TOD

Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaTR
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 29, 2013 1:23 pm
Bydliště: č Budej..........

TOD

Příspěvek od JirkaTR »

:arrow: :arrow: :( Ahoj ,,mám dotaz na systém TOD mám zapnuto na auto a zadní kola mi protočí a přední nic , při zapnutí na low a redukci mi berou všechy 4 kola, tak je ten TOD v hajzlu ??? co s tím ? jak to poznám ? nebo zapíná až po chvíli ? pneu mám zimní všechny stejné nové, při rozjezdu hrabe zadek a přední nic..... :( :( :( :(
Reklama
 

TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: TOD

Příspěvek od TommyBoy »

Pokud ti jede pri LOW i predek, tak by to melo byt cajk. Je tam elektromagneticka spojka a to je to co byva casto spaleny. Predek to pri AUTO prida jen pri prudkem rozjezdu nebo v brzdeni v pomeru max 50:50, nebo pri vetsim rozdilu mezi predni a zadni napravou (protocni zadku).
Ja mam karu kratce, takze jsem zatim nezjistil jestli mi predek zabira jak ma, ale ted jak napadlo, tak to hodlam zkusit :lol:
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: TOD

Příspěvek od Jirka N. »

U mého FL TOD zabírá ihned při prokluzu a je to i znát při rozjezdu na sněhu. Reaguje to blezkurychle a základ je měnit pravidelně olej v rozdělovací převodovce, i když výrobce blábolí o celoživotní náplni. Já při výhrdně silničním provozu to měním po 60 tkm a olej je na hraně použitelnosti. Při překročení lhůty je šance rychle odrovnat lamely a vše v převodovce.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JirkaTR
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 29, 2013 1:23 pm
Bydliště: č Budej..........

Re: TOD

Příspěvek od JirkaTR »

Jirka N. píše:U mého FL TOD zabírá ihned při prokluzu a je to i znát při rozjezdu na sněhu. Reaguje to blezkurychle a základ je měnit pravidelně olej v rozdělovací převodovce, i když výrobce blábolí o celoživotní náplni. Já při výhrdně silničním provozu to měním po 60 tkm a olej je na hraně použitelnosti. Při překročení lhůty je šance rychle odrovnat lamely a vše v převodovce.

Ahoj olej jsem měnil před cca 15tis km. tak se asi odporoučel TOD berou pouze zadní kola . :( :( :(
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: TOD

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska jsem couval po zasněžené cestě do prudkýho stoupání a Sori jel stejně jako po předu. Žádnej rozdíl a tak se dá otestovat TOD. U mě se zapíná bez poznání a výkon jde tam kde je třeba v daný moment. Jinak bych na zpátečku nikam nevyjel.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JirkaTR
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 29, 2013 1:23 pm
Bydliště: č Budej..........

Re: TOD

Příspěvek od JirkaTR »

Jirka N. píše:Dneska jsem couval po zasněžené cestě do prudkýho stoupání a Sori jel stejně jako po předu. Žádnej rozdíl a tak se dá otestovat TOD. U mě se zapíná bez poznání a výkon jde tam kde je třeba v daný moment. Jinak bych na zpátečku nikam nevyjel.
:| Ahoj tak to ještě otestuji v terénu na tom sněhu....
Odpovědět