Automaticka klimatizace - nedrzi teplotu

Odpovědět
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Automaticka klimatizace - nedrzi teplotu

Příspěvek od TommyBoy »

Mam takove podivne chovani automaticke klimatize v mem aute a zajima me, jestli to maji ostatni take tak, nebo zda je zavada na mem prijimaci.

Jde o to, ze kdyz je auto studene (cca 10 stupnu), tak nastavim vnitrni teplotu na 21.5 stupnu a auto se postupne zahreje, ale casem po cca 15-30 minutach, zacne foukat studenejsi vzduch a musim pridat treba az na 23 nebo 24 stupnu. To pak nekdy drzi nebo casem zacne byt zase trochu teplo, takze musim opet trochu snizit na 21.5.

Nebo, tuhle jedu, venku 9 stupnu, mam nastaveno AUTO a 22 stupnu. V aute teploucko ale vetrak jede na nejmensi rychlost. Pak se zapne A/C a pocitove se ochladi. Kurna proc, kdyz je venku 9 stupnu???

Je to normalka, nebo vadny cidlo termostatu? Me pripada, ze vsechny klapky fungujou ok, jen to nedrzi spravne nastavenou teplotu.

Jeste si zkusim vzit do auta dalsi teplomer, aby to zkontroloval objektivne.

Dik
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Reklama
 

TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Automaticka klimatizace - nedrzi teplotu

Příspěvek od TommyBoy »

tak mi aspon napiste ze to mate stejne nebo ne.... dik
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Automaticka klimatizace - nedrzi teplotu

Příspěvek od Zdrahy »

teplota trochu mi taky trochu kolísá (automatická klima 2004), přepíná se na automatu na vnitřní, vnější, spíná si i v zimě klima v rámci regulace.. ze začátku jsem z toho byl trošku překvapený, ale celkem to funguje, tak to neřeším.. kolísání bych viděl v rozmezí 1°C
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Automaticka klimatizace - nedrzi teplotu

Příspěvek od Maik007 »

Cau, nepadaj ti ty klapky co menej teplej/studenej vzduch?
nebo
nemas pricnaou tu diru pro teplotni cidlo (pod volantem u tvyho kolena..) je tam malickej vetracek co funi vzduch k tomu cidlu, tak tam muze bejt bordel..

Me zase klapka u spolujezdce po prejeti nejakyho vetsiho drncaku poskoci a zacne foukat teplej az horkej vzduch (nastesti jen na moji drahou polovici.. :-)
a nepomuze ani "poladeni teploty nebo smeru foukani. musim vypnut klimu tlacitkem OFF (uslysim jak nejaka klapka spadne) a potom ji muzu zase zapnout..
Chte jsem si s tim pohrat, ale aspon je to jdiny auto, ktery topi na strae spolujezdce vic nez u ridice, takze je zena spokojena :-)
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
Odpovědět