Motorový olej do Kia Ceed

Odpovědět
Mirďa
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:58 pm

Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od Mirďa »

Zdravím Vás, můžete mi říci, jaký mot. olej máte ve svých vozech Kia Ceed 1.4. 80 kW? Zejména značka, viskozní třída a výkoná třídu. Ptal jsem se na různých stránkách a pokaždé mi poradili něco jiného, nikdo se neshodoval (ani značkové servisy) Blíží se mi 1. sevisní prohlídka a olej si chci koupit sám, protože v servisech za něj chtějí nekřesťanské peníze.
Reklama
 

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od tomasko007 »

skus si precitat temu ohladom GARANCNEJ PREHLIADKY
osobne fandim znacke SHELL a som aj spokojny s tym ze moj servis je partnerom so SHELL
( aj destilovanu vodu do ostrekovacou maju od nich )
Aj ked cena je samozrejme vyssia ...
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Mirďa
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:58 pm

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od Mirďa »

pro tomasko007: já taky fandím Shellu, ale který z nich vybrat. Je jich jako máků. Nemáš někde na faktuře ze servisu přesnější označení toho tvojeho oleje?
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od tomasko007 »

este som na garancke nebol, ale ak sa jedna o Shell , tak kvalita je zarucena. tym ci 5W alebo 10W to uz ti poradi servis
Neviem sice ako to je u vas so servisom, ale pochybujem ze u nas by mi dovolili si doniest svoj olej.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od Dettektorr »

Nechci rýpat, ale každý, zdůrazňuji, každý prodejce si materiál na garanční prohlídku zajistí sám. Žádný z nich nedovolí donést si vlastní materiál. Je to stejné jakobys přijel do servisu a řekl: "Dejte mi díly a materiál, ale práci si udělám sám, protože vaše hodina stojí moc peněz."

Pokud se ti zdá servis drahý, jezdi jinam do neznačkového, kde ti udělají mnohdy stejně kvalitní práci, dodají stejně kvalitní materiál a bude mnohdy i levnější. Nicméně nesmí ti vadit, že garance ti padne.

Dnes se v médiích řeší otázka, zda není nezákoné zakazovat druhovýrobní výrobky v souvislosti se ztrátou garance, ale ruku na srdce, kdo z nás by dal komukoli záruku na svůj výrobek při vědomí, že údržbu provádí třetí strana. Pokud někomu garantuji kvalitu, servis mu musím dělat osobně, už jen proto, abych v průběhu garance stačil vydělat na případnou garanční opravu :D .

Pokud se nemýlím, prodejce přebírá záruku za automobilku a proto je servis tak drahý, aby případné garanční poruchy neznamenali bankrot prodejce.
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od tomasko007 »

suhlasim :-)
Aj ked myslim ze by sa mali prebrat servisne intervaly u automobilkach.
Lebo nie je mozne aby stejny olej v KII vydrzal menej ako v Peugeote alebo VW.
Z toho bud vypliva ze KIA robi zle motory ( co nemam ten pocit ), alebo chcu na svojich zakaznikoch zarobit prostrednictvom garancnych prehliadok , ved 7 rokov je 7 rokov prijmu ...
Marketing jednotlivych automobiliek nepoznam, preto su to iba moje spekulacie ...
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od Dettektorr »

Nový Cee'd MY2010 má prodloužený servisní interval na 30.000 km. 1 rok zůstal zachován.
Mirďa
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:58 pm

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od Mirďa »

Přátelé, původně jsem se ptal, jaký máte mot. olej ve svých Ceedech. Zejména zda 5W-30 či 5W-40 a jaké značky (přesné označení). Výrobce vozidla dle návodu doporučuje 5W-30, značka je na výběru majitele. Nikdo dnes nemůže diktovat značku dodávaného oleje. Pro olej neplatí povinnost používat orig. náhradní díly, poněvadž Kia jako společnost, nemá své vlastní oleje.
Starec
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 02, 2010 6:24 pm

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od Starec »

To, ci servis pre auto v zaruke si moze vyzadovat zakupenie oleja v servise alebo si ho moze zakaznik doviest sam je dost podstatna vec hlavne pre penzistov. Preto by som uvital, ak by sa tu o tom dalej diskutovalo a vyjasnilo sa to. Aj znackovy olej (napriklad spominany Shell) je casto v internetovom predaji aj o polovicu lacnejsi ako si ho fakturuju v servisoch. Znizi to potom naklady na zarucnu prehliadku aj o 20 az 30 %, mozno aj o viacej.
Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: Motorový olej do Kia Ceed

Příspěvek od Dettektorr »

Nejlepší způsob, jak zjistit jádro pudla, je zavolat předem do servisu a zjistit konkrétní situaci přímo u dealera.
Odpovědět