Nová KIA Carens

Odpovědět
Mareman
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 12, 2013 7:42 am

Nová KIA Carens

Příspěvek od Mareman »

Po přebíhání mezi korejskými stájemi Daewoo, Hyundai jsem nakonec zvolil KIU. Chevrolet Orlando se mi po počátečním nadšení přestalo líbit a začalo na mě působit velmi nevyváženým krabicoidním dojmem. Hyundai adekvátní odpověď na Carens nemá, ostatní (Grand Scenic, C4 Grand Picasso, Peugeot 5008, Touran, Zafiru atd.) jsem zavrhnul z různých jiných důvodů a vyhrála nová technika, záruka a výbava KII. Můj dosavadní třívalcový Hyundai Matrix na mě v dízlu moc dojem neudělal, tak jsem rád ušetřil 50-60 tisíc a zvolil základní benzin 1,6 GDi a raději si připlatil za výbavu.
Musím říct, že motor není zdaleka takové zklamání jak jsem předpokládal, při plynulé jízdě jde město, okrsky i dálnice jezdit se zařazenou šestkou. Pouze v případě potřeby nějaké větší akcelerace je potřeba rapidně podřadit, do kopce i za 3. Zatím mám auto tedy tři týdny, mám s ním asi 1300 km a dva dospělí + dvě děti nedělají jízdě slabšímu motoru žádný zásadní problém. I při syrovém motoru se na okrskách držím kolem 6,5 litru a ani na dálnici a ve městě jsem průměrnou spotřebu neměl (dle PP tedy) moc přes 8 litrů. Určitě nevýhoda 1,6 ky GDi bude v malém kroutivém momentu (hlavně vůči dízlu), ale pro standartní jízdu kdekoliv zatím problém nevidím a mimo rozjíždění z křižovatek řadím minimálně.
Dalších praktických zkušeností mám úměrně té chvíli a kilometrům co auto vlastním, troufám si tvrdit, že hlavně ve výbavě Exclusive se jedná oproti čemukoliv co jsem jako obyčejný člověk doteď poznal, jiný svět :-) Nemám pocit ani levných materiálů ani nějakých jiných zásadních "nekvalit" provedení dříve vytýkaných korejským autům. Interiér je velmi povedený, exteriér už by koncernář jistě tak neocenil (viditelné body ve svárech, ne úplně přesné mezery mezy díly atd.......nicméně z toho co jsem viděl na Autosalonu letos, snad vyjma škodovky, je to standard.) Zatím si nemůžu na nic stěžovat, nikde nic nemlátí (jako u dřívějších korejců už od výroby), svezení je krása. Nevím jak moc je to pro koho důležité, ale Exclusive výbava má mimo barevného dotykového displeje proti nižším výbavám pravděpodobně i celé audio jiné (měl jsem půjčenou i Comfort Plus). Ne že by to audio v Comfort plus hrálo špatně, bohužel nemá Loudness a tak i přes třípásmové korekce není v nízké hlasitosti moc o co stát. U Exclusivu si za prvé myslím, že je osazený někde pod palubkou subwoofer a auto hraje jako koncertní síň, vážně paráda :-)
Pokud bude zájem, rád se podělím o svoje zkušenosti z provozu s tímto novým krasavcem a uvítám i zkušenosti jiných majitelů :thu:
Kia Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive
Reklama
 

milosh
Administrátor
Příspěvky: 188
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Nová KIA Carens

Příspěvek od milosh »

Paradni recenze, diky, nahod jeste nejake fotky 8)
mica
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 05, 2014 4:57 pm

Re: Nová KIA Carens

Příspěvek od mica »

30.1.2014 jsem si také toho krasavce dovezl dom,ale pouze ve výbavě comfort plus.Zatím velká spokojenost.Seznamuji se s obsluhou.Ať nám to jezdí :D
pavelstraka4
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 28, 2014 2:53 pm

Re: Nová KIA Carens

Příspěvek od pavelstraka4 »

Taky si plánuju pořídit tohohle krasavce, můžete mi napsat vaše dojmy po několika měsících ježdění? Díky
Mareman
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 12, 2013 7:42 am

Re: Nová KIA Carens

Příspěvek od Mareman »

Dneska je to právě rok co jsem si Carense dovezl domů. Musím to zaklepat, ale zatím se mi nevyskytla žádná závada a nemám pocit, že bych se proti stavu nového auta něco změnilo. Ani v zimě ani v létě žádný problém. To co má automaticky reagovat reaguje jak má (oproti i podstatně dražším autům). Kdybych se dnes rozhodoval znovu, koupil bych si ho zase. Ještě bych tedy zvážil nový C4 Grand, ten mě zaujal větší technickou vyspělostí, ale jaké jsou poznatky z praxe nevím. Každopádně pro mě Carens fajn auto :wink:
Kia Carens 2013 - 1.6 GDi Exclusive
Amalfi
Příspěvky: 24
Registrován: čtv srp 21, 2014 12:15 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nová KIA Carens

Příspěvek od Amalfi »

Nas Carens koupeny v cervnu taky zatim funguje dobre, svou prostornosti a kvalitnimi materialy (o dost hodnotneji pusobicimi nez v Kie Ceed). Tohle je idealni auto jak na praci tak pro rodinu, pokud clovek chce neco vetsiho nez kombi a pritom ne draheho.
Kia Ceed 1.6 od 6.9.2014
Kia Carens od 20.6.2014
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Mivec od 23.12.2011
tesarales
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 18, 2014 9:00 pm

Re: Nová KIA Carens

Příspěvek od tesarales »

zdravím,
dost dlouho přemýšlím o autě a dost se mi líbí právě Carens.Jelikož hopsám hlavně po městě(Brně) nechci naftu.Tak volím benzin 1.6 jen mám trochu obavy co mě čeká,a to jak opravy tak spotřeba a vlasně všechno.Zatím jsem jezdil v různých autech,ale chci něco do čeho se nastupuje-když 20x denně nastupuju tak mě už nebaví se skládat do feldy,octávky a nebo cokoli NÍZKÝHO.Teď jsem byl hoooodně spokojenej s berlingem 1.6 benzín rok 02.Boužel umřelo a tak je čas výměny.Auto jak na práci tak na "doma".Tak čtu a hledám a doufám že mi trochu někdo otevře oči.Jsem realista a nečekám psanou spotřebu 7l a já nevím co všechno super,jen chci vědět skutečnosti od majitelů tohoto vozu.
Předem Vám všem dík a ať to jezdí a nes....
mica
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 05, 2014 4:57 pm

Re: Nová KIA Carens

Příspěvek od mica »

Mám Carense 10 měsíců,najeto 9000km,spotřeba se motá kolem 7l.Je to velmi příjemné auto,všechno funguje jak má zatím bez závad.Je to náš mazlík. Nerad píšu,klidně zavolej máš-li nějakej dotaz. 607 288 882
Amalfi
Příspěvky: 24
Registrován: čtv srp 21, 2014 12:15 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Nová KIA Carens

Příspěvek od Amalfi »

Co se tyce spotreby tak po meste tak 7,5. Pokud obcas nekam vyjedes tak ti klesne. Jinak nasedani vysedani - to si musi sam vyzkouset v autosalonu. Berlingo bude v tomhle ohledu urcite lepsi.
Kia Ceed 1.6 od 6.9.2014
Kia Carens od 20.6.2014
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Mivec od 23.12.2011
Odpovědět