ako tak citam poslednu spravu tak si uvedomujem ze budem radsej dodrziavat vacsi odstup od ostatnych aut a uz nebudem moju priatelku drzat za koleno, nebudem sa s nou rozpravat.... proste budem iba soferovat.

Nuz neviem ci by som zaplatil za opravu auta 5300e zvlast, ked ich ani nemam a musel by som si vziat uver a nove stoji cca 10000e. Urcite to ani z tvojej strany nebolo lahke rozhodovanie.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
budzak
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 25, 2009 10:02 pm

Re: RIO 2008 havaria

Příspěvek od budzak »

BatoNR píše:nuz ako tak citam poslednu spravu tak si uvedomujem ze budem radsej dodrziavat vacsi odstup od ostatnych aut a uz nebudem moju priatelku drzat za koleno, nebudem sa s nou rozpravat.... proste budem iba soferovat.

Nuz neviem ci by som zaplatil za opravu auta 5300e zvlast, ked ich ani nemam a musel by som si vziat uver a nove stoji cca 10000e. Urcite to ani z tvojej strany nebolo lahke rozhodovanie.
No ja som sa rozhodol ze auto opravovat nejdem, poistovna mi vyplatila nieake peniaze nasiel som v nemecku za cca 4000€ rovnaku kus zapucenu kiu (sedeli suciastky z mojej) myslim ze ked som ju kupil mala cca rok a par km.... Auto som doviezol opravil a dal len tak na net, uspesne predal za pekne peniaze. v servise mi povedali ze oprava bude stat tak 3500€ tak som sa rozhodol ze sa to oplati.. ale nakoniec to stalo viac..
Odpovědět