Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Odpovědět
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od vko06 »

staf píše:
anjelic píše:mam tyzden nove rio sporty ,na palubnej doske nie je mechanicky ukazovatel teploty. v prirucke som sa docital ze je tam modra a cervena kontrolka. Pri studenom motore by mala svietit modra a pri prehriatom cervena..Pri zapnuti kluca by sa mali rozsvietit vsetky kontrolky. Mam problem...alebo je to inac??? mne sa ta mora kontrolka nerozsvieti a neviem ci je to chyba..poradi mi niekto??
mozno ta modra svieti az pri takych nizkych teplotach ktore teraz nie su :?:
no ta modra kontrolka je v riu starsej vyroby ja mam 2009 a ta ma uz len tu cervenu......cize nehladaj tu modru lebo ju nemas :) a ta cervena sa ti rozsvieti nad 125 stupnov celzia...ale dufam ze sa ti to nerosvieti okrem startovania :lol:
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
Reklama
 

anjelic
Příspěvky: 10
Registrován: stř kvě 20, 2009 4:15 pm

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od anjelic »

chcem sa opýtat, mam dva tyzdne kiu rio 1,4 sporty a nezda sa mi plyn.pri zattlaceni plynoveho pedalu a opetovneho pustenia sa mi zda ze otacky motora pomensi padaju ako by mali,alebo pri radeni z jednotky na dvojku vydava taky zvuk ako medziplyn.(ako keby som nevedel radit).najprv musim vyradit z jednotky a ked padnu otacky az potom preradit na dvojku....ma stym niekto skusenost?????
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/05/2009
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od visna »

pomale padanie otacok je charakteristicke pre 16 ventilove motory DOHC .Je to uplne normalne. Da sa na to zvyknut a podla mna ani nemusis cakat kym padnu otacky. je to zbytocne
RIO II 1,4 sporty 2008
anjelic
Příspěvky: 10
Registrován: stř kvě 20, 2009 4:15 pm

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od anjelic »

visna píše:pomale padanie otacok je charakteristicke pre 16 ventilove motory DOHC .Je to uplne normalne. Da sa na to zvyknut a podla mna ani nemusis cakat kym padnu otacky. je to zbytocne
este by som sa chcel opýtať či nahodou nie je pri tom väčšia spotreba a pri radení moc namáhaná spojka
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/05/2009
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od visna »

no praveze ta spojka je namahana ovela menej ako ked nechas padnut otacky. Predsa nemusi tolko presmykovat lebo si blizsie otackam prevodovky v podstate. a spotreba sa podla mna tym nezvysi alebo len tolko ze by to bolo take male mnozstvo ze by to bolo nemeratelne. A aj tak s tym nic neurobis lebo to robia vsetky 16 V motory ktore maju vacky v hlave valcov teda DOHC (Double Overhead Cam) pretoze pre tento system je chrakteristicka urcita zotrvacnost. ( to mam z internetu :D :D :D :D :D :D :lol: ) no a v podstate tento system maju vsetky motory.
RIO II 1,4 sporty 2008
Marcel0385
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 09, 2009 7:21 pm

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od Marcel0385 »

Zdarek mam rio skoro 3 tyzdne... Chcem sa opytat mate zapalovac??? Myslim je tam jedna prazdna zasuvka a autozapalovac ale ten tam je akoby iba na oko.... Neda sa zatlacit ani nic podobne.......??? dik
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od aladinos »

Ja mam aj zapalovac aj 12V zasuvku mam modelovy rad 2008 2009 je na tom uz biednejsie...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od MaTToS »

Ked si pri 15 000km olej vymenim sam t.j. nepojdem do autorizaku ani na tu prvu prehliadku tak nebude treba nejako vyresetovat servisny interval alebo tak nieco ? Na citroene kazdych 15 000km to na tom display-i s kilometrami zobrazilo Service a hubovalo to az dokym som to nevyresetoval ale k tomu bol postup napisany v navode pre RIO som nic take nenasiel - ma to vôbec taku funkciu ?Ajtak si teda myslim ze ta funkcia je uplne nanic ale ja len ze naco sa mam pripravit ci len vymena oleja s filtrom alebo aj nieco dalsieho ?
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od Matej »

aladinos píše:Ja mam aj zapalovac aj 12V zasuvku mam modelovy rad 2008 2099 je na tom uz biednejsie...
to je pecka RIO sa bude vyrabat dalsich 90 rokov :lol: :lol: :lol:
dik za upozornenie nie sme neomylny
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od visna »

MaTToS píše:Ked si pri 15 000km olej vymenim sam t.j. nepojdem do autorizaku ani na tu prvu prehliadku tak nebude treba nejako vyresetovat servisny interval alebo tak nieco ? Na citroene kazdych 15 000km to na tom display-i s kilometrami zobrazilo Service a hubovalo to az dokym som to nevyresetoval ale k tomu bol postup napisany v navode pre RIO som nic take nenasiel - ma to vôbec taku funkciu ?Ajtak si teda myslim ze ta funkcia je uplne nanic ale ja len ze naco sa mam pripravit ci len vymena oleja s filtrom alebo aj nieco dalsieho ?
za prve... pokial nemas "tlacenku v nejakom autorizovanom kia servise" urcite prides o zaruku to vies.
ze druhe ..ziadnu taku funkciu rio nema takze bez problemov to vymen a hotovo.
RIO II 1,4 sporty 2008
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od MaTToS »

no poviem to asi tak ze o zaruku raz prideme vsetci ze :wink: traja clenovia rodiny robia v autorizovanych servisoch jeden skoda druhy volvo a treti citroen a vsetci sa zhodli natom ze zaruka je prioritne nato aby vas autorizak osklbal aj o posledny halier za nic a kedze to vyrobcovia zistili ze to super vynasa takyto system tak bum kia si dosla zo 7 rocnou zarukou ale uz ani nechcem vedet kolko bude stat taka siesta garancka po styroch rokoch na tom cedniku ...
A v konecnom dôsledku rocne najazdim okolo 13-20 000km tak nez na rio skonci zaruka bude mat okolo 40 000km tak nepredpokladam ze nieco nakladnejsie by sa tam malo pokazit -
A vlastne ked si spomeniem na reklamaciu fabie po dvoch rokoch a 46 000km kedy odisla lambda sonda a mesiac sa cakalo na vyjadrenie importera ci to vymeni na zaruku tak dakujem neprosim mesiac bez auta aby som to mal zadara a auto medzitym niekde zapada prachom v servise .
Este si pametam ked sme mali davnejsie saxo a autorizak si tam proste znicoho nic zmyslel ze vymenia olej za 15W-40 a ked sme tam po 10 000km dosli ze motor sa trase klepe a neviem co vsetko tak sa uz iny mechanik zhrozil ze taky olej v tom aute nesmie byt - tak od toho momentu uz ani otec s novymi autami nechodi do autorizakov lebo motor toho znesie vela a zrovna aj keby sa nikdy olej nevymenil tak natom tych 100 000 najazdite a padne zaruka a pri 101 000 sa to rozsype - ja budem spokojny ked budem vediet ze moje auto nesluzi v autorizaku ako ucebna pomôcka pre ziakov SOU
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od aladinos »

Pekne napisane no nieco na tom pravdy bude ale vzdy to bude 50 ku 50
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od staf »

tak som dnes bol na garancke, 150e :P
(olejovy filter, olej (3.5l), pelovy filter)
pri tom pelovom filtri sa jednalo o VYMENU nie kupu!!! .. ako tu viaceri pisali ze maju rocnik 2008 a ze si museli ten filter dokupit. ja som bol v tom ze ho tam tiez nemam kedze mi do vnutra lietal bordel zo stromov, ale vraj tam bol. tak som sa na to pytal a vraj r.2008 ho tam ma original mat :idea:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od MaTToS »

Kde si bol na garancke ? Mne ked v mercedese na zlatych striekali odrety zadny blatnik tak som sa len tak medzi recou v kii opytal co budem platit pri prvej garancke a bolo to presne to iste co si ty menoval olej a tie dva filtre a 180 euro tak to sa mi zdalo trochu moc uz lebo 5l oleja max. 40 euro aj to nie zrovna lacny Castrol Magnatec C3 5W-40, filter 10 euro ten plechovy modry co je tam vlavo dole pod altikom, pelovy 28,-euro tzn. 78,- zaokruhlim na 80,-€ bez prace ,, hento vymenit je na 15 minut tak dajmetomu ze ta by bola 20,-€ coz nevim ci neni hodka v autorizaku a uz tak sme na stovecke - takze ty si platil 150,-€ mne povedali 180,-€ t.j. v tvojom pripade je tam 50,-€ navysene a teda nieze 50,-€ ale kezde autorizak to kupuje vo velkych mnozstvach tak ich to stoji este menej tak dajmetomu ze ich material stal 60,- € a 90,-€ si akoze nechaju za tych 20 minut prace ? to je kapanek prehnane ... a v autorizaku si si aj mohol vybrat aky olej ti daju do motora alebo to proste len tak rad radom co maju zrovna zalacno tak tam leju - toto nam robil citroen vzdy nieco ine a hocico co aktualne bolo k dispozicii --- len cena stale rovnak vysoka ci dali 5W alebo 15W ... kkti
Dali ti aspon 1l oleja do zasoby keby si potreboval doliat alebo nieco ?Mal si to na pockanie dajmetomu do 30 alebo 60min alebo si rano nechal auto a niekedy neskôr si sa mal vratit preneho ze bude pripravene ?
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Dostal som RIO a instrukcie k zabehu...

Příspěvek od staf »

mne vopred povedali 160e.. nakoniec to bolo 146e. trvalo to 2 hodiny (com si za ten cas obehal cele mesto vsetko co som potreboval). presne si uz nepamatam co bolo za kolko, uz som zaniesol papiere do auta, ale co si pamatam, 2 clovekohodiny - 2x24e, pelovy f. - 24e (toto su ceny bez DPH). olej davali 3,5l Shell Hellix 10W40. ziaden dalsi mi nedali (ale myslim ze keby mi zacal svietit tak tam pridem a doplnia to oni). ak nezabudnem tak pozriem presne co kolko stalo ked pojdem okolo auta. jo a bol to servis v PD
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Odpovědět