2010 Kia Sorento

Odpovědět
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

A nejde jen o to, že to je drahý auto, který by si zasloužilo ve svý cenový kategorii mít některý věci automaticky. Jde i (nebo hlavně) o to, jaký typ auta to je - SUV, sprotovně užitkový vůz takzvaný, auto, u kterýho se vyloženě počítá s tím, že s ním třeba některej majitel občas vyjede přinejmenším do kempu apod. Spíš bych pochopil, kdyby neměl zásuvku v kufru Mercedes E, než jakékoliv SUV... Cenovou politiku má KIA ČR dost agresivní, tak by se mohli občas nad některými věcmi trochu zamyslet...
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Tak koukam, ze uz soudruzi taky nevedi kde usetrit. Lidi nereste tady oka v kufru, toho mam dost v praci :-). Jinak ty oka v kufru nejak neresim, zatim jsem je v zadnym aute stejne poradne nevyuzil. Ale koukam, ze nekdo je asi vyuzije :-)
Ale s tou zasuvkou mne teda dostali. To uz je dneska docela standart a nechapu, ze v tom celku tam uz todle nedaj. Bohuzel asi zacinaj prebirat praktiky jinejch znacek. Budte radi, ze na Vas neprsi a za vse ostatni si priplatte formou nadstandartni vybavy. Skoda, jelikoz uz nejsou zrovna nejlevnejsi, takoveto veci jim moc nepridaj.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Tak jak , sorenťáci ??
Mám najeto 12 tis a spotřeba klesá a klesá . :D
Couračky jezdím za 7,3L/100 a delší trasu normální jízdou ( ne jako šnek )
jezdím v pohodě za 6,6L/100 . Super !!!!!
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Mám automat. Také mi spotřeba klesá - ale jen trochu. 6,6 jsem v životě nedosáhl. Nejnižší spotřeba 7,5, Jinak couračky v zácpě po Praze 9,2-10,0 (ve vedrech s klimoškou). Dálky 8,5. Teď jsem jel na Moravu, 4 lidi + prázdný box na střeše - rychlost 130-160 km/h, spotřeba 8,7. Zpátky 6 lídí + plný box na třeše, rychlost 125-135 km/hod - spotřeba 10,0. Nějak mi ten velký rozdíl nedává smysl. Možná to je aditivem. Cestou tam jsem měl v naftě aditivum (dávám standardně). Zpátky jsem natankoval u Benziny - tu levnější naftu.
Mám ještě otázku. Co říkáš na hlavové opěrky na předních sedadlech? Podle mne mají příliš velký sklon dopředu a bohužel nejdou polohovat - myslím tím srovnat. Docela mne to se...., bolí mne z toho krk. Nejsem sám, stěžují si na to i lidi kteří sedí vedle mne. Nebolí tě z nich za krkem?
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Tak opěrky hlavy mi nijak nevadí a ani spolujezdec si nikdy nestěžoval .
Připadá mi , že je tam ještě vůle .
Jaké gumy budeš kupovat na zimu ? Výrobce a rozměr ??
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Určitě chci koupit pro zimáky nové alu disky. Ještě není moc velký výběr, ale už se to trochu hýbe kupředu. Původně jsem uvažoval nad 235/60 R18, ale v tomoto rozměru je poměrně malý výběr pneu na zimu a i ilektrony jsou dražší.

Takže nakonec asi koupim pro zimáky elektrony R17 a pneu 235/65 R17. Jsou levnější a jak jsem psal, je větší výběr. Viz třeba:
http://www.e-pneumatiky.cz/Alu-kola/Kia ... .v.od-2009

Vyhlédnul jsem si pneu "Continental WinterContact TS830" - zrovna tyhle nejsou v R18 ale pouze v R17 , jako v 2. pořadí ev. Goodyear UltraGrip 7+. Koupil jsem je manželce na osobák a jsou famózní.

koukni na testy na adac.de - http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/G ... geID=32066#
Co Ty?
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Dík za radu . Také jsem uvažoval o 17kách .
Kouknu na to .
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Nezkoušeli jste někdo v Sorentu Racingbox, (Powerbox)? Nemáte někdo nějaký fundovanější názor na tuto krabičku?
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj.
Toto nejenom, ze jsem zkousel, ale mam to tam stale.
Co se nazoru tyce, tak ti kazdej rekne neco jineho. Ale ve finale ti vsichni reknou, ze na tomhle zacina kazdej tuner, nez se pusti do klasickyho cipu jednotky. Ja tomu rikam oblbovak vstriku, protoze ti to jenom zvysi tlak na vstrikach, nebo prodlouzi dobu vstriku, coz je celej ten zazrak a jelikoz naftaky maj prebytek vzduchu na sani, tak to staci k tomu, aby se zvysil vykon.
Uprime receno, pokud se ti to podari sehnat za relativne par korun, tak je to na tobe jestli si to tam das. Znamej uz na tom ma nalitano pres sto tisic, nebylo to davany do noveho auta a zatim nema zadnej problem. Jelikoz si to tam daval asi o pul roku driv nez ja, tak kdyz se mu neco podela, tak aspon budu vedet co mne ceka :-) Nedoporucuju ale kupovat to co nabizej vetsinou tady u nas za cca 5-10 tis, protoze sice pisou o kolik ti to navysi vykon, ale jsou to kecy. Jestli se jedna o navyseni vykonu tak radove par kW a ne to co uvadej :-). Pokud by jsi sel do toho Boxu, tak s tim nepocitej, ze se na ten uvadenej vykon dostanes.
Mel jsem prvni box, ktery byl suprovej. Narust vykonu nebyl nejak drastickej, ale byl znatelnej a kupodivu spotreba sla o vic nez litr dolu. Coz bylo suprove. Bohuzel ale asi po trech mesicih odesel. Tak jsem ho reklamoval a poslali mi jinej. Bohuzel s nim uz tak spokojenej nejsem. Sice co se vykonu tyce, tak je nejakej narust znat, ale spotreba je o neco vyssi nez s tim prvnim. I kdyz je fakt, ze posledni dobou nejak casteji vic slapu na plyn a prakticky porad bezi klima. Ten prvni jsem tam daval na jare, kdy jeste klima moc nebezela, coz mi doslo az ted. Takze to spis bude lepe k posouzeni az na podzim. Kazdopadne jsem jel po dalnici tech 150 asi 500 kilaku a spotreba byla 9,7 litru. Takze urcitej pokles tam je.
Podtrzeno secteno. Kolem 5 tisic mi nabizeli box a jinde dokonce za tu samou cenu cip jednotky. Kdybych do toho chtel vrazet takove prachy, tak bych spis volil cip jednotky.
Jinak toto se tu jiz resilo, mrkni sem https://www.kia-club.net/viewtopic.php?f=25&t=1059
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Tak si myslím , že už nastal čas na pořízení zimních pneumatik a AL disků .
Chci koupit 17ky . Poraďte mi jaké ???
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Čau Milane.

Jak už jsem psal, koukam vždy na testy pneumatik na http://www.adac.de. V testech vyšli výborně "Continental CrossContactWinter 235/65 R17", i si je lidi v diskusích móóc chválí, bohužel v našem rozměru se dělají pouze R17, no nakonec jsem šel do R 18, http://www.barum-pneu.cz/detail/dunlop- ... mni/118814 Jezdím víceméně po silnici, žádný terén. Vyšli výborně v testech, i si je chválili lidi na zahraničních webech. Když jsem vybíral alu kola, tak na Kia Sorento XM ještě nic moc nabídka, ale je to stejný rozměr jako Sportage II - rozteč šroubů 114,3 x 5. Tak zkus pohledat podle toho. Pneu jsem kupoval ale u jiného prodejce a cenu jsem usmlouval na 4400,- zcela bez problému. Good Luck
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
trip
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 28, 2010 3:54 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od trip »

Zdravim vsetkych,

mam uz takmer rok nove sorento model 2010 ale asi tu budem raritou, kedze to mam s benzinovym motorom 2.4 CVVT. Pokial by niekto mal otazky ohladom tejto motorizacie kvoli moznej kupe alebo tak podobne, som k dispozicii.

taktiez teraz riesim dilemu novych diskov - minulu zimu (auto som kupil 12/2009) nebol aboslutne ziadny vyber okrem drahych originalov a tak som len kupil nove pneu a prehodil to na existujuce alu disky. Tuto zimu vsak chcem kupit aj alu disky aby som to le prehadzoval. Volal som k predajcovi kia tu v BA a bolo mi povedne ze na nove sorento su zatial homologizovane len 3 alu disky Dezent RB, RB Dark a M-hg. Viete niekto ci je to pravda alebo ako ?

dik za radu.
Kia Sorento 2010 LX 2.4 CVVT
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Tak já jsem objednal , dle rady pneuservisu ,
AL disky RONAL R42 ( nechtěl jsem nic extra drahého )
a zimní pneu Nokian HKPL 5 SUV 235/65 R17 - speciál do sněhu .

Tak uvidíme jaké budou ??? :wink:
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

4 trip

No, ono to vypadá, že těch disků je málo, ale když znáš tozteč, počet šroubů, ET - (koukni do velkého techničáku), středovou díru, tak ze "obzory" hned rozšíří.
Nerad dělám zbytečně reklamu, ale jen pro ukázku: Já to kupoval tady - http://www.mzb.cz/ . Radši jsem tam zajel osobně, chtěl jsem si disky tzv. i osahat a vidět na vlastní oči. Upozornil jsem je, že jim chybí v tabulce Sorento XM (o kterém možná ještě nevěděli že existuje), a hned to tam doplnili. Myslím, že s ostatními prodejci to bude obdobné. Myslím si, že kola asi ani nemusí být tzv. homologovaná (opět říkám - můj názor), ale je potřeba aby k nim prodejce dodal "Typový list". K některým typům kol ho výrobce a potažmo prodejce bez problému dodá, k některým ale nezle (http://www.abituning.cz/cz/index.php?id_str=67).

.......viz doporučení jiného internetového prodejce.....
"Pro Kia SORENTO (XM) r.v. od 2009/11 s motorem 2.4 16V (128kW) o obsahu 2359ccm s roztečí (PCD) 5×114.30
Měli byste vybírat pouze kola s průměrem schváleným pro vaše vozidlo a uvedeným v TP. Chcete-li kola s větším průměrem než máte v TP, vybírejte z kol, která mají označení „Typový list: ANO“ a v košíku zaškrtněte „požaduji vystavení typového listu“. Na jeho základě si kola můžete nechat zapsat do TP."
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
trip
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 28, 2010 3:54 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od trip »

diky Maxi, kuknem na to.

tiez som uplne nerozumel, co tym chlapik myslel ze homologizovane alu disky - to akoze este nejaky urad alebo agentura schvaluje a testuje ake disky sa mozu na akom aute pouzivat ?

som myslel ze to proste funguje takto : kuknem rozmery, roztec, ET a kupim si disky ake sa mi pacia a fertig.

a nie ze budem vyberat z 3 typov 1 vyrobcu alebo si priplatim za origo.

no idem kuknut tie linky co si napisal
Kia Sorento 2010 LX 2.4 CVVT
Odpovědět