pokec o riu

Odpovědět
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

ci sa narobim pri korytnacke, tazko povedat, ale prirovnal by som k detailnejsiemu umyvaniu auta so spongiou.

Jasne, ze musim trochu pritlacit a handru pravidelne otacat, ale nemozem povedat, ze sa "narobim jak hova.." Vysledok ma tesi lebo su jasne viditelne miesta kde som uz vylestil "do sucha" a kde som este nebol.

AutoPolish nepoznam takze tazko mi je to prirovnat
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

tak to znie dobre, lebo ja ked som s tym mojim lestil auto tak som pri tom zabil pol dna a mal som pocit ze to islo hrozne blbo. ako keby som robil centimeter po centimetri a nie ze jednym tahom hned vacsiu plochu. ale zato ked to uz bolo tak to bolo nadherne. bola pekna, suvisla vrstva na celom aute. auto hladke ako ked je cerstvo nastriekany lak ....
ten sonax, ten netreba nijak zlozito nanasat. rozotiera sa to jednoducho, ale v konecnom dosledku ani nepoznat ze na tom aute nieco je :x
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

ja pouzivam autokozmetiku Sheron (akcia v tescu - bolo to balene v kybli + spongia)

- autosampon (peni dobre)
- rain off (cistit na sklo pripadne svetlomety)
- cistit diskov (velmi ucinny)
- odstranovac hmyzu (velmi mastny)
- vedro (klasicke cervene)
- spongia (zlta, makka)

som stym spokojny...

+ som si dokupil sprej na palubku (blbost - nechava flaky, je potrebne 100x utierat na jednom mieste aby flak po spreji zmyzol, a to som skusal dve rozne znacky) preto som na priatelkyne slova dal a kupil si Sheron vlhcene obrusky na palubku (pomarancove), sakra ale mne viac vonia vanilka. No a za dalsie mi priatelka kupila tu rukavicu jemnu s takymi dzindzikami na jednej strane - to paradne utiera auto. Voskovat ci lestit auto voskom som zatial neskusal, budem az po zime. Takze oplati sa turtlewax alebo sonax vosk ci staci sheron?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
jozef-le
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 08, 2009 8:34 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od jozef-le »

Ahojte som tu nový mám RIO ešte len dva týždne ale pozerám že pokec je tu o všetkom. Dúfam že nebudem mať s auto žiadne problémy ale ak budú tak dúfam že mi poradíte :D
Kia Rio II 1.4 16V Midnight Black
Kúpene : 2.12.2009
Stav km pri kúpe : 3
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

jozef-le: vitaj medzi nami ;)
to mas uz faceliftovanu verziu?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

Mozo som mohol zalozit novu temu o "Elektrike Ria" ale dam to sem, ked to admini budu chciet upravit tak mozu.

Pocuvajte co sa mi stalo:
Na mojej Karkulke mam tazne zariadenie a po dlhom case sme potrebovali previest vacsi naklad a tak som chcel zapnut privesny vozik. Kedze sa uz dlhsie nepouzival, tak to aj tak dopadlo. Zapol som elektricky kabel z vozika do auta a pri kontrole som zistil ze nesvieti hmlovka na voziku. Nuz tolko som kyval kablom a zasuvkami, rozoberal svetlo a menil ziarovky az nastalo "blik" a zhasol mi komplet cely privesny vozik, vsetky prave zadne svetla na aute, osvetlenie znacky, hmlovka na aute, pristrojova doska spolu so stredovym panelom. Proste vyrazil som poistky na aute.

Podla manualu ma nase RIO dve skupiny poistiek. Jedna je v motorovom priestore a druha je pri lavom kolene vodica. V manuali som nasiel ze prave zadne svetlo ovlada poistka "TAIL LP(RH)" potom na kryte poistkovej skrinky pri kolene vodica som zistil ze tato poistka je na mieste cislo 35. Vymenil som ju a vsetko fungovalo tak ako ma.

Zazil som jedno velke a nemile prekvapenie. Ked som chcel dat novu poistku tak automaticky som ju chcel vybrat zo sady, ktoru mi dal predajca spolu so ziarovkami. Skoro mi oci z jamiek vypadli. Nase Rio ma "nozove poistky mini" a predajca mi do vybavy dal "nozove poistky" normalnej velkosti, ktore su v aute uuuuuuplne nepouzitelne. Nastastie v poistkovej skrinke su nahradne poistky z kazdeho druhu po jednom kuse (to je ten vodorovny pas 5 poistiek celkom hore, tie ktore sa pouzivaju su zvislo namontovane).

Cena poistiek? V obycajne predajni nahradnych dielov bola cena 0,96 Eura (sady) a v Tescu bola cena 3,32 Eura (sada), nastastie som siel skor do tej obycajnej predajne dielov.

Ak by ste chceli tak mozem dat aj fotodokumentaciu :-)
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od Matej »

predajca nevie co za auta predava :lol: :lol: :lol:
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
jozef-le
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 08, 2009 8:34 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od jozef-le »

staf píše:jozef-le: vitaj medzi nami ;)
to mas uz faceliftovanu verziu?
Ahoj áno už mám tu novú verziu a poviem že je fakt omnoho krajšia a hlavne čo ma potešilo že v zadnom nárazníku má dve hmlovky červené po krajoch a nie len jedno v strede
Kia Rio II 1.4 16V Midnight Black
Kúpene : 2.12.2009
Stav km pri kúpe : 3
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

tak ono je tam omnoho viac tych vylepseni. ticho zavidim ;)
inak jednu jedinu vec som si nevsimol, mas zozadu na prednych sedackach plastove plochy a sietky, alebo normalny potah s kapsami?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od visna »

Závidim aj ja. Je to pekne auticko. (pssstt... akurat mi tam stale chyba ten teplomer a kotucove brzdy vzadu hiihihihih :D :D :D pssstt....)
RIO II 1,4 sporty 2008
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od matko1000 »

ked to ma palubny pocitac a klimu ,tak nezobrazuje teplotu,
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
jozef-le
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 08, 2009 8:34 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od jozef-le »

Na predných sedadlách zo zadnej strany je plast a sieťka. A presne ako hovoríš je tam toho viac ale tak to sa nedá asi všetko vychváliť a je naozaj škoda že niesú kotúče aj vzadu ale aj tak je super. Zatiaľ som spokojný a aj rodinka si pochvaľuje a hlavne sa im ráta stropné svetlo aj v zadu pre zadné sedadlá :D
Kia Rio II 1.4 16V Midnight Black
Kúpene : 2.12.2009
Stav km pri kúpe : 3
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

to mame aj my :P
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

aj tak som radsej ze mam zadne brzdove kotuce a teplomer,

ozaj a kolko mas v serii lahkych diskov. My obycajny "staromodelovy" mame v serii 5 a ty "novomodelovy"?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

BatoNR: https://www.kia-club.net/viewtopic.php? ... 6678#p6678
tam som zhrnul myslim ze dost faktov o facelifte, vratane toho ze ma aj rezervu plnohodnotnu a na hlinikovom disku
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Odpovědět