Problem se svetly.

Vslayer
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 09, 2006 2:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Problem se svetly.

Příspěvek od Vslayer »

Funguje vam korektne automaticke zapinani a zhaseni svetel? Protoze mne se uz dvakrat stalo, ze auto zustalo na parkovisti s rozsvicenymi svetly. Volic svetel nechavam porad v poloze zapnuto, jenom prijdu do auta, nastartuju, jedu, zastavim, vypnu motor, vytahnu klicky ze zapalovani a otevru dvere - v ten moment zhasne podsviceni ukazatelu a zaroven svetla. A nekdy taky ne :). Bohuzel se tato zavada projevuje jen obcas, takze se o tom na garance zminim, ale nejaky velky reseni neocekavam (jdu tam v utery).
KIA Cerato 1,6 LX
Peugeot 309 GTi
Reklama
 

Jandy
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 19, 2006 9:37 am

Příspěvek od Jandy »

Ahoj,tento problem mam take a rovnez obcas.Uz vis,kede je zakopany pes?
Vslayer
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 09, 2006 2:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vslayer »

Ne, bohuzel jsem na nic neprisel. Na garance jsem to ohlasil a zdalo se, ze se to poctive snazi resit, ale samozrejme se to zrovna v ten okamzik neprojevilo, takze nevim. Delam to tak, ze jsem si navykl kontrolovat svetla, kdyz odchazim od auta, ale to je na nic.
KIA Cerato 1,6 LX
Peugeot 309 GTi
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Podobný problém pozoruji i na mém Riu rv.2007. Někdy zůstanou svítit obrysovky a někdy dokonce blikají ty malé poziční světýlka jak na diskotéce..Prostě barevná hudba. Také nevím čím to je.
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Navaro11
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 06, 2007 3:47 pm

Příspěvek od Navaro11 »

Připojuji se, stejný problém, Cerato 1,5 CRDI LX+, občas, naprosto nahodile přestoze odcházím od zhasnutého auta se rozsvítí obrysovky, někdy 2x za týden, jindy jednou za měsíc, diagnostika žádnou chybu nezapíše, v servisu se závada neprojeví. Nejdřív jsem to přičítal tomu že jsem otevřel dveře dříve než vytáhnul klíček, ale to si teď opravdu hlídám. Co s tím, nevím.....
Vslayer
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 09, 2006 2:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vslayer »

Aha, ja jsem se bal tady vyrukovat s tim, ze se to zapina samo od sebe, protoze jsem si nebyl jistej, jestli jsem to precejenom nesvitilo uz kdyz jsem odchazel. Kdyzs s tim teda zacal, tak se k tomu pripojim, taky se mi zda, ze se proste ty svetla najednou roznou samovolne.
KIA Cerato 1,6 LX
Peugeot 309 GTi
Navaro11
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 06, 2007 3:47 pm

Příspěvek od Navaro11 »

Mě to opravdu dělá tak že se samovolně rozsvítí, několikrát "ověřeno" příjezd po tmě do garaže, odcházím, tma jak v ranci, ráno přijdu a svítěj obrysovky....
Vslayer
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 09, 2006 2:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vslayer »

Uz me to krapet rozciluje, protoze, kdyz jsem dnes vylezl ve dve v noci na balkon, tak ten strep zase svitil. Nez jsem se doplazil na parkoviste, a nasranej jak cert to vypnul, bylo po spanku.
KIA Cerato 1,6 LX
Peugeot 309 GTi
riosporty
Příspěvky: 24
Registrován: ned srp 05, 2007 10:03 am
Bydliště: Zvolenská Slatina

Příspěvek od riosporty »

Čaute mám rio sporty dva mesiace, ale už aj mne sa stalo že som mal zapnuté parkovačky..... Ale neviem či ostali zapnuté, alebo sa zapli.... teraz chodím okolo auta ako debil a pozerám či nesvietia, keď je slnko tak to zle vydno, malo by to pomáhať a nie robiť problémy........... Ak niekto príde na to ako tomu zabrániť, dajte vediet......
Rio sporty 1,4
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

No já to vyřešil :lol: Prostě vypínám páčkou pod volantem svícení s tím, že prostě nebudu mít automatické rozsvěcení, ale pokaždé musím zase otočit než vyjedu. Sice je to úkon navíc, ale neriskuju vybití baterie, kdybych byl náhodou týden pryč. Zatím to reklamovat nebudu, protože jak píšou kluci nahoře, beztak diag nic nenajde a než aby se mi někdo hrabal v elektroinstalaci, to radši budu vypínat ručně. Sice to není odstranění závady, ale funguje to dobře :lol: :lol:
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Vslayer
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 09, 2006 2:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vslayer »

2riosporty: myslim, ze se samy od sebe roznou. Taky jsem tomu nechtel verit, ale je to pravda, ja to muzu u svyho auta potvrdit na 100%, protoze, presne jak pises, kdyz prijedu na flek, lezu kolem neho a cumim do svetel jak vemeno.

2Marecek: no ja to tak delam taky, ale obcas zapomenu pak zase svetla zapnout a jedu bez nich. Ale proto jsem koupil novy auto a ne ojetinu, abych si byl jistej, ze se nebudou dit podobny veci. Vsechno ma fungovat!!! :evil:
KIA Cerato 1,6 LX
Peugeot 309 GTi
riosporty
Příspěvky: 24
Registrován: ned srp 05, 2007 10:03 am
Bydliště: Zvolenská Slatina

Příspěvek od riosporty »

Čaute asi som prišiel na to ako funguje automatické vypínanie svetiel, dnes som prášil rohožky, kľúčik v spínačke, aby hralo rádio a potom som kľúčik vytiahol od spolujazdcovej strany a to je chyba!!!!!! Svetla svietili!!!! Vždy treba vytiahnúť kľúčik a otvoriť šoférove dvere a svetlá zhasnú, ale ak sa neotvoria tak svietia parkovačky stále......
Dajte vedieť ako to funguje u vás.... problém môže nastať napr. pri vyberaní nákupu a potom vytiahnutí kľúčika a zavretie od spolujazdca...........
Rio sporty 1,4
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

pokud mate rosvicena svetla stale. a zapnete si klicek do polohy ACC aby vam hralo radio, tak se rozsviti pristrojova deska a parkovaci zarovky. Pokud vytahnete klicek a neotevrete ridicovy dvere, tak to bude pristrojovka vc parkovacek stale svitit, kontakt na zhastnuti svetel je pouze v ridicovych dverich.
Svetla by mela zhastnou po zamknuti vozidla DO nebo klicem.
riosporty
Příspěvky: 24
Registrován: ned srp 05, 2007 10:03 am
Bydliště: Zvolenská Slatina

Příspěvek od riosporty »

Svetlá zhasnú až po otvorení dverí ináč svietia, ako som už spomínal ked som vytiahol klúč od spolujazca a zavrel, zamkol a svetlá stále svietia. Treba otvoriť šoférové dvere!!!!!!
Rio sporty 1,4
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

bohužel, už to tak ve výrobě navrhli. Vemte to za normálních okolností, řidič vystupuje svými dveřmi a né dveřmi spolujezdce :wink:
Odpovědět