SORENTO na snehu

mickeym
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 30, 2014 1:12 pm

SORENTO na snehu

Příspěvek od mickeym »

Zdravím Soreňťáky.

Mám Dotaz. Jak se chová Vaše kára na snehu? Já mám pocit jako by to ani čtyřkola nebyla. Mám 2,5 crdi/VGT, 125kW/5-AT a nedá se s tím v zimě jezdit. Měl jsem FRONTERU B, teda ji ješte pořád mám a silne se zahrávám s myšlenkou že ji ani neprodám. To co FRONTERA přejela bez problému na letních gumách, to SORENTO na zimních ani ve snu. Jsem z toho auta fakt dost nakrklý a nejradši bych ho prodal hned ale mám to na leasing a tak se budu ešte 4-řy roky s tou korejskou herkou trápit. :(
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od zdeny65 »

mickeym píše:Zdravím Soreňťáky.

Mám Dotaz. Jak se chová Vaše kára na snehu? Já mám pocit jako by to ani čtyřkola nebyla. Mám 2,5 crdi/VGT, 125kW/5-AT a nedá se s tím v zimě jezdit. Měl jsem FRONTERU B, teda ji ješte pořád mám a silne se zahrávám s myšlenkou že ji ani neprodám. To co FRONTERA přejela bez problému na letních gumách, to SORENTO na zimních ani ve snu. Jsem z toho auta fakt dost nakrklý a nejradši bych ho prodal hned ale mám to na leasing a tak se budu ešte 4-řy roky s tou korejskou herkou trápit. :(
Na jakým sněhu?My tady u Prahy máme akorát zelenej trávník :roll: No ale jinak,asi ti to nějak nefakčí.Když byl sníh,tak jsem projel bez problémů všechno.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od orangi »

NA mojom Sorente ani neviem čo je sneh. Prejde všetko tam kam má. Asi treba pozrieť kvalitu pneumatík aké máš obuté.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od Jirka N. »

Asi děláš chybu nebo máš techniku kaput. Já s TOD nemám problém a i na ledu s GY UG7 to dokázalo divy. Couvání po sněhu do kopce je taky bezproblémový a jen jednou jsem zavřel rozdělovací převodovku, jinak automatika to zvládá na jedničku.Při couvání mi hrabou obě přední kola tedy pohon funguje správně. Asi tedy bude chyba v obsluze/technice jinak mi to hlava nebere.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od zdeny65 »

Tak nějak mi připadá, že si zase někdo koupí něco a ví o tom akorát kulový.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od Jirka N. »

Často to je tím že se nečtou návody k obsluze a pak se lidi diví. Třeba na STK jse zakázal udělat zkoušku u brzd na válcích a když jsem dvakrát opakoval že pohon 4x4 je tak citlivej že může odrovnat rozvodovku tak to pochopili a zkušebnou jen projel. A je to s varováním uvedený v návodu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od orangi »

Chalani presne ako píšete. Niekto si kúpi 4x4 a vie o tom "kulový". Hlavne že mám 4x4. Ešte mi nejde do hlavy že nové auto ako popisuje v prvom príspevku by malo problém. Problém je asi medzi sedačkou a volantom. Inač by mu tam svietila kontrolka pohonu všetkých kol a to by bol problém pre servis.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od zdeny65 »

Třeba neví co to znamená,myslí si že je to kontrola na nafouknutý gumy ;-)
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od serti »

Taky nemám problém, že by můj sori něco neprojel... Letos teda ne ve sněhu, ale v blátě skoro po spodek i s vlekem....
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od Jirka N. »

Technika starého Sorenta je taková že pokud je vše OK mechanicky a elektricky tak nemůže bejt velkej problém v průjezdu terénem a sněhem. Záleží na pneu a pak v kritickém momentě, že nemá uzávěrku zadního a předního diferáku.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
oluska2
Příspěvky: 41
Registrován: ned lis 20, 2011 7:41 pm

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od oluska2 »

Jirka N. píše:Technika starého Sorenta je taková že pokud je vše OK mechanicky a elektricky tak nemůže bejt velkej problém v průjezdu terénem a sněhem. Záleží na pneu a pak v kritickém momentě, že nemá uzávěrku zadního a předního diferáku.
Nevím jak je toto možné??Mě to jede v pohodě jak na sněhu tak i v blátě
viktor_ex
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 22, 2012 10:29 am

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od viktor_ex »

ne ze bych mel problemy. ale TOD neni zcela idealni. kdyz tady u nas jedu po snehu do kopce, tak pri prokluzu zadku pomuze predek. ale jakmile se na par metru srovnaji otacky, zase predek povoli a vzapeti zase pomuze. 5-ti kvaltovy subaru to neni. na zacatku me to hodne stvalo. nejak jsem se stim naucil zit. clovek nemuze mit vsechno. novejsi sorenta maji na tohle knoflik.
Kia Sorento 2,5 CRDi 4x4 TOD 2006
(mod 2005-2006)
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od Jirka N. »

Není Sorento jako Sorento i když mají TOD. Liší se rychlost přenosu dat a nastavení jednotky pohonu. Tedy model 2009 jako moje má poslední generaci TOD a tak proto jsem nadmíru spokojenej. Rozdíly jsou vidět i na youtube třeba mezi FL a starým Sorim.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
mickeym
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 30, 2014 1:12 pm

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od mickeym »

Tak Všetkým tým čo mi odpísli k veci veľmi ďakujem....a tým čo si myslia že najjednoduchšie je hodiď ihneď všetko na "medzikus medzi volantom" odkazujem... Vy chytráci drbnutý zakomplexovaný čo ste zožrali všetku múdrosť sveta. Vy hrdinovia FÓR, prečo teda nieste na Dakare keď ste taký geniálny vodiči. Mám nacúvané v náklaďáku to čo vy ste najazdili dopredu v osobáku! :lol:
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: SORENTO na snehu

Příspěvek od TommyBoy »

Nevim co si cekal, odpoved na svuj problem si dostal. Jak myslis, ze se diagnostikujou takoveto dotazy pres internet?
Jelikoz si nenapsal ani rocnik svyho auta a reagujes pomerne se zpozdenim, tak tezko radit.

Navic necekej, ze toto forum navstevuje 100% majitelu Soriho, kteri s tim navic jezdi vylucne do hor :lol:
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Odpovědět