pokec o riu

Odpovědět
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

ok beriem spat, zabudol som.

To vies vianoce kazdy sa nahana a popri tom aj na vela veci zabuda :(
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

mam takyto dotaz: v lete som to tiez asi 2x zazil a dnes ked uz je aky ten sneh (konkretne 19.12.2009 v BB) co to nasnezilo a obcas su na ceste hrudy snehu ako si tak idem autickom a drzim brzdovy pedal na pol zatlaceny buch a suchot... pocit akoby vam odpadol pedal ale nie... on drzal a auto samozrejme brzdilo, zrejme ta hruda snehu na ceste do ktorej som buchol? pretoze nebola nijak extra vysoka... je mozne ze pri brzdeni sa tam brzdny mechanizmus jak si vysuva alebo co? Skratka nieje mozne aby v tej vyske zavadil o nejaku takuto prekazku... no vratim sa k tomu letu... zazil som to v miernom spade /ulica dolu kopcom/ a viete trosku strmsie schadzam z hlavnej tak pribzdim a naraz len taky suchot riadny... neverim ze by som chytal podvozok... ale citil som to o5 na brzdovom pedaly... mozno som fakt nasiel v zlom uhle na ten "prevys" ale ma to riadne sokovalo.... asi ako ten sneh dnes... Samozrejme brzdy idu v pohodke... takze nic to neposkodilo len mi to stale nejak vrta v hlave...

dalsia otazka.... kolko vydrzi baterka v centralnom? totiz polroka mam auto a polroka otvaram centralom... a tusim niekde sa to tu pisalo ze ked by som auto otvaral priamo klucom cez zamok poplasne sa nevypne alebo som to zle pochopil? pretoze isiel som dnes z obchodneho centra sadnut do auta a asi az na 4x otvoril central auto... mozne to bolo aj kvoli zime... hmmm? pls dajte vediet jak to je ak ste mi rozumeli...

a za dalsie... vsimol som si ze mi nejak cudne puka resp vrzga v mojom (vodicovom) sedadle... hlavne ked je zakruta jedno aka a idem kus prudsie a skratka vahou sa v sedadle zapriem... alebo nejake nerovnosti ked su na ceste vo vacsom mnozstve de to... dost je to neprijemne... pod zatkom... mam obcas pocit ze sa mi ta sedacka ide odtrhnut.... ach jaj... cez prvu garancku im to dam reklamovat nech to skontroluju!
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: pokec o riu

Příspěvek od tomasko007 »

:-)
no mne take ako keby isiel "odpadnut brzdovy pedal" robi vtedy, ked zapina ABS :-)
Pripada mi to ako ked by som chcel zaradit rychlost bez spojky :-D

A baterka v centralnom by mala vydrzat optimalne 3 roky,
Podobne sa stava aj mne teraz, ze stlacim aj 2-3 krat a nic ...
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

tiez by som povedal ze to je len ABS. co sa toho leta tyka .. predpokladam ze si nesiel po velmi rovnej ceste. nemyslim zakruty, ale hrbolce. to som si zas ja vsimol ze staci ked pribrzdim na nerovnostiach a ABS zacne fungovat. to je OK, ale zda sa mi, ze ako rychlo reaguje na vznik okolnosti pri ktorych sa zapina, tak pomaly reaguje ked tieto pominu :idea:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od visna »

ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS ABS :D :D :D :D :D :D
RIO II 1,4 sporty 2008
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

ten brzdovy pedal je ABS, ja sa tesim ked mi buchoce aspon viem ze funguje, ale ked si spomeniem na to ked mi prvy raz zabuchotal tak som sa tak zlakol ze az. Doma mame aj 307 aj Mondeo ale na ziandom to nerobi taky buchot ako na mojom.

Staf: suhlasim s tebou, ze ABS reaguje dost rychlo. Mne staci ked je mokra cesta a chcem zastavit na STOP a uz reaguje. A to mam pneu s dobrym dezenom, ziadne pretekarske gumy :-)

a o pukajucich/praskajucich sedadlach sa tu uz toho popisalo dost vela, zrejme to bude nekonecny pribeh pre RIO. Som zvedavy ci budu taketo problemy so sedadlami aj pri Rio 2010
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: pokec o riu

Příspěvek od petokilian »

Ahoj,tak s tym ABS to je fakt sranda ked prudko zabrzdiś na snéhu tak som si prv myslel ,źe mi noha na pedali brzdy vybije zuby ,tak to trhalo,ale som si uź zvykol,kolesa mame my roćnik 2007 vśetky elektrony,inak po tom prehrati softweru som spokojny,už mi nić nechyba na auti,prajem vam vesele vianoce,veľa km bez nehod a štastny novy rok.PF2010. :D
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

aaa tak dikes za vysvetlenie chalani, cize ABS... hm no dobre.... kedze predtym som mal auto bez neho nevedel som ako to funguje resp aj tak nechapem (viem len ABS - anti blokovaci system)... ci ono sa postara o to dobrzdenie preto taky ramus... hehe teda aspon u Ria... hm a to sedadlo no som zvedavy ci to nejako vyriesia... dost ma to hneva...
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

tak teraz v tychto mrazoch toho vrzga viac, teda aspon mne. ale tak tolerujem to ...
a celkom zaujimave je aj to kolko tomu teraz trva zahriatie motora. prave som bol prec. ked inokedy je po cca 3-4km motor zohriaty, teraz mu to trvalo tak 2x tolko a to som isiel aj dole kopcom so zaradenou rychlostou a v meste som sa vliekol tiez na nizsom stupni/vyssich otackach ako normalne. ten mraz je svina :mrgreen:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

postreh... dnes som musel dlhsie klucik podrzat ale nastartovalo /a to som ho odstavil vcera poobede az dodnes rana stalo/.. sice bolo v bb cca -20°C okolo polnoci takze niet divu
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: pokec o riu

Příspěvek od tomasko007 »

Tak neviem ako vam to ABS "drnkoce" ale u mna je to celok prijatelne, nic hrozne, akoby tak jemne preskakovali "zuby" na ozubenom kolese.
U nas bolo v noci -15, zatial som nestartoval, az zajtra sa chystam :-D
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od visna »

staf píše:tak teraz v tychto mrazoch toho vrzga viac, teda aspon mne. ale tak tolerujem to ...
a celkom zaujimave je aj to kolko tomu teraz trva zahriatie motora. prave som bol prec. ked inokedy je po cca 3-4km motor zohriaty, teraz mu to trvalo tak 2x tolko a to som isiel aj dole kopcom so zaradenou rychlostou a v meste som sa vliekol tiez na nizsom stupni/vyssich otackach ako normalne. ten mraz je svina :mrgreen:

Mam presne taky isty nazor. Inak ti chcem povedat ze ak ides dole kopcom so zaradenou rychlostou tak sa ten motor este viac chladi ako ked by si isiel na volnobeh. Mam to niekolko krat vyskusane.

Inak do kolko ot. tocite studeny motor ? ja tak do 2500.
RIO II 1,4 sporty 2008
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec o riu

Příspěvek od MaTToS »

Studeny tocim tak max. do 3000 ale nie dlhodobo to max. jednotku a dvojku vytocim ale potom uz jemne do tych 2500 ale dnes rano teplomer ukazoval -16 rio po siestich dnoch statia chytilo bezproblemov na prvu supu ale teda kurit to zacalo az tak po dobrych 10 minutach co som uz siel sice velmi pomalicky ale az tak po 10 minutach a vetraku na max. som zacal citit teply vzduch dovtedy skoro nic ... nemam rad zimu :evil:
Ajked na druhu stranu som sa bol vyblaznit na velkej betonovej ploche zasnezenej a pekne primrznutej tak sa paradne smykalo ... stvrtka nadrze minuta veelmi rychle ale srandy kopec ..
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
jozef-le
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 08, 2009 8:34 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od jozef-le »

No na to ABS som sa chcel pýtať aj ja lebo ked mi to prvý krát urobilo tak som nevedel či mo brzdy odpadli ži kameň vošiel medzi brzdy ale mi noha volant odtrhne ..:) akže možem byť kludný že je to OK
Kia Rio II 1.4 16V Midnight Black
Kúpene : 2.12.2009
Stav km pri kúpe : 3
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

visna píše:Inak ti chcem povedat ze ak ides dole kopcom so zaradenou rychlostou tak sa ten motor este viac chladi ako ked by si isiel na volnobeh. Mam to niekolko krat vyskusane.
tak teraz som zmateny :shock: ved este aj v manuali je poznamka, ze sa neodporuca zahrievat motor na volnobehu. ze aj po nastartovani treba len chvilu pockat kym sa ustalia otacky a hned sa ma ist.
co sa tyka jazdy dole kopcom so zaradenou rychlostou, o tom tu uz bola rec a ak si dobre pamatam, tak sme neprisli ani na zaver ohladne toho ci je to ekonomickejsie ako ist s vyradenou rychlostou :D ... sme my ale badatelia :lol:
Naposledy upravil(a) staf dne úte pro 22, 2009 8:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Odpovědět