pokec o riu

Odpovědět
Karol
Příspěvky: 46
Registrován: úte bře 20, 2007 1:07 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od Karol »

Ja by som Ti aj povedal,kolko ma stala,ale ja ma diesel,takze by Ti to asi bolo na dve veci... :D
Korejcom som neveril,ale casy sa menia.
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

tipujem ze visna prezradi, ak si to este vobec bude pamatat (kedze v jeho pripade to bolo uz daaaaaavno) :lol:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od visna »

No tak pozrel som papire a poviem vam to uplne presne: heheheh :

1. garancka (po 15 000) : 144 eur.

2. garancka (po 30 000) : 175 eur.

3. garancka (po 45 000) : 247 eur.
- no pri tejto garancke som si dal spravit aj geometriu a vyvazenie kolies. Takze geometria 24 eur. a vyvazenie 14 eur. Takze ked to od toho odpocitam tak tretia prehliadka stala : 209 eur.

4. garancka (po 60 000) : az o mesiac. :D :D :D :D

vsetko mi to robili v malackach kde som aj auto kupoval. Som s nimi celkom spokojny. Len neviem ci im mozem verit s tym olejom a pod. Ale to je v kazdom autorizovanom servise. No asi mi nic ine neostava iba im verit.
RIO II 1,4 sporty 2008
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od Matej »

kolesa sa vyvazuju pri kazdom prezuvani alebo len presrubovani na auto...........ty si jazdil 45000KM bez vyvazenia?
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od matko1000 »

Ahoj
Co Ti robili naviac na 3 garancke,oproti 2?
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

hmmm tak to by ma zaujimalo ze preco bola moja prva garancka drahsia. To maju v Nitre az tak drahu pracu alebo ako to mam chapat? Pre istotu napisem rozpis:

Cena materialu spolu (Shell Helix Ultra 5w40, Ostrekovac zimny, filter olejovy, filter pelovy) bola 92,85 Eur
Cena prace spolu (2,8 normohodiny) 62,75 Eur
V servise som bol 12 februara 2009

Visna a v ktorom roku si to bol na garanckach?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od visna »

No kolesa som dal vyvazit preto lebo mi triasol volant na dialnici pri 130 km/hod.(nechodim tak rychlo casto tak ale predsa mi to vadilo). Ja neprezuvam v autorizovanom servise ale u znameho (ma pneuservis). No a tak ked som bol na garancke tak som si dal preventivne prevazit kolesa - pomohlo. Teda aj s tou geometriou.

No prvu garancku som absolvoval 12.decembra 2008 a ostatne dve tento rok. No vlastne aj ta stvrta bude este tento rok.

Rozdiel medzi druhou a tretou garanckou je : pri tretej mi davali navyse sviecky a zevraj menili chladiacu kvapalinu.
RIO II 1,4 sporty 2008
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od matko1000 »

Mne menili sviecky pri druhej,spolu s brzdovou kapalinou
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

v teme "vymena stieracov" spominate rain off. tak ma napadlo ake vselijake pripravky na vsetko mozne pouzivate.
ja tieto: http://img682.imageshack.us/img682/6789 ... resize.jpg
to anti rain mozem doporucit a rovnako to zelene na plasty. co sa vosku tyka, zisla by sa mi rada. lak uz davno nevyzera tak ako ked bol novy a ten sonax, tomu moc neverim a to druhe je super, ale clovek sa s tym nadrie ako hovado :-/
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: pokec o riu

Příspěvek od tomasko007 »

ja na okna pouzivam navlhcene handricky SHERON za 2.7€ a ak utriem s nimi sklo zvnutra a ( umyte okno ) aj z vonku, tak take ciste okno nebolo ani za nova ! :)
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od bohush »

ja zial nepouzivam ziadne pripravky. ja som totiz velmi lenivy a raz za mesiac alebo mesiac a pol davamm auto umyt v rucnej autoumyvarke.
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

tomasko007: s navlhcenymi handrami nemam dobre skusenosti ani z cistenia monitora :D ako sa robi s tymi tvojimi, nezanechavaju cmuhy?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

ja tiez na okno (zvnutra !!!) pouzivam zvlhcene utierky. Neviem aka je to znacka ale kupil som ich v Tescu za priemernu cenu a ked ich dobre nerozlestim tak su tam cmuhy. Pouzivam ich vtedy, ked sa mi nechce riadne poumyvat okna. Na okno zvonka pouzivam to, co mamina na okna na dome (lenze ja castejsie :D ). Neviem ako sa to presne vola, musim sa pozriet, ale je to s tym radost robit, lebo po tom neostavaju ziadne cmuhy.

Na vnutorne plasty pouzivam obcas tiez navlhcene utierky ale to uz iba preto aby som ich minul, ked som to uz kupil. Lepsie skusenosti mam so sprejom "Soudal" (Tesco to isti). Je to obycajny sprej bez akejkolvek aromy, za par drobnych a je s tym radost robit, či uz na vnutorne plasty alebo vonkajsie plasty. Musim davat pozor, aby som nechtiac neostriekal okno, lebo toto miesto sa fakt tazko vracia do povodneho stavu. Na skle zostanu "take bodky" a ked ich nerozlestim hned za čerstva, tak za sucha to uz ide len velmi tazko. Lestim s tym aj "chromove" logo Kia.

Na lak karoserie pouzivam vosk "Thurtle Vax." Nie je specifikovany na farbu karoserie a som s nim spokojny. Cez slnecnu sezovnu voskujem auto kadze 2 resp 3 umytie. Samozrejme, ze ho vtedy aj vysavam.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

a aka ja praca s tou "korytnackou"? nadries sa pri tom? alebo nevoskujes rucne, ale lestickou?
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: pokec o riu

Příspěvek od tomasko007 »

ThurtleWax to bude nieco ako AutoPolish ze ?
Ja som s tym AutoPolishom lestil v lete mamino 13 rocne auto a musim povedat ze vysledny efekt bol dobry, lak vyzeral omnohol lepsie ako pred tym, trvalo to sice hodinu, rucne som sa namakal , ale vysledok stal za to :-)

Take umyvanie auta to je moje hobby takze namaha a cas vynalozeny nehraje rolu
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Odpovědět