Ukaž své Sorento

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Tak jsem byl nakupovat a dostal jsem množstevní slevu takže jsem to koupil vše co bylo v nabídce za velice příjemnou cenu. Od nyní budu mí všechny kola ihned k dispozici a budou silniční, univerzální terénní a zimní. Dále i sada původních co jsou na autě. Takže má vyřešené obutí na dlouho dopředu.
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od zdeny65 »

No jo, Jirka dělá zásoby, až nebude ropa . :-D
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Původně jsem měl mít čtyři, ale cena za celek byla tak atraktivní že bych v autorizáku neměl ani jediný disk za celkovou cenu. Díky tomu že Sorento není tak atraktivní jsou ceny velice solidní. Přitom s autem jsem nadmíru spokojenej a plánuju si ho nechat až do rozpadnutí protože se stejně jiná alternativa se stejnýma parametry a slušnou cenou nedá sehnat.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od zdeny65 »

Jirka N. píše:Původně jsem měl mít čtyři, ale cena za celek byla tak atraktivní že bych v autorizáku neměl ani jediný disk za celkovou cenu. Díky tomu že Sorento není tak atraktivní jsou ceny velice solidní. Přitom s autem jsem nadmíru spokojenej a plánuju si ho nechat až do rozpadnutí protože se stejně jiná alternativa se stejnýma parametry a slušnou cenou nedá sehnat.
No asi tak stejně to mám i já . Plánuju pár úprav ,ale více design. No hlavně nechat přečalounit sedačky. Ta látka co je v základu je hrozná , to mohli dát taky do auta za mega lepší .
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Mám kůži a nedám na ní dopustit protože se perfektně udržuje a i má překvapivou kvalitu protože po necelých šeti letech od výroby a skoro 117 tkm je jako nová bez poškození. V dnešní době je to skoro zázrak.
Jak jsem psal, Sori mě naprosto vyhovuje svojí velikostí, účelností, výkonem a i spotřebou. A když přidám spolehlivost tak je to taky dnes obdivuhodný parametr.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Amalfi
Příspěvky: 24
Registrován: čtv srp 21, 2014 12:15 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Amalfi »

No ja byl tuhle v autosalonu a konecne jsem videl vystavene Sorento, tak jsem do toho hnedle sed a velikosti by mi vyhovovalo. Takze mozna i bude. Prodejce mi hned rikal ze maji mit na jare uz nove Sorenta, poslal mi i jeho fotky vcetne interieru a cen vybavy (resp priplatku za nejvyssi).
Coz o to vypada dobre, jen motor asi bude problem - ropaka uz nechci. Ale pry do evropy (mimo CR) snad pujdou i benzinove sestivalce a pry by mi to auto stahli ze zahranici a prodali u nas. Tak to by bylo fajn.
Docela mne tesi ze nemate po 5ti letech zadne trable. Snad to tak je i u soucasnych a budoucich modelu.
Kia Ceed 1.6 od 6.9.2014
Kia Carens od 20.6.2014
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Mivec od 23.12.2011
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

V cizině jsem se dočetl že výrobní perioda u Kie se zkracuje na dva roky a proto se očekává již třetí verze nového Sorenta. To bude ještě vice společné s Hyundai a to díky koncernu a unifikaci. Na druhou stranu bych počkal na výprodej současné verze, kdy budou ceny zase atraktivní a to samý jsem měl u mého auta které se vyrábělo jen 15 dní po mém a pak se přešlo na XM. Já to koupil za super cenu a polovinu toho co to původně stálo. Jestli se u nás dosáhne sleva 50 % je otázka, ale ve světě je to možný.
Když byl výprodej první verze XM tak bylo Sorento v plné výbavě za cca 700 Kč a to bylo taky atraktivní vzhledem k tomu co by se sehnalo od jiných výrobců za stejnou cenu.

Dneska jsem bral naftu a spotřeba měřená na nádrž vyšla na 7,749 l na sto a to je nevídaný když je to po Praze. Proto diesel má svoje plus, jenže díky tomu že je to Euro 4. Nyní bych taky šel do benzínu, je to relativně spolehlivější než Diesel Euro 6 a taky je možnost u benzínu CNG a to je zřejmě budoucnost. Tankovat doma je bezva :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Kdo chce vidět nejnovější Sorento které teprve přijde na trh tak zde jsou jeho fotky z jeho prezentace v Soulu.
Fotky Soriho jsou na konci stránky, navrchu je místní kultura a stavby.
https://sorentoforum.wordpress.com/
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Amalfi
Příspěvky: 24
Registrován: čtv srp 21, 2014 12:15 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Amalfi »

Jo fotky tohohle jsem dostal i s popisem vybav. + fotky ruznych barev calouneni a laku. Ono ja auto budu kupovat az na zacatku 2016 tj pristi rok tak v pulce objednavat. Takze soucasny model uz davno nebude.
Kia Ceed 1.6 od 6.9.2014
Kia Carens od 20.6.2014
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Mivec od 23.12.2011
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Sori dostal nové pneu i disky a jsem nadmíru spokojenej. Ihned při ujetí jednoho km jsem musel intenzivně brzdit když mi nedali přednost a gumy jako by se přisály k mokrému afaltu. Takže ihned test a super poznatek. I při 130 km jsou docela tichý a v terénu budou neocenitelný. Protože stále více slyším o tuhý zimě a s hodně sněhem tak jsem již připravenej a v záloze mám GY UG 7 zimáky a uvidím zda budou potřeba nebo to zvládnou i tyto Coopery které mají taky označení M+S.
Obvod kola je 2365 mm a rozměr 245/65-17 a díky zvednutýmu podvozku pasujou super.
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od TommyBoy »

Pekny gumy. Vyfot to prosim na celem aute, at vim jak vypadaji.
Na zimu ted budu muset take koupit novou sadu M+S a tyhle me lakaji.
Menil jsi i rezervu?
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ok, s pneu jsem zatím nadmíru spokojenej a zrovna v téměř podzimním počasí je poznat rozdíl mezi původníma Michelinama které byly v polovině své životnosti a měly i znak M+S. V Japonsku to asi maj jinak s počasím když na letních je tento symbol. Coopery maj excelentní záběr v trávě i na mokrém asfaltu a jsou i tiché do 130 km a víc stejně nejezdím kvůli spotřebě. Taky boční výztuhu jsem měl možnost již vyzkoušet o obrubník a tak perfektní.
Mám sice regurélní zimáky GY připravené na diskách, ale asi budu jezdit na Cooperech, v hlubokém sněhu by byly lepší a další jako led a td. se bude sledovat.
Rezervu jsem neřešil, bude tam původní letní Michelin protože se jen vozí a disk trpí solí. To mám vypozorovaný z dřívějška.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
sas
Příspěvky: 15
Registrován: stř bře 28, 2007 5:49 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od sas »

jj jirka je stastnej clovek narozdil od viktora :D aspon co jsem zde na foru vypozoroval
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od viktor »

Viktor je taky šťastnej člověk,proto že toho rýžožrouta repasoval a používá ho pouze na tahání lodi a výjezdu do lomů za potápěním.Na normální ježdění používá buď opla nebo peugeota.Na každodenní ježdění bych tu obludu neživil.Je rozdíl jestli za 5l nebo za 10l.Jezdím dost.
sas
Příspěvky: 15
Registrován: stř bře 28, 2007 5:49 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od sas »

jj viky,doufam ze pokud do soriho pujdu nebudu mit takove problemy jako ty,to bych asi neutahl
Odpovědět