Ukaž své Sorento

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Já jsem si Soriho vychoval od nova a tak proto jsem spokojenej. Nejen s pořizovací cenou v plný výbavě v Německu, ale i se spolehlivostí, nenákladovostí tedy když první výdaj by při 116 450 km do nových disků a pneu a to bylo jen z rozmaru protože původní pneu by ještě jednu sezonu s přehledem zvládly. A co mě potěšilo tak to byla spotřeba při posledním tankování. Bylo to 7,44 l na sto a to bylo při ježdění s vlekem a transportu pneu do pneuservisu a pak ještě jedna delší cesta s vlekem. Tedy mám spotřebu že ani dnešní auta s poloviční váhou a obsahem motoru se tomu poměrově nevyrovnají.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Sori bude mít příští týden 6 narozeniny a zatím jsem naprosto spokojenej, mimo pneu, stěračů a filtrů je vše původní z fabriky a to dnes při 117 350 Km. Jezdí na těchto pneu perfektně a jsem rád že jsem se pro ně rozhodnul. Super do města i přírody, kam se zajede tak se vyjede.
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od viktor »

Posílám pusu k narozeninám tomu krasavci.Pánbůh zaplať ulitávám na jiných věcech,než na pseudoautech.Jirko,držím palce,ať s tebou nevyjebe jak ze všemi.S pozdravemˇ" Již v mládí jsem měl rád rýži!" Však ty víš.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ty narozky má v příštím týdnu a hned následují u prvního pejska vlčího špice a za čtyři dny u jeho syna takže vše v jednom týdnu. Ale se všema jsem nadmíru spokojenej a vše poslouchá jako hodinky :D .
Horší co bude jednou za rébus a to je co jako náhrada v budoucnosti. To co předvádí nyní výrobci díky politice Eu je ostuda, obsahy jako do sekačky, to terénu až na pár předražených vyjímek nic a na táhnutí vleku je taky bídnej výběr. Když se všichni honí za 100 g CO2 na kilometr tak to pak neutáhne ani zahradní kolečko.
Hezky to vyřešil kolega na foru v D. ze Soriho přešel na 6,2 l obsahu u Jeepu Grand C. A je spokojenej a na politiku Eu taky kašle. Má výkon jak náklaďák a nemusí se trápit s mini motorem.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska jsem zachraňoval sousedku s jejím Subaru Forestr, zavolala mi že jí asi odešla spojka a že si neví rady. Takže po dojezdu a místo jsem zjistil zadřený spojkový ložisko a asi i přítlačák v kopru. Proto nezbylo než vzít sousedku domů. Subaru je stejně staré jako můj Sori, jen má najeto 98 Tkm a můj Sori skoro 118 Tkm. Tedy Japonská kvalita je prachbídná a i mě zarazily lehoučké dveře a celkově nic moc bytelnost. Takže já jsem se Sori nadmíru spolojenej a doufám že to bude i nadále. Akorát mi Sori žere nyní o litr víc díky terénném gumám, ale to mě vůbec nevadí a taky se na tom podepsaly kolony v centru.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od viktor »

Aby ses z té plečky neposral.Už je to únavné.Každému se to sere,akorát ty to máš jak víno,čím starší tím lepší provokatére.Ale aspoň ty tady rozvíříš ty kalné vody.Jinak zdechl pes .Jirko dík,aspoň je s Kým se hádat,akorát že jsi imunní.Po tvých příspěvcích vždycky stříknu do textilu.Přidej,možná,že se někdo přidá.Čau.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Co na to říct když 6 let je to bez jediný závady kterou bych musel platit. Když to srovnám s Octávkou 1,8 T tak ta měla již třetí baterku v šesti letech a vyměněný brzdy na zadní nápravě při 80 tkm. Takže proto ta spokojenost :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od zdeny65 »

viktor píše:Aby ses z té plečky neposral.Už je to únavné.Každému se to sere,akorát ty to máš jak víno,čím starší tím lepší provokatére.Ale aspoň ty tady rozvíříš ty kalné vody.Jinak zdechl pes .Jirko dík,aspoň je s Kým se hádat,akorát že jsi imunní.Po tvých příspěvcích vždycky stříknu do textilu.Přidej,možná,že se někdo přidá.Čau.
To je v prdeli,tak jsme dva.Mě se to taky nesere.A abych Tě nasral,tak mám doma nově japonce.A zrovna se netváří,že by se chtěl srát.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Přesně takto dopadla debata na foru v D. když se jeden zeptal jak jsou spokojený majitelé Sorent když to jeho je stále s něčím v servisu. Tak následovaly tři strany spokojených majitelů a to bylo jednoduchý vysvětlení. Totiž kdo je spokojenej tak nemá potřebu to moc psát a je tedy bez velké chvály na auto.
Já ale dokážu ocenit spolehlivost a když se potvrzuje v praxi tak jsem i rád za mé rozhodnutí koupit Korejce. Když jsem jej vybíral tak mě zaujal svojí bytelností a klasickým technickým řešením. Proto se dá dobře vše kontrolovat a i dělat servisní úkony, vše je perfektně přístupný.
A sousedka právě kupovala Forestr na základě doporučení spolehlivosti. Jenže to zadřený ložisko ani ne v 100 Tkm je na pováženou, tím bylo auto hned mimo provoz a ještě bez varování.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od viita »

Předně musím zaklepat na dřevo, než něco plknu. Jsem na vás ropáci(nic ve zlým) zvědav, až budete mít najeto přes 300 tis. jako já. Bylo by špatný, kdyby se auto sralo už při 118 tis.- i když v dnešní době :D .Pak má cenu hodnotit a porovnávat. jinak- jasně- od nového je to o dobré údržbě a u starýho vždycky sázka do loterie, a když se zadaří, tak zase ta údržba.taky co se tankuje.Tak ať to všem vrčí- i tobě Viktore :wink:
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

V dnešní době bude ale problém s novodobým autem ujet 300 tkm, již se nedělaj na takovou výdrž. Zejména po nástupu krize a zavedení euro 5-6. Takže starší auta to zvládnou a nová jen ve vyšší třídě. Taky benzínový s klasickou kostrukcí a ne žádné tříhrnky jak je nyní v modě díky Bruselu :twisted:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od BobekRob »

Zajímavé čtení co se týče spolehlivosti:
http://moje.auto.cz/danak/tank.html
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Přesně to potvrzuje moje zkušenosti, je s tím že můj Sori je již 6 let starej a do dneška má najeto 118 600 km bez jediný závady kterou bych musel řešit a platit. I kožené čalounění je jako nové s minimálním opotřebením a tak je asi kvalitnější než klasické sedačky kritizované v článku. Myslím že moc tak kvalitních aut již nebude.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Zdrahy »

já třeba najel s Octávkou 2 generace 185 tisíc bez závad (oleje samozřejmě a kotouče), uvnitř byla jako nová a z venku jsem řešil výměnu 5tých dveří po ťukanci, jinak taky jako nová. Není to zase takový zázrak :) Pokud se od nového auta staráš jak máš, vydrží spousta značek.. Sorento jsem koupil z DE s deklarovanými cca 140t (kopie dokladů z TUV kde je kilometrový nájezd), rezne, elektronika občas blbne (v mém případě stěrače), to že cpu peníze do servisu jde s kilometrovým nájezdem, nad tím se nějak nepozastavuju (nad cenama dílů jo).
Za nějaký zázrak ho rozhodně nepovažuju, ale vyloženě nespokojený taky nejsem. Uvidím, jestli v zimě nachumelí - vloni jsem 4x4 moc neužil..
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

V zimě je Sori bezvadnej, zejména s permanentním 4x4 a vypínatelným ESP a dobrýma zimákama. Pak jede jako tank a to potvrzuje když jsem u nás v kopcích vytahoval ze sněhu renomované značky sousedů které to do kopce nedaly i když měly zimáky. Nebo třeba můj zážitek když jsem jel v zimě ve vánici a -10C z Drážďan na Cínovec a byl jsem jedinej kdo z kolony aut dojel až nahoru. Silnice byla zavátá i více než 20 cm sněhu a to břichoplazové nedaly. Ještě mám před očima tu vánici, Sori hezky topil, elektrický sedačky hřály a radio hrálo super muziku. To je pak zima jako pohádka. Proto mám Soriho rád.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět