Diferáky

ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Diferáky

Příspěvek od ctiteljan »

Mám optěžující problém zajízdy když pustím plyn pedál, začně hučet asi diferák cca 10 - 15 sec pak je už ticho co se kde děje
Reklama
 

kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Diferáky

Příspěvek od kozejk »

řekl bych že to diferák nebude, ten většinou hučí pořád, teda když už hučí. Možnost by byla že by měl vůle a hučel při akceleraci nebo deakceleraci, každopádně by hučení nebylo pouhých 10 vteřin ale po celou dobu těchto režimů.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Diferáky

Příspěvek od zdeny65 »

ctiteljan píše:Mám optěžující problém zajízdy když pustím plyn pedál, začně hučet asi diferák cca 10 - 15 sec pak je už ticho co se kde děje
Odkud je slyčet to hučení?Zvuky se přenáší i zepředu.Hučení je něco jako kov o kov,nebo jinak?Může to dělat taky třeba prdlý výfuk.Je to tak pokaždý,když pustíš plyn,nebo jenom jednou?
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Re: Diferáky

Příspěvek od ctiteljan »

spíš zezadu , pri rychlosto do 30Km hučí stále a se snižující rychlostí se mění i zvuk. při rychlosti nad 80 pouze po půštění plynu, když ubírám plynule tak ani kolikrát to nezačne vrčet
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Diferáky

Příspěvek od zdeny65 »

ctiteljan píše:spíš zezadu , pri rychlosto do 30Km hučí stále a se snižující rychlostí se mění i zvuk. při rychlosti nad 80 pouze po půštění plynu, když ubírám plynule tak ani kolikrát to nezačne vrčet
Co olej?Proběhla kontrola,výměna?Podívej se jaký máš vůle na kardanu.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Re: Diferáky

Příspěvek od ctiteljan »

jo na vyměnu tekutin se chystám a vůle cca 0,5cm
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Diferáky

Příspěvek od ParnosCZ »

Tak v pondeli jsem jel ke svemu dvornimu opravovateli zdechlin :D :D :D na vymenu oleju atd. a uz jsem tam jen v dilech za 20 tic :cry: :cry: a to jeste nejni konec tak jsem zvedav.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Diferáky

Příspěvek od kozejk »

za co proboha?
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Diferáky

Příspěvek od Jirka N. »

Olej se mění každejch 30 tisíc km a je to důležitý pro životnost diferáků.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Diferáky

Příspěvek od ParnosCZ »

ne to neni v tom jak jsem to koupil, tak to bylo OK, ale nevim, jak to dlouho stalo v bazaci a pokakal se chladic a komplet repase brzd + naplne + oleje filtry atd. atd. vzdyt to znate ;)
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Diferáky

Příspěvek od ParnosCZ »

zejtra tam jedu zase a rekne co se musi hasit potom zase jako prvni no uvidim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Potom pisnu co s tim ten puvodni majitel mel nebo resp. co vse zanedbal :(
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Diferáky

Příspěvek od serti »

Jirka N. píše:Olej se mění každejch 30 tisíc km a je to důležitý pro životnost diferáků.
Dnes vyměněn olej v zadním diferáku po 30 tis. km - olej jako nový. Přední jen kontrola.
Při minulé výměně ( moje první, nevím jestli byl už někdy předtím měněn ..) olej v předním diferáku pěkný, čistý, v zadním špinavý černý ...
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Diferáky

Příspěvek od Jirka N. »

Barvou bych se neřídi, degradace oleje je sářím, tepelným a tlakovým namáháním. Proto oleje měním i kdyby vypadly sebelíp. Tím se udělá maximum pro životnost.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Diferáky

Příspěvek od Jirka N. »

Zrovna dělám servisní prohlídku při 120 Tkm a měním všechny převodové oleje všetně motoru a diferáků. Po vypuštění mají velice dobrou barvu a je vidět že diferáky se musí dělat po 30 Tkm a převodový po 60 Tkm. To je hranice kdy je jejich kvalita na dobré hodnotě. Taky jsem zjistil že je netěsný gufero u unašeče kardanky na zadním diferáku. Zjistil jsem to až pod autem, jinak to nebylo nijak znát a pokud by se to včas neopravilo tak snížená hladina oleje v diferáku jej pak může zničit. A to se stalo již v dost případech. Proto radši to kontrolujte, já mám výhodu zvedlého auta a tak to opravuju aniž bych auto zvedal na heverech. Je to první oprava na Sorentu poa 6 letech :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Diferáky

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska jsem nacválal do Kie pro to gufero do diferáku. Jenže velké a nemilé překvapení bylo že samotný gufero systém ND nezná a jen nabídnul celý diferák za 57 000 Kč. To je masakr a ještě doufám že dotaz do Koreii ukáže cestu k tomu guferu které vypadá na speciální. Tak jsem zvědavej na výsledek.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět