ide zima, co treba?

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

ide zima, co treba?

Příspěvek od staf »

viete mi povedat ako je to s nemrznucou kvapalinou v chladeni pri novom aute? do kolko tam original davaju (ak davaju)? (viem ze taky citroen dava do -40C .. ale pri kii neviem)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od staf »

7 pozreti, ziadna odpoved. z toho usudzujem ze mozno som nebol jediny kto to nevedel. a kedze som uz zistil tak ak to niekoho bude zaujimat tak vraj sa do novych dava do -25C :idea:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od visna »

ahoj staf, tak ja ti teda odpoviem. mne pri kupe noveho vozitka povedal predavac ze si s tym nemam lamat hlavu ze je to do minus....dost :lol: :lol: takze s toho usudzujem ze vedel asi tolko co ja :lol: :lol: ale potom mi povedal ze este nikdy s tym nemali problem ..takze to je pristup tak " na jednicku" :x
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od staf »

visna: lepsie neskoro ako nikdy, ze? :)
ja som dnes rano zavolal do kie a tak uz viem... len vcera ked som uvidel namrazu tak som si nebol isty. najlepsie bolo to ze som nabehol do obchodu a kupil hustomer... pridem na parkovisko, otvorim kapotu, nadrzku a co nezistim ... ze ten sosak nedotiahne ku kvapaline a tak som rychlo domeral. ale aspon mam doma o hustomer viac :mrgreen:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od visna »

no tak to je dobreee :lol: :lol: :lol: :D tak vela stastia s tym hustomerom :lol: :lol:
RIO II 1,4 sporty 2008
zajo
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 18, 2009 6:22 pm

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od zajo »

takze ja som bol v kia servise a ja mam nemrznucu do minus 32 tak neviem ako to u inych novych aut
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od eMKejx »

akurat sa chcem spytat mam 14 cize benzin 2009 Rio, a uz mam v "L" tu nadrzku na chladiacu kvapalinu zrejme vlavo pri kraji :) co odporucate aku mam tam dat teraz? Kedze je uz Oktober a pomaly zacne aj mrznut hmmm? Do kolko stupnov pripadne asi aka je tam teraz nevadi to?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od staf »

ziadnu. chod do servisu a oni ti doleju ich (= zadarmo) ;)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od eMKejx »

pockat to myslis akoze uplne vazne? to za to ze je nove afto? hmm no skusim teda... thx
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od staf »

ano, myslim to uplne ze vazne :idea: tebe nepovedali pri preberani auta, ze jedine co smies dolievat je voda do ostrekovacov? ja som si bol dat doliat chladiacu pocas minulej zimy

PS ak chces predist trapasu, tak si to radsej skontroluj viackrat pred tym ako tam pojdes. uz som to tu pisal, ze mne sa stalo tiez, ze som mal na minime, pridem do servisu, idu mi doliat, otvorim kapotu a tam skoro 1cm nad minimom :shock: potom sa o tu tusim aj riesilo a prislo sa na to, ze niekedy je v nadrzke viac a inokedy menej kvapaliny
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od Matej »

tepelna roztiaznost ....jednoducha vec
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od visna »

presne tak. nic nedolievaj. mne bezne chladiaca kvapalina kolise od hornej rysky a po spodnu cize "L". ty kokso normalne mam niekedy plnu nadrzku (teda "H") a niekedy zase "L" sranda a vobec to neriesim. Inak nedavno som bol na trretej garancke a ze mi merali kapalinu a ze je do - 30°c
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od eMKejx »

staf píše:
eMKejx píše:pockat to myslis akoze uplne vazne? to za to ze je nove afto? hmm no skusim teda... thx
ano, myslim to uplne ze vazne :idea: tebe nepovedali pri preberani auta, ze jedine co smies dolievat je voda do ostrekovacov? ja som si bol dat doliat chladiacu pocas minulej zimy

PS ak chces predist trapasu, tak si to radsej skontroluj viackrat pred tym ako tam pojdes. uz som to tu pisal, ze mne sa stalo tiez, ze som mal na minime, pridem do servisu, idu mi doliat, otvorim kapotu a tam skoro 1cm nad minimom :shock: potom sa o tu tusim aj riesilo a prislo sa na to, ze niekedy je v nadrzke viac a inokedy menej kvapaliny

aha v poriadku, prave som volal panovi do servisu KIA predajne priamo: kedy ste kupovali auto? No tak tam je original chladiaca kvapalina do -55°C, cize tam staci naliat destilovanu vodu 2-3 deci alebo aj 0,5L a zriedenim klesne ucinok neprimrznutia chladiacej kvapaliny na -52°C - -50°C. Hm cize do ruska ani na sibir sa tuto zimu nechystam myslim ze je to OK, hm?

ps: je to ta nadobka na lavej strane "za" blatnikom skoro v rohu motora? oznacena Cooling.. aj nieco, vsak? Kukal som sa aj do manualu ale radsej sa este spytam.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od visna »

Prosim ta ... take veci sa ani nepytaj
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: ide zima, co treba?

Příspěvek od eMKejx »

dalsia otazka.. na Ceed sa predava aj kozena "bunda" na masku a cast kapoty, ako je to s Riom, vie niekto? ci musim volat do predajne? resp pouziva to vobec niekto? alebo teda pouzivali ste uz tie lepiace folie? videl som to na tohtorocnom salon auto smiesnom nitrianskom - ista firma tam predstavila totalne folie na "cele" auto neviem ako to fungovalo ale bolo to na snad vsetkych castiach vse co bolo mozne poskodit kamienkami okrem svetiel a skla :D a nic ste nevideli ze by na tom bolo... som sa najprv smial co ty tu chcu stym autom tusim oktavka to bola... starsia tak... a oni tam tie lepiace priesvitne ochranne folie mali, neviem proti comu vsemu treba v zime okrem poladovice chranit svoje Rio. Ci teda mam uvazovat o ochrane predku a kapoty ked viem ze za pluhovacim a posypacim autom jazdit nebudem /skratka sa im vyhnem - alebo spomalim alebo predbehnem skratka za nim nepojdem ale tak jasne ze pred mojim autom idu aj ine a od nich moze odskakovat daka ta skalka alebo posyp z vozovky/ Predtym som mal Renault 19 a ten mal hranu kapoty zhrdzavenu viac ako stare skodovky maju podbehy hrdzave :D cize tam som sa nadtym ani nezamyslal... Tu mi to nieje jasne a viem ze cierne auticko potom na slnku bude vypadat jak ofrkane od bielej barvy pripade sa o par rocikov objavi hrdza na tychto ranach... Takze co stym?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Odpovědět