Náhradní kolo místo kompresoru s hmotou

bagounek
Příspěvky: 21
Registrován: úte srp 08, 2006 4:20 pm

Náhradní kolo místo kompresoru s hmotou

Příspěvek od bagounek »

Moje zkušenost s Picantem byla takováto, když jsem koupil Picanto, jako rezerva nebylo náhradní kolo ale kompresor s hmotou a bohužel moje důvěra v toto zařízení nebyla jaksi dost velká tak jsem začal shánět
náhradní disk a pneu.

Na voze mam 14" kola (prodávají se i s 13") ale podle rozměru jsem zjistil, že stejné disky jsou na automobilu Hyundai Getz a když jsem se zajímal o
cenu tak jsem zjistil, že na Picanto chtěli v "autorizovaném" servise o 300,- víc než u konkurčního Hyundaie. Disk má trochu jiný prolis - tvar ale pasuje jako originál a jako rezerva v kufru být může.

Tak to je moje zkušenost z podzimu 2005.
Reklama
 

prekladys
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 28, 2006 11:21 am

Re: Náhradní kolo místo kompresoru s hmotou

Příspěvek od prekladys »

plnohodnotnou rezervu tam nedostaneš, v zemích, kde se rezerva dodává, je nouzová

mlíko + kompresor jsem narval pod sedadlo a muldu nechal vyčalounit, když vydělám "šuflík" mám "pekelně" hluboký kufřík, do něhož se vešel skládací podvozek kočárku (trojkombinace) i nastojato!

s ráfky na getze máš naprostou pravdu, picanto je mechanicky upravený getz na zkrácené podlahové plošině, takže je tam toho shodného velmi mnoho
ivošek
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 12, 2006 9:46 am

rezerva

Příspěvek od ivošek »

Nemůžu souhlasit, do Picanta se plnohodnotná rezerva vejde!! Sám jsem měl možnost si tuto skutečnost ověřit:-))
prekladys
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 28, 2006 11:21 am

Re: rezerva

Příspěvek od prekladys »

ivošek píše:Nemůžu souhlasit, do Picanta se plnohodnotná rezerva vejde!! Sám jsem měl možnost si tuto skutečnost ověřit:-))
jaký máš rozměr ráfku/pneu?

mně se kolo do muldy dostat nepodařilo (bylo širší než hloubka muldy). výrobce vybavuje pouze dojezdovým kolem (viz návod 6/20 "náhradní kompaktní pneumatika")
ivošek
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 12, 2006 9:46 am

Příspěvek od ivošek »

Zdravím, mám standartní rozměr pneu, který se dodává na Picanto 1,0LX+, což je 165/60 R14..
Sám jsem tomu nechtěl věřit,ale bez větších problémů se to podařilo..
hoja
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 07, 2006 3:25 pm

rezerva

Příspěvek od hoja »

...ja s rezervou nemám problém, v lete tam vložím zimný disk a v zime naopak a je to v pohode.
hoja
Ali Ghator
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 09, 2007 8:21 pm

Příspěvek od Ali Ghator »

Vejde se plnohodnotná rezerva i s heverem.
nocnik511
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 19, 2007 12:16 pm

Příspěvek od nocnik511 »

ivošek píše:Zdravím, mám standartní rozměr pneu, který se dodává na Picanto 1,0LX+, což je 165/60 R14..
Sám jsem tomu nechtěl věřit,ale bez větších problémů se to podařilo..
...jestlipak tam dostanu taky 175/60 R14....jak to vidíš?? :?
MW
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 18, 2007 7:43 am

Příspěvek od MW »

Už si tam hoví 14 kolo a bez problémů
Ali Ghator
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 09, 2007 8:21 pm

Příspěvek od Ali Ghator »

Vejde se tam, ale na předku bude dřít v zatáčkách o podběhy.
nocnik511
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 19, 2007 12:16 pm

Příspěvek od nocnik511 »

Ali Ghator píše:Vejde se tam, ale na předku bude dřít v zatáčkách o podběhy.
..já myslíl....do téj dírky na rezervu.... :!: tenhle rozměr na auto dávaj :arrow: 1.1CRDi 8)
Ali Ghator
Příspěvky: 16
Registrován: čtv srp 09, 2007 8:21 pm

Příspěvek od Ali Ghator »

Vejde,ale možná bude trochu zvedat vyjímatelné dno kufru. To se dá vyřešit podložením na stranách. U rezervy š.155 se dno naopak prohýbá. Ideální šířka je 165.
nocnik511
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 19, 2007 12:16 pm

Příspěvek od nocnik511 »

Ali Ghator píše:Vejde,ale možná bude trochu zvedat vyjímatelné dno kufru. To se dá vyřešit podložením na stranách. U rezervy š.155 se dno naopak prohýbá. Ideální šířka je 165.
:roll: tak uvidíme,teď jsem přezůl na zimní a na jaro pořídim ňáký fešný alu-disky a pak tam zkusím hňácnóut ten plecháč se zimní gumou....co to udělá :wink:
Ralfik
Příspěvky: 3
Registrován: čtv črc 03, 2008 3:36 pm

Náhradní kolo místo kompresoru s hmotou

Příspěvek od Ralfik »

Ahoj, zajímalo by mě, kolik vůbec stojí to mlíko s kompresorem. Navíc se to má měnit co 4 roky ikdyž nepíchnete.
nocnik511
Příspěvky: 14
Registrován: čtv črc 19, 2007 12:16 pm

Příspěvek od nocnik511 »

:roll: je dražší, než samotná rezerva... 8) řekl bych http://www.vltava2000.cz/realcentrum/go ... 5293207000
Odpovědět