Ukaž své Sorento

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Tak závěs je hotovej, zabralo to den práce, ale od teď bude klid od skonu přívěsů, zejména dlouhejch :D Je to nakonec Westfalia na 3,5 tuny.
Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

milosh
Administrátor
Příspěvky: 188
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od milosh »

Vidim Thule ma kvalitne zpracovane nejen nosice na kola :wink: Dobra prace.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ten adapter je moje práce a závěs je od Westfalie a krytka je Thule.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
milosh
Administrátor
Příspěvky: 188
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od milosh »

hmm dobre vedet :lol:
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska při 110 006 Km jsem měnil motorovej olej a při té příležitosti sem dávám fotku originálních pneu od výroby auta. Můžou mít tak cca 70 Tkm nebo více, zbytek připadá na zimní sadu. To že tak vydrží Japonský Micheliny mě příjemně překvapilo.

Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Tak jsem děkoval že mám Soriho rozšířenýho a zvýšenýho.
Stala se mi skopičina kdy jsem při couvání na dvoře objížděl mé Volvo FL 614 a přitom myslel na to co mám koupit a zapoměl jsem že mám na každá straně cca 20 cm místa. Takže pravým předním vytočeným kolem jsem chytnul za nárazník Volva u kterého se nárazem otřásla kabina a ozvala se rána jako když je velkej karambol :shock: . Výsledek střetu byl pro Volvo fatální, utžená stupačka, utrženej a rozlámanej nárazník. blinkr, světlo a motorek naklápění KO a utžené kabely ke světlům. A co bylo velké překvapení tak na Sorim byl škrábanec na nárazníku pod světlem, dále na plastovém lemu blatníku a na disku kola. Ty škrábance byly malý a šly rozleštit takže to je minimálně znát. Disk kola neřeším, tam je to spotřební matroš. Takže díky bytelnosti Sorento vyšlo ze souboje na jedničku a nyní léčím chudáka Volvíka.
Sori má aktuálně 111 Tkm a jezdí super :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od TommyBoy »

To je pech.
Jednou jsem take zapomel v garazi viko od takoveho velkeho plastoveho kufru na naradi. Bohuzel ho to rozlamalo na puzzle.
Nekdo musi tu ekonomiku rozhybat. :lol:
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Můžu děkovat Švédům že udělali nárazník z laminátu a že dosáhnul poločas svýho rozpadu :D . Tím se zachránil Sori od větších škod a protože Volvo chce za nárazník 34 tkč tak tam přijde nárazník z Liazky po určité úpravě. I tak to leze do tisíců, ale to Volvo mám rád a tak to překousnu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od viktor »

Opět vyhrála tupá hmota nad ..... Volvem.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ano kinetická energie byla znát, byla to malá rychlost, ale veká pohroma pro laminát Volva. Díky tomu že to mám rozšířený tak to vzalo kolo a ne blatník jak by tomu bylo jinak.
Aktuálně má 111 Tkm a jezdí super.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Sori má dnes 116 Tkm a jezdí stále lépe, dokonce i spotřeba se drží velice nízko tedy od 7,5 do 8,5 a to je u tak těžkýho auta přímo zázrak a ke všemu jen po Praze. Takže dnes jsem koupil všechny filtry v Kie a zejtra mi přijde 40 l motorovýho oleje a tak začíná příprava na servisní prohlídku při 120 tkm. Motorovej olej měním po 10 Tkm, je to nejlepší volba pro životnost a olej kupuji s předstihem, abych měl doma rezervu. Při 120 tkm se mění všechny náplně, akorát chladící kapalinu jsem měnil na jaře a tak mám ušetřenou práci. Zatím za 116 km jsem nemusel dát korunu do oprav, jen do materiálu na prvidelnej servis a eventuální vylepšení.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Tak se mi podařilo sehnat čtyři nový disky na Soriho a tak jsem se rozhodnul že si udělám další a to třetí sadu pneu, nyní terénní a objednal jsem tyto:
http://www.pneuking.cz/d/cooper-di-at3- ... -107-t.htm
Takže budu mít jednu sadu letních siničních Michelinů které vyndám ze skladu a nasadím místo těch původních Michelinů od výroby které slouží již dlouho, ale nechci aby mi zestárla uložená sada stejných pneu.
Dále budu mít sadu zimáků GY UG 7 taky nových.
A do třetitce sadu nových univerzálních Cooper do terénu.
Tím mám na léta vyřešené obutí auta.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Tady na tomto odkazu můžete sledovat cestu kolegů v německýho Sorento fora do výrobního podniku Kia Soul. Bude to asi pěká reportáž včetně předvedení nových modelů Kií a výrobního koncernu.
https://sorentoforum.wordpress.com/
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
milosh
Administrátor
Příspěvky: 188
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od milosh »

Ja myslel ze jeli autem ale oni leti letadlem tak to nic :D
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

To je tak daleko že by to bylo na cestopis, nehledě na životu nebezpečné oblasti po cestě. Ale i tak to bude zajímavé sledovat, zajímá mě technologický pokrok a náskok u výrobce.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět