nova Sportage

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

nova Sportage

Příspěvek od staf »

Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Reklama
 

Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Re: nova Sportage

Příspěvek od Peters »

odkopirovany Lexus.... :)
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: nova Sportage

Příspěvek od tomasko007 »

Kód: Vybrat vše

http://news.auto.cz/nove-modely/kia-sportage-2010.html
Pekne auticko !
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: nova Sportage

Příspěvek od eMKejx »

Kód: Vybrat vše

http://auto.sme.sk/c/5222657/kia-oficialne-odhalila-novy-sportage.html
a vcera som bol na 1. garancke so svojim Riom, Sportage ide do mesiaca na trh. Musim povedat ze sa mi paci viac nez nove Sorento ktore je fakt ohromujuce. Nuz Kia myslim dviha latku poriadne vysoko a zacina konkurovat vsetkemu (vratane Q5, Q7 ci X3 a X5 bez vynimky) GRATULUJEM.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: nova Sportage

Příspěvek od tomasko007 »

nooo zasa pozor ... az taku konkurenciu v tom nevidim
skor by som povedal ze je to konkurencia pre "ludove" automobilky, ktore vyrabaju auta pre "bezneho" cloveka.
Akoze novy Sportage vyzera skvele. ale predsa "konkurencny" Q5 alebo X3 maju svoje ine caro !
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: nova Sportage

Příspěvek od eMKejx »

hm a ake? to ze su to nemecky "hovoriace" auta nic neznamena... X3 je len nafuknuty kombik ktory Sportage hravo zvladne... Q5 je silna kava to isto... stale su to ano nemecke vozidla ktore ponukaju milion doplnkov za priplatok a tisice roznych variacii a materialov interieru, ale vozenie na nich by som zrovnal do jedneho... Ano novy Sportage ma mozno "3" varianty vybavy a "3" druhy motora no to z neho nerobi ziadneho outsidera,, staci si to auto kuknut nazivo... (este som nemal moznost) no Sorento je pre mna ako Americke auto, nieje tak velke ako Navigator z USA ale za to Ked som sa kukal do jeho utrob a citil ten material... bol som milo prekvapeny. Mozno to nieje ako Licoln Continental Town Car teda Q7 - limuzina ale za to je v tom isto lepsie zvezenie v nejakom tom "slabsom" terene nez stou "kravou" naviac vratim sa k Sportage ktory tiez zmohutnel a v pohode sa postavi Q5 a X3 si da za klobuk. Konecne Kia zmuznela! A hlavy hore, ked som bol minuly tyzden na garancke podarilo sa mi vidiet ako odtahovka viezla poruchany Cayenne no co su mi toto za veci :lol:
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Re: nova Sportage

Příspěvek od Peters »

eMKejx píše:hm a ake? to ze su to nemecky "hovoriace" auta nic neznamena... X3 je len nafuknuty kombik ktory Sportage hravo zvladne... Q5 je silna kava to isto... stale su to ano nemecke vozidla ktore ponukaju milion doplnkov za priplatok a tisice roznych variacii a materialov interieru, ale vozenie na nich by som zrovnal do jedneho... Ano novy Sportage ma mozno "3" varianty vybavy a "3" druhy motora no to z neho nerobi ziadneho outsidera,, staci si to auto kuknut nazivo... (este som nemal moznost) no Sorento je pre mna ako Americke auto, nieje tak velke ako Navigator z USA ale za to Ked som sa kukal do jeho utrob a citil ten material... bol som milo prekvapeny. Mozno to nieje ako Licoln Continental Town Car teda Q7 - limuzina ale za to je v tom isto lepsie zvezenie v nejakom tom "slabsom" terene nez stou "kravou" naviac vratim sa k Sportage ktory tiez zmohutnel a v pohode sa postavi Q5 a X3 si da za klobuk. Konecne Kia zmuznela! A hlavy hore, ked som bol minuly tyzden na garancke podarilo sa mi vidiet ako odtahovka viezla poruchany Cayenne no co su mi toto za veci :lol:
ty si strasne zaryti "kiista" :lol: zaujimave veci si popisal, nic v zlom ale skor dristy ako holu pravdu.... :?
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: nova Sportage

Příspěvek od tomasko007 »

Kia Sportage ma konkurenciu u sesterskeho Hyundai ix35, Nissan Qasqhai, Mitsubishi ASX, Skoda Yeti, Dacia Duster , ...
To ze vyzera z exterieru skvele, neznamena ze je hodna vyssieho umiestenia.

Sice sa uz vyraba viac ako 2 tyzdne, a dealer nema ani tusenia kedy dostanu prve kusy, ani ake budu ceny, odhadom vsak naznacil ze budu priblizne rovnake ako Hyundai ix35 , pripadne o 500€ vacsie.

Vcera som mal tu cest si jedno nove v tehlovo-orandzovej metalize obzriet odparkovane pri ceste. Skoda ze rychlo odislo prec, takze iba exterier :(

Motor bol nastartovany ... dnu sedela asi 20 rocna blondinka ( za volantom ) ... ale spat k autu :)
predna cast - otvor pre chladenie v tvare kiackej "kosti" je az prehnane velky na moj vkus, skoro ako "grill" od audi, biele diodove denne svietenie by som skor umiestnil k hmlovkam, ako do hlavnych svetiel. brutalne masivny predok ( az som zvedavy na viditelnost prednej casti kapoty z interieru ). Zadna cast auta je tiez solidne robustna, ale hrube "C" stlpiky si skor pytali ine zakoncenie bocnych okien. Zadne svetla su zaujimave, ale nechapem, preco volili take "vypukle" z karoserie ( pri pozreti na auto z boku ).

pre viac info :

Kód: Vybrat vše

http://news.auto.cz/suv-terenni/kia-sportage-prvni-jizdni-dojmy.html
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Mar3c
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 26, 2010 9:34 pm

Re: nova Sportage

Příspěvek od Mar3c »

Zdravim, neviete mi poradit, na akom principe pracuje 6 stupňová automatická prevodovka v novom Sportagi? Je to nieco podobné ako DSG u VW alebo využíva ešte hydrodynamický menič namiesto spojky?
va.safarik
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 19, 2010 9:47 am

Re: nova Sportage

Příspěvek od va.safarik »

Nevím jestli okopírovaný Lexus,ale to by mohl být i hunday,nebo X6 atd.
Koupil jsem si jí a zatim jsem spokojený i když mě po týdnu odešel servomotor na diferenciálu,pro zapínání 4x4
zkuste koupit auto v takové výbavě za tyhle peníze.
myslim že se dizajnově i funkčně povedla.čas ukáže,jak kvalitou.
milans14
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 08, 2011 5:31 pm

Re: nova Sportage

Příspěvek od milans14 »

Zdravím,

řeším dilema, zda koupit novou SPORTAGE 1,6 GDI nebo YETI 1,2 TSI.Ctěl bych znát vaše názory do čeho by jste šli.

Díky za názory.
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: nova Sportage

Příspěvek od tomasko007 »

Popravde ... mne sa Yeti zacina poslednu dobu pacit, ale LEN vo vyssej vybave so 4x4 a 18" kolesami :-)
ale pokial neplanujes dat za auto 27 000 € tak ja davam hlas Sportage.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
milans14
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 08, 2011 5:31 pm

Re: nova Sportage

Příspěvek od milans14 »

tomasko007 píše:Popravde ... mne sa Yeti zacina poslednu dobu pacit, ale LEN vo vyssej vybave so 4x4 a 18" kolesami :-)
ale pokial neplanujes dat za auto 27 000 € tak ja davam hlas Sportage.

Ahoj,

tak takhle vysoko do YETIHO opravdu jít nechci.
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: nova Sportage

Příspěvek od Nymburák »

milans14 píše:Zdravím,

řeším dilema, zda koupit novou SPORTAGE 1,6 GDI nebo YETI 1,2 TSI.Ctěl bych znát vaše názory do čeho by jste šli.

Díky za názory.
Ahoj, jestli ta Sportage 1.6 má 4x4, tak určitě do ní. Má ten pohon (Dynamax) nejmodernější. Pokud ale Sportage nemá pohon 4x4, tak nechápu proč o ní přemýšlet. No já vůbec nechápu lidi kteří si koupí SUV jako dvojkolku...
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
milans14
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 08, 2011 5:31 pm

Re: nova Sportage

Příspěvek od milans14 »

Nymburák píše:
milans14 píše:Zdravím,

řeším dilema, zda koupit novou SPORTAGE 1,6 GDI nebo YETI 1,2 TSI.Ctěl bych znát vaše názory do čeho by jste šli.

Díky za názory.
Ahoj, jestli ta Sportage 1.6 má 4x4, tak určitě do ní. Má ten pohon (Dynamax) nejmodernější. Pokud ale Sportage nemá pohon 4x4, tak nechápu proč o ní přemýšlet. No já vůbec nechápu lidi kteří si koupí SUV jako dvojkolku...
Ahoj,

pokud Ti dobře rozumím tak bys nešel ani do YETI (dvojkolky).Celkový důvod proč ne SUV-dvojkolka??
Odpovědět