Co na Soula na zimu?

Moderátor: Moderátoři

mirecek
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 14, 2009 1:05 pm

Co na Soula na zimu?

Příspěvek od mirecek »

Zdravim,
ako mate vyriesene zimne obutie na vasho Soula? Ja som kupil zimne gumy 15-ky a teraz zhanam disky. Plechove moc nie su v ponuke, ale uz som nieco na nete nasiel, okolo 60 € za jeden. Volal som aj do predajne KIA, kde mi povedali, ze take disky maju, ale za 114 €. To uz je trochu moc :) Ponukali mi aj nejake komplety, okolo 140 € , ale tam su nejake cinske gumy, takze to sa tiez moc neoplati. Podelte sa so svojimi skusenostami, resp. rieseniami :)
Reklama
 

Balki
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 01, 2009 10:11 am

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od Balki »

Pred časom som predával plecháče 15" original kus za 45,-€, nakoniec som ich predal ako komplet obuté za 100,-€ kus/disk+pneu.
Inak plecháče viem zohnať za 55,-€ kus.
Ja si idem dávať elektróny aj na zimu, 15" + pneu 195/65R 15. Robím s týmto tovarom ( pneumatiky a disky ), takže ak ma niekto záujem napíšte súkr. správu a urobím ceny určite lepšie ako v Kii a žiadna čína.
stanci
Příspěvky: 34
Registrován: sob dub 18, 2009 6:39 pm

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od stanci »

mirecek píše:Zdravim,
ako mate vyriesene zimne obutie na vasho Soula? Ja som kupil zimne gumy 15-ky a teraz zhanam disky. Plechove moc nie su v ponuke, ale uz som nieco na nete nasiel, okolo 60 € za jeden. Volal som aj do predajne KIA, kde mi povedali, ze take disky maju, ale za 114 €. To uz je trochu moc :) Ponukali mi aj nejake komplety, okolo 140 € , ale tam su nejake cinske gumy, takze to sa tiez moc neoplati. Podelte sa so svojimi skusenostami, resp. rieseniami :)
Akurat som to teraz riesil :) Disky som kupil tieto - http://www.prezuj.sk/disky/iddisk-22439.html a gumy idem kupit tieto - Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65 R15 91T. Som pocul a cital samu chvalu na nich, tak ich idem skusit, no uvidime :)
mirecek
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 14, 2009 1:05 pm

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od mirecek »

No presne tieto iste gumy mam uz 2 tyzdne doma :) Len este tie nestastne disky... Tie co si kupil nevyzeraju zle a stoja priblizne rovnako ako plechace, len neviem, ci sa hlinikove disky v zime za chvilku neznicia, resp. ci nerobi problemy sneh a pod., ked sa dostane medzi tie ramena...
stanci
Příspěvky: 34
Registrován: sob dub 18, 2009 6:39 pm

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od stanci »

Toto som nasiel http://www.autofun.cz/aez-dotz-dezent-a ... inky-3407/ su tam aj disky, ktore som si objednal.

"Výrobce tvrdí, že jsou kola chráněna kvalitním ochranným lakem, který bez problémů odolá posypovým materiálům i nečistotám, jež se vyskytují na zimních silnicích a jako důkaz kvality laku je poskytována prodloužená tříletá záruka."
easydm.sk
Příspěvky: 21
Registrován: pát črc 03, 2009 8:37 am
Bydliště: PU

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od easydm.sk »

Dva týždne späť som kúpil barum polaris za 41€ za kus 195/65 R15 91T, lebo také mám aj original letné Hankook a k ním som kúpil v stredu Alu disky Proline B700.
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od mischko »

Ahojte... ja Soula este doma nemam, ale uz je niekde na ceste ku mne :D
Chcem sa vas opytat, ci mate aj v technicaku zapisane ze mozete obuvat 195/65 R15, lebo ja tam budem mat iba 225/45 R18 a 205/55 R16. Takze zhanam R16.
Inac na nete som nasiel chlapika co ma nove plechace R15, cena 120eciek
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od pavel2 »

Zdravím,
já mám v techničáku rozměr 195/65R15 a v poznámce 205/55R16 a 225/45R18.
Já jsem to řešil tak, že jsem koupil v březnu SOULA na plecháčích R15 se zimními gumami a na léto jsem si přezul lité R16.
:wink:
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od mischko »

a kupoval si aku verziu? aky rozmer mala tvoja verzia v zaklade. U nas ma verzia TX v zaklade 18 palcove.
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od pavel2 »

kupoval jsem verzi ACTIVE, která má v základu plecháče 15
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od mischko »

tak, uz som si to preveril a budem mat v technicaku 15 , 16 a 18-ky. Ale uz som sa aj tak rozhodol, ze tam dam na zimu 16 a na leto budu 18. :D

:?: Co davate vy na zimu 15 alebo 16? vyhody a nevyhody...?
Dakujem za rady a nazory.. :)
easydm.sk
Příspěvky: 21
Registrován: pát črc 03, 2009 8:37 am
Bydliště: PU

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od easydm.sk »

ja mám 15. hlavne pre našeeeeeeeeee uuuuuuuužastneeeeee cestyyyyyyy. a v zime!!!!!!!!!
stanci
Příspěvky: 34
Registrován: sob dub 18, 2009 6:39 pm

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od stanci »

mischko píše:tak, uz som si to preveril a budem mat v technicaku 15 , 16 a 18-ky. Ale uz som sa aj tak rozhodol, ze tam dam na zimu 16 a na leto budu 18. :D

:?: Co davate vy na zimu 15 alebo 16? vyhody a nevyhody...?
Dakujem za rady a nazory.. :)
16 - 205/55 R16
15 - 195/65 R15

Ako vidno 15-ky maju vyssi profil, tym padom budu lepsie odolavat nastraham na cestach (jamy, diery, obrubniky, chodci a pod.) Ja mam 15-ky a som spokojny, aj ked vyzeraju ako kolieska na furiku :D Lepsie priechodnost cez sneh maju uzsie gumy, vid rally auta. A nikdy nevies co sa skryva pod snehom (jama, konar, dochodca a pod.) preto je lepsie mat vyssiu gumu. A to nehovorim o tom, ze 15-ky gumy a disky su lacnejsie. Ja som kupil gumy 195/65 R15 za 56 eur - Goodyear Ultra Grip 7+ (vitaz testov, pripadne 2 a 3 miesta) a disky za 66 eur (plechace by sa dali mozno lacnejsie). Ja vidim same plusy pre 15-ky ale ja mozem len poradit, rozhodnut sa musis sam ;)
pete62
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 04, 2009 9:51 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od pete62 »

Ja som dnes prezul. Rozhodol som sa pre 15" z dvoch dovodov.
1. predovsetkym financny, 15" su podstatne lacnejsie, ci gumy alebo aj disky.
2. dufam, ze aspon o nieco by mohlo byt pruzenie laskavejsie, ako pri vacsich priemeroch diskov a nizsej vrstvy stlacenej tmy okolo nich.
Dalej som sa rohodol pre hlinikove disky, lebo najlacnejsie plechace (nemyslim tym originaly), co sa mi podarilo vygooglit, s najlacnejsimi puklicami, boli len a 3,- Euro na kolo lacnejsie, ako hlinikove (Auatec Nordic s povrchovou upravou pre zimnu prevadzku za 59,-).
Jedno mensie sklamanie po prezuti -vyssia vrstva stlacenej tmy nie je laskavejsia k osobam sediacim v Soule, pohybujucich sa po nepeknych mestskych uliciach.
Jedno vacsie sklamanie po prezuti - hluk od podvozku a odvalujucich sa pneumatik nie je vyrazne nizsi, ako som dufal a popisoval v mojej recenzii http://moje.auto.cz/Pete62/kia-soul.html. Letne Hankook-y su hlucne, ale odhlucnenie podvozka nijak moc nestazuje situaciu prenikaniu hluku do kabiny od odvalujucich sa pneumatik.
Naposledy upravil(a) pete62 dne úte lis 10, 2009 8:04 am, celkem upraveno 1 x.
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Co na Soula na zimu?

Příspěvek od mischko »

Ahoj chalani,
dakujem za nazor a radu. Momentalne som v stadiu, ze co zozeniem skor to asi obujem...hlavne sa mi jedna o disky. Nasiel som typka, co mam nove plechace 15-ky za 120eciek a 16-ky za 160eciek. Len sa musim vybrat mimo BA ked ich bude mat. A potom podla toho gumy. Skusim ho zlomit na nejaku dobru cenu za komplet sadu uz obutu.. tak uvidim.... :roll:
Odpovědět