Nesvítí zpáteční světla

Odpovědět
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Nesvítí zpáteční světla

Příspěvek od BobekRob »

Dnes jsem zjistil,že nejdou zpáteční světla,přišel jsem na to tak,že nešla kamera která je napojená na zpáteční světla,ani čidla (pípáky) nešly.Když jsem vyjížděl z parkoviště v práci tak bylo vše OK vč.kamery.Pak jsem jel na STK a jako na potvoru tam už nefungovaly :evil: Tak se ptám čím to může být všechny pojistky OK vč.tech co jsou vedle baterie.Poraďte prosím.
Reklama
 

orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Nesvítí zpáteční světla

Příspěvek od orangi »

Viem že píšem blbosť, ale žiarovky si pozrel? Blba nahoda a mohlo vypáliť obe naraz. Nesmejem sa, ale idem logicky od najľahšieho riešenia. Daj vedieť.
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Nesvítí zpáteční světla

Příspěvek od TommyBoy »

To bych videl spis na spinac na radici pace. Bohuzel neumim vice poradit, pac mam automat.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Nesvítí zpáteční světla

Příspěvek od BobekRob »

Také si myslím,že to bude snímač na převodovce.I když se přiznám,že žárovky jsem nekontroloval,z toho důvodu,že nejde kamera ani pípáky které jsou napájeny z kabelu který jde k žárovkám na zpátečku.Otázka je kde je snímač - čidlo zpátečky.Kolega z worku mi říkal,že mám zkontrolovat kostru,že prý kostra pouští napětí do žárovek.Co vy na to ? Nějaká zkušenost s tímto problémem ?
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Nesvítí zpáteční světla

Příspěvek od BobekRob »

Tak problém vyřešen,bylo to v čidle zpátečky na převodovce.Bylo plné vody,vyčistil a vysušil jsem ho a ejhle vše je ok.Ušetřil jsem 1088 Kč.
Obrázek
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Nesvítí zpáteční světla

Příspěvek od Jirka N. »

Jedině zkontrolovat všechny konektory okolo zapojení couvačky. Oxidace je asi příčina, na to odchází hodně zapojení na autě.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
milosh
Administrátor
Příspěvky: 188
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Nesvítí zpáteční světla

Příspěvek od milosh »

JJ v tomto pripade to byva to cidlo zpatecky.
Odpovědět