Ukaž své Sorento

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska jsem překonal 100 000 Km bez závady a s 0 Kč nákladama na servis :D . Jen spotřební materiál byl potřeba a doufám že to tak vydrží nadále. Čtyři a půl roku ježdění bez starostí. A pak že Korejci za nic nestojí, opak je pravdou.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od viktor »

Ne Jiříku stojí,opravdu stojí za hovno i s jejich značkovým servisem.Ty ses pouze trefil.A důležité je jak to v té Prahé říkáte.Mít štěstíčko a srdíčko,no a potom můžem dělat hovno a ono to vyjde.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Po aféře vstřiky Kia jsem taky opatrnej v hodnocení a rychle pořídím tlakoměr oleje a při každé výměně oleje budu endoskopem kontrolovat sejto na sacím koši ve vaně motoru. To je jediná šance jak necht přežít motor.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od viktor »

Jiřík,kuva,ty nezklameš.A na řídíci jednotku ekg.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

:D a umělý dejchání místo problémového turba. Jedině mě utěšuje že to postihlo i Mazdu a Toyotu takže Kia není tak exotická v této závadě.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Tady je důkaz že Sori může bejt spolehlivej.
Obrázek
Za celou tu dobu bez závady kterou bych musel platit já. Nyní budu dodělávat kontrolu tlaku oleje, teploty oleje, alternativní teplotu vody, měření napětí a tlak turba. To vše se bude měřit a tím zabráním nechtěným překvapením na které mě původní systém auta neupozorníl. To na základě zkušenosti s OI 1,8 T která zůstal bez varování stát na dálnici a ve zůžení.
Celý systém konzultuji s Němci a jen mě překvapila jejich bojácnost že když někde něco praskne a vyteče olej tak bude skoro konec světa díky policii. Kdo se bojí nesmí do lesa a fertig.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Tak dnes je to přesně 5 let od přihlášení auta a dání do provozu. Aktuálně je najeto 107 600 Km a vše je původní, tedy brzdy,baterka, gumy Michelin Lantitue, ty se sice střídaj se zimníma, ale i tak mají velkou rezervu vzorku a tak vydží nejakej ten desetitisíc km.
Náklady za servis na opravy 0 Kč. Díky vylepšení o přístroje které mi hlídají motor vím že je v super kondici.
Spotřeba je suprová a jen se směju jak dnešní zmenšování obsahů - zejména v Evropě nepřináší přesvědčivý výsledek. Není nad pořádnej motor s patřičným obsahem.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Sori dnes slaví 110 000 Km a tak jsem mu koupil tohodle 1,5 tuny těžkýho drobečka aby měl co tahat. Na závěsu mám ještě dvě tuny rezervy takže je to naprostro bez problémů.
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od ParnosCZ »

jasne kuci pekni mate auti , ale je tu jedna otazka vim,ze to jsou vasi milacci ja jich mel uz nespocet, ale samozrejme se nebudu chovat jak hovado ke svemu vozu potom se mi taky odvdeci, ale uz nechci byt otrokem ctyrkoloveho milaska .)
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Našel jsem původní katalog Wilk k mému karavanu. Jedině musím upravit závěs na karavanu protože rozdíl je celých 130 mm a tím byl nakloněnej dozadu. Kvůli rovnoměrnému zatížení obou náprav je nutná tato úprava.

http://www.oldiecaravan.de/Hersteller_A ... 2__1_.html
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od TommyBoy »

Peknej karavan. Mel jsi videt ted ten posledni dil TopGearu, jak si dali zavod s karavanem pres polnacky :lol: No moc z nich nakonec nezbylo.

PS: Nemate nekdo nejake pekne a odzkousene rozsirujici zrcatka? Ptam se kvuli lodi, ktera ma siri 2.5m.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Zrcátka jsem koupil a zatím nevyzkoušel protože nebyl čas. Jsou to jednoduchá Čínská za pár korun a zvolil jsem je protože to vypadá že udělaj stejnou službu jako ty za několik tisíc, která jsou asi stejně udělaná v Číně.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od David-Petr »

to se ti bude krásně spát na Dalešicích a místa tam je dost pokud bude pršet máme kde přečkat a chlastat :D :lol:
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Protože závěs Soriho je 560 mm nad zemí a rozdíl výšek závěsu karavanu byl 130 mm tak jsem udělal redukci. Takto budou obě nápravy karavanu stejnoměrně zatížený a druhá fotka ukazuje podvozek konstruktérské školy 80 let.
Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Ukaž své Sorento

Příspěvek od Jirka N. »

Ještě pár km a mám 110 Tkm a aktuální spotřeba je 8,28 L takže super.
Budu předělávat závěs na Sorim abych snížil náklon karavanu a přijde tam tento závěs. Je na 3,5 tuny a svisle 200 Kg takže s dobrou bezpečnostní rezervou.
Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět