led parkovacky

Moderátor: Moderátoři

goodboy
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 15, 2011 12:44 am
Bydliště: Košice

led parkovacky

Příspěvek od goodboy »

Ahojte, Soula mam uz takmer 1 rok a teraz som sa rozhodol ze na nom vylepsim predne svetla. Chystam sa tam dat Osram H4 Cool Blue a ako parkovacky uvazujem dat LED diody (?) aj ked viem ze to nie je homologovane. Tak sa pohravam s myslienkou ci tam nedam Philips Blue Vision. Kedze tie Osramy budu vraj krasne biele, podobne xenonom, tak nech tie parkovacky nie su zlte ako... Co vy na to? Neuvazovali ste nad niecim podobnym?
KIA SOUL 1,6 CRDi, EX 2010
Green Tea Latte
Reklama
 

pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od pavel2 »

Led žárovky jsem do parkovaček zkoušel. Nefungovalo to mají strašně malý odběr a elektronika auta to zřejmě vyhodnocovala že jsou žárovky špatné. Musela by se dělat úprava v autě a do toho jsem nešel.
Udělal jsem si pouze denní kulatá schválená LED světla do místa mlhovek.
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Led parkovacky ti nesli preto,lebo k tomu su potrebne odpory,aby to svietilo.Ja osobne to nemam,lebo neviem ako sa to robi,ale kamarat to mal na oktavii vsade tie letky,ale vsade mal k nim aj odpory.Ja si to dam,az si nasporim a zistim,kde sa daju kupit xenony.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
goodboy
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 15, 2011 12:44 am
Bydliště: Košice

Re: led parkovacky

Příspěvek od goodboy »

No dakujem za odpoved. Prave dnes som ako H4 osadil uz zmienovane Osram Cool Blue a ako parkovacky Philips Blue Vision W5W. Vysledok je velmi pekny, predne svetla ako celok posobia ovela belsie a jasnejsie. Nevyzera to sice ako xenony, ale ma to k tomu celkom blizko. A dolezite tiez je, ze jeden aj druhy typ ziarovky je homologovany pre EU (E1). A inak k tej vymene hmloviek za denne svietenie mam par dolezitych otazok, lebo to tiez velmi chcem. Ja som uvazoval nad homologovanou sadou DLR 9 tiez namiesto terajsich klasickych hmloviek. Mozno aj ty ich mas.
A teda chcem sa Ta spytat ze touto vymenou si prakticky prisiel o hmlovky, vsak? Nechybaju Ti ked je znizena viditelnost? Resp. vies ich zapnut aj pri zapnutych stretavacich svetlach? Maju rovnaku svietivost v hmle ako obycajne hmlovky? Ja som z Kosic a do prace jazdim kazdy den do Presova a nechci si predstavit tu neskutocnu hmlu, ktora sa robi na dialnici za posledne tyzdne...
Dalsia otazka, vies ako mame zapustene budiky na pristrojovom panely a tie musia byt podsvietene aby boli jasne citatelne. Svietia Ti pocas dna pri zapnutom dennom LED svieteni? Vedia to vobec takto namontovat? Ak by si mi odpovedal na tieto otazky, bol by som Ti velmi vdacny a urychlil by si mi moju navstevu servisu, kde uz aj spravili cenovu ponuku na montaz zmienovanej sady DLR 9. CEna setu cca 60,-EUR+robota cca 80,-EUR.
dakujem
KIA SOUL 1,6 CRDi, EX 2010
Green Tea Latte
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Tie osramy som mal a vydrzali mi jedna strana 2 mesiace,druha strana 3 mesiace.Ak mozes,tak by si mohol hodit foto,ako tie svetla svietia,ako to vyzera.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od schreeder »

skušal som objednat led parkovačky kedže sa v tom velmi nevyznam opýtal som sa predajcu či maju vhodne na kiu soul.....povedal že tam ide len o päticu, ktorá je T10, potom si už stačí vybrať len svietivosť...no mam pochybnosti či mi to bude svietit pozrite:

http://auto.bazar.sk/3240195-led-diody- ... w/?debug=0
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Neviem,ja viem tak,ze treba ku ledkam aj nejake odpory,aby to mohlo svietit.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od schreeder »

a neviete niekto ake to maju byt odpory????
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Poviem pravdu,ze ja tejto veci nerozumiem,ale kamarat,ktory to takto mal /mal preto,lebo uz to auto rozbil na totalku/,ale urcite si to da do noveho auta,co kupi,takze ked s nim budem sa ho spytam.Ale mozno aj v nejakej predajni tychto veci,by ti mohli poradit.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od schreeder »

tu su na kiu soul led parkovačky už zo zabudovaným odporom:

http://www.autoledky.sk/index.php?page=7&prodid=30
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Diky,v najblizsom case si to objednam. :D
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od schreeder »

Naposledy upravil(a) schreeder dne čtv úno 03, 2011 3:43 pm, celkem upraveno 4 x.
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Tie linky nefunguju. :|

Ale urcite daj fotky ako to svieti na aute,najlepsie,keby si mal farbu Vanilla shake a ked nemas tak prestriekaj. :wink:
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od schreeder »

už by mali fungovat :)) prelakovat auto som už nestíhal musela tam ostat jawa brown..ale dufajme že to pomože aspon takto :wink:
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Nevadi no,moze byt aj hneda. 8)

Ale super to vyzera,len asi to niesu homologizovane ziarovky co?

A ziarovky tam mas ake?
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
Odpovědět