Přídavné topení WEBASTO

Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Bostra »

Zdarec pánové. :)
SORENTA od roku 2007 mají už zabudované přídavné topení WEBASTO a tak by mne zajímalo,jestli jste už někdo k němu přidával ovládání (spínací hodiny,dálkové ovládání atd.). Někde jsem četl, že by to mělo jít zapínat i dálkovým ovládačem od autoalarmu (třeba Magicar nebo Keetec). Ale nevím jestli musím i tak mít ty spínací hodiny od WEBASTO.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Reklama
 

činčila
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 19, 2009 12:04 am

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od činčila »

ahoj mám sorento 2003 EX a webasto mám taky. když jsem řešil v servisu systém spínání, tak mi říkali, že bych musel mít origo ovladač. Tak ti teda nevím. Ovladač samozřejmě nemám a co se týka webasta, tak mi automaticky spíná , když je venku zima a dohřívá motor, aby v zimě tak netrpěl. Snad jsem ti trochu pomohl :wink:
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Predpokladam, ze Bostra chce docilit toho, ze si v zime na dalku zapne topeni nez nekam pojede a prijde do pekne vyhrateho auticka :-). Todle jsem resil u predchoziho auta, kde jsem mel take bufika. Je to ale trochu slozitejsi, protoze to neni jenom o sepnuti bufika. Musi se dodelat obehove cerpadlo, protoze klasicke cerpadlo funguje jenom kdyz bezi motor, ridici jednotka pro topeni atd.... Dodelani na tento system samostatneho topeni rikali ze vyjde neco kolem 10 tisic. Takze to jsem tenkrat vzdal a nesel do toho.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od scenic »

No ja mam rocnik 2008 ale som sa s tym nestretol ze by som to tam mal. Kde sa to nachadza???
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Tomas80 »

Ja mam v Sorentu bufika v motorovim prostoru pri pohledu na motor v leve horni casti. Je to hnedko za filtrem sani a pod nadrzkou chladici kapaliny motoru.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Jirka N. »

Ten bufík se nachází jen v některých Sorentech a to podle toho pro který stát byla auta určená. Z výroby byla všechna auta bez bufíku a ten se dodělává dodatečně v Bremenhavenu stejně jako třeba filtr pevných částic. Já mám Holanďana vyrobeného v říjnu 08 a je bez bufiku zato má vyhřívané sedačky a to je supr. Zatím se motor ohřívá celkem rychle.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Bostra »

No já se domnívám, že ten bufík (WEBASTO C) co mám v autě už má v sobě oběhové čerpadlo, tak že by snad měl stačit jenom připojit ten ovládač. Ale jak jsem již psal, je to moje domněnka.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Tomas80 »

Jo v pohode schvalne se na to zkus zeptat primo u vyrobce a nebo nejake specialky tady u nas. Pisu co mi bylo sdeleno u predchoziho auta a jelikoz to byl prakticky stejnej rocnik, tak jsem to uz tedko znova nesondoval. Pokavad by tam ale uz to cerpadlo bylo, tak by to mozna slo udelat jak rikas a nebylo by to o takovejch penezich. Kdyztak pak dej vedet, byla by to docela machrovinka 8)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
petulka888
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 08, 2010 12:26 pm
Bydliště: Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od petulka888 »

mám sorento 2004, má zabudovaný bufík (Webasto), dala som si dorobiť ovládanie, kde rozširovacia sada stojí cca 320 € + práca. obehové čerpadlo je len v rozširovacej sade. + dialkové ovladanie cca 270 €. je to inak super vec... ;)
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Bostra »

Tak jak už tady psal Tomas80 a petulka888, tak to oběhové čerpadlo tam taky nemám. Tak jsem se na to informoval ve specializované firmě (v Ostravě) která montuje a upravuje bufíky, no a předělání na nezávislé topení vyjde (s digi hodinami) acc. na 10000 Kč.

Bostra :)
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Tomas80 »

No vida, tak to je tak nejak porad na stejno. Tak az budu mit prebytecnejch 10 litru, tak si to mozna dam udelat. Kazdopadne tedko mi zase cestu zkrizila spojka, kterou budu muset asi do leta vymenit, takze ......... :roll:
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
drak
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 04, 2010 9:52 pm

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od drak »

Zdravím , něco málo k Webastu.
Já jsi ho předělal ,že začne topit při jaké koliv venkovní teplotě ,ale při chodu motoru.
Protože mě sralo, že při teplotě nad+5C se motor pomalu zahříval .Stačí ktomu spínač a 3m kabelu.
Náklady pár kaček.

Kdo chce přestavbu potřebuje čerpato nědco kolem 2000 kč. to víte.
Zbytek jde nahradit třeba jakým koli dálkovím ovladačem,ale menší dosah neš original tak do 80m cena kolem 1000kč+kabeli.
Náklady asi 3500kč+ práce.

Ti náročnější mohou ovládat topení telefonem.
Je třeba zase čerpadlo a GSM spínač , ceny spínače od 2000 nahoru.Dobrý je GSM od WEBASTA stojí do 4000kč.
Náklady asi 6500kč+práce.
Sorento má topení připravené na přestavbu,stačí napojit kabely od WEBASTA do radiátoru .

A komu WEBASTO nejede ,porucha s 80% je zablokovaná řídící jednotka .
Stačí vyndat na 10s ovládací pojistku za chodu motoru ,nebo do 60s po vypnutí motoru.
Pojistka je v motorové části 20A.
Wanasta
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 5:16 pm
Bydliště: Praha západ

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Wanasta »

Ahoj sorenťáci, mám 2,5 crdi EX r.v.2003 a Webasto tam mám taky. Jenom nevím jestli vůbec funguje. Nespíná ani když mrzne. Drak tady psal, že to může být zablokovaná řídící jednotka, ale nemůžu najít tu pojistku (20A). Poraďte kde ji hledat.
Kia Sorento 2003 2,5crdi EX
Mitsubishi L200 2,5td Magnum Sport 1999
drak
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 04, 2010 9:52 pm

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od drak »

Je to pojistka v motorové části auta.
Po sejmutí krytu se označuje názvem(H BURN*) 20A.
Musíš ji vyndat za chodu motoru na 10 s - nebo do 60 s po vypnutí motoru, nejlépe při teplotě v rosahu pod 5 C venku a teplotě motoru do 68 C.
Topení se sepne zhruba do 1 min po nastartování možná i déle.
Chod topení poznáž podle toho, že pod předním pravím kolem je výfuk a z něhož vychází teplo, když k němu dáž ruku,a jěště pokud
není motor zahřátý na 68 C a vypnež ho, tak se topení čistí, procez trvá 0,5 min-3min to je normál ,takže hučí i když motor nejede.
Pokut to nestačí a nepojede napiš poradím dál , ale to je nejčastější závada. :roll:
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Bostra »

Tak dneska jsem si nechal předělat přídavné topení WEBASTO na nezávislé topení. V následujících dnech hlásí ochlazení, tak to budu moct aspoň pořádně vyzkoušet. Sice jsem čekal, že cena té přestavby bude trochu levnější (největší pálka byla za to přídavné čerpadlo), ale nechal jsem si to raději udělat v autorizovaném servisu a tak ta cena tomu asi odpovídá. Ovládání mám pomocí digi hodin vedle volantu a možná do budoucna ještě přidám dálkové ovládání. Cena toho dálkače je ale taky dost vysoká, ale instalace už je jednoduchá a to bych si nainstaloval i sám. Stačí jenom připojit na stávajíci kabeláž. Doufám že investice nebudu litovat.
Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Odpovědět