Dodělání palubního počítače do verze LX

Odpovědět
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od patrikos »

Ahoj,
napadlo mě, jestli by šlo dodělat palubní počítač do verze ve které původně není. Zkoušel to někdo?
díky
Pat
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
Reklama
 

Sonz
Příspěvky: 23
Registrován: úte bře 01, 2011 6:20 pm

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od Sonz »

toto by aj mna zaujímalo, ja v mojom aute mám na hornom svetle kompas a výškomer atd. a či tam by sa to nedalo nejako dať ?
Pre prípadné otázky pre istotu posielajte aj ako súkromnú správu.
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od scenic »

Ak na nieco pridete hodte to sem, aj mna by to dost zaujimalo ze ci by to slo....
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od kozejk »

co myslíte za funkce tím palubním počítačem?
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od scenic »

Spotreba, (aktualna, priemerna na 100km), dojazd (aj ked to tam uz je) . Proste vsetko co by palubny pocitac mal ukazovat.
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od kozejk »

určitě by to šlo, ale ne na váš klasický palubak co je u zrcátka, s tím to se musí počítat už od výroby, musíte zadat do palubního počítače algoritmy na přepočítání průměrné a okamžité spotřeby, musí k tomu být uspůsoben i display palubního počítače a procesor který vykresluje symboly.
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od scenic »

Dobre a ako by sa to teda dalo vyrobit/spravit?
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od Jirka N. »

Pokud se nepletu tak žádné Sorento neukazovalo průměrnou spotřebu, jen dojezd na nádrž. Protože mám plnou výbavu tak nevím zda mohl ukazovat počítač i něco jiného než mám. Jiný počítač by byl problém naroubovat protože by se musel zkloubit s řidící jednotkou.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
gizmino
Příspěvky: 22
Registrován: ned lis 21, 2010 10:39 am
Bydliště: Hlohovec

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od gizmino »

suhlasim, tiež mam full vybavu a hore ukazuje len kompas, dojazd v km, a časy dojazdu. žiadna spotreba.
Kia Sorento 2,5 CRDi EX, AT, 125kW,170PS, r.v.2008, koža, full výbava, tempomat, nezávislé kúrenie...
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od serti »

Zkus navigaci která umí "nahradit počítač" : http://www.garmin.cz/tiskove-centrum/ti ... adime.html
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od zdeny65 »

Nazdárek všem.Tak jsem nedávno chtěl koupit ten připitomělej panel z kompasem.Pak mě napadlo,že je to stejně na houno,protože to stejně neukáže to,co by jsme chtěli.Prostě kravina na x-tou.Ale stejně myšlenka na dodělání palubního PC mi vrtá v kebuli a zase až tak špatný to není.Přez OBD2 sice dobrý,ale zkreslení je,info se ztratí,protože mobil z aplikací v autě nenecháme a nosíme ho sebou.Následující odkaz mě vcelku nadchnul tak,že jsem rozhodnutej to namontovat.Vypadá to elegantně a hlavně údaje jsou česky a neukazuje to další kraviny navíc.
http://veramon.czweb.org/pp_univerzal.html
Jak jsem se dočetl,tak ten univerzal je pro benzíny a univerzal 2 je pro ropáky.Tak si poštudujte.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
oluska2
Příspěvky: 41
Registrován: ned lis 20, 2011 7:41 pm

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od oluska2 »

zdeny65 píše:Nazdárek všem.Tak jsem nedávno chtěl koupit ten připitomělej panel z kompasem.Pak mě napadlo,že je to stejně na houno,protože to stejně neukáže to,co by jsme chtěli.Prostě kravina na x-tou.Ale stejně myšlenka na dodělání palubního PC mi vrtá v kebuli a zase až tak špatný to není.Přez OBD2 sice dobrý,ale zkreslení je,info se ztratí,protože mobil z aplikací v autě nenecháme a nosíme ho sebou.Následující odkaz mě vcelku nadchnul tak,že jsem rozhodnutej to namontovat.Vypadá to elegantně a hlavně údaje jsou česky a neukazuje to další kraviny navíc.
http://veramon.czweb.org/pp_univerzal.html
Jak jsem se dočetl,tak ten univerzal je pro benzíny a univerzal 2 je pro ropáky.Tak si poštudujte.
No nikde nepíšou co to stojí?
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Dodělání palubního počítače do verze LX

Příspěvek od Maik007 »

Jaktoze nepisou kolik to stoji? vzdyt je to tam v sekci cennik... :lol:
Koukam, ze nejsem jedinej kdo na tenhle PPC narazil :D
Ja uz ho mam v aute.. :-) Problem nebyl ani tak napojit ho do auta, ale spis kam ho dat!!! Ta verze 2 je pekne velka, ale zase je pravda ze ty 1cm pismena muze cist i ridic v aute za vama :shock:
POZOR, je to jen tisteny spoj a displej,je nutno dokopit dve tlacitka, a pripadne krabicku (y) nebo to nekam vbastlit do auta.
Ja to chtel puvodne umistit misto original displeje do konzole nad zrcatkem, ale proste se to tam nejako nevejde a pak se mi to nechtelo nicit, takze ho mam "prilepeny" nad zrcatkem na skle.

Pro spravnou funkci je treba vedet pocet otacek (impulzu) na ujety 1km, a pocet impulzu na spotrebovany litr paliva.
zapoji se:
+/- 12V,
klicek,
signal tachometru, signal spotebovaneho paliva nebo vstrikovaci ventil,
merak paliva, svetla (nocni denni rezim podsviceni displeje, denni sviceni) - potom prepina denni/nocni rezim displeje
vnitrni / vnejsi cidlo teploty
dalsi funkce: rele kompresoru klimatizace (pokud ma auto manualni klima, je mozno nastavit teplotu a pak tento PC ovlada teplotu v aute)

ukazuje tyto hodnoty (vetsina hodnot ma dva nezavisle udaje):
spotreba - okamzita (l/hod, pri jizde l/100km), prumerna v L/100km
ujeta vzdalenost
aktualni a prumerna rychlost
spotrebovane mnoztsvi paliva
pri zadani velikosti nadrze ukazuje i:
dojezd na zbytek paliva, informace o nizkem stavu paliva(je mozno rucne zadat rezervu)
stav paliva v nadrzi
----zde mam trosku problem s tim, ze se mi nedari nakalibrovat nadrz, podle techn. parametru ma totiz KIA merak paliva obracene a proto mi to asi nejde nastavit (lze nastavit rucne napeti, jake je na dratu od plovaku z nadrze pri plne a prazdne nadrzi)

Je pravda, ze jsem to montoval tesne pred dovolenou a nebylo moc casu ani predtim, ani potom.

Displej lze nastavit tak, ze ukazuje stale dve urcene hodnoty na jedne strane displeje a dalsi udaj an displeji lze libovolen prepinat.

Kdyztak sem muzu hodit mnou vypocitane a vyzkoumane kalibracni udaje pro 2,5CRDI/125kw, pripadne nejake fotky...
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
Odpovědět