Garančné prehliadky

Odpovědět
zajo
Příspěvky: 58
Registrován: ned led 18, 2009 6:22 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od zajo »

caw batoNr pocuj to kde si bol v servise ja som dal za garancku po 30tisicoch 185 eur len niektore veci mna visli lacnejsie ako teba a to som bol priamo v kia servise
Reklama
 

BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

zajo píše:caw batoNr pocuj to kde si bol v servise ja som dal za garancku po 30tisicoch 185 eur len niektore veci mna visli lacnejsie ako teba a to som bol priamo v kia servise
firma Motor Car s.r.o. pri Hypermarkete Tesco, a ty si bol kde?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od petokilian »

Nazdar,maté pravdu ja tieź mam najazdéne len 18 000km a čaka ma v oktobri posledna GP,dobre na mé zarobili,asi zkusim MOTOR-CAR,BANSKA BYSTRICA,chodia tam od nas tiež a su velmi spokojny zo servisom,inakši pristup ako kde ja chodim.
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od bohush »

ja som bol vcera na garancke po 30tis. km. Zmenil som servis. Predtym som chodil do SlovakiaAuto na Polianky a presiel som teraz do KIA Bratislava na Tuhovsku a ludia tam maju uplne iny pristup nez na Poliankach. Len pre zaujimavost, cela garancka ma vysla na 227€. Ak bude zaujem, ochotne rozpisem jednotlive polozky :)
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

jeeee ved to si mal skoro ako ja, v Nitre som po 30tisicoch 223€
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od bohush »

BatoNR píše:jeeee ved to si mal skoro ako ja, v Nitre som po 30tisicoch 223€
takze Motor-Car ma asi vsade rovnake ceny.

a ten rozdiel je mozno ta ziarovka na SPZ, co mi museli vymenit :)
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
MrPeter
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 10, 2010 6:22 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MrPeter »

Hojte, mam Rio, a blizi sa druha servisna kontrola auta, chcem sa spytat ze ci mozem ist na tuto prehliadku do hociktoreho servisu aky si vyberem a ci je nutne aby mi menili aj olej + Filtre, ked mam najazdenych len 11 000 KM. Prvu prehliadku mi robili ked som mal nabehanych len 6000 Km (po roku) a to tam pomenili vsetko aj olej aj pelovy a olejovy filter.
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

Dal si tazku otazku. Ako si si vsimol tak tato dilema sa tu priebezne riesi ale vysledok zavisi od toho ako sa ty dohodnes so servisom :D
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od aladinos »

Mna caka 2.GP za cca. 1mesiac v NR.Budem mat najazdenych cca.15 000km.
Pelovy filter si urcite menit nedam.
Nech vymenia olej a vzduchovy filter.

Kamarat ma Mazdu 3 a v servisnej knizke ma uvedenu vymenu peloveho filtra po 60 000km, tak neviem preco KIA to meni bud po najazdeni 15 000km alebo za 1rok. Ved nejazdim v pusti. :lol:

A navyse si dam porobit spolujazcovu sedacku a zadnu pravu sedacku (vrzgaju) :oops:
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
MrPeter
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 10, 2010 6:22 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MrPeter »

BatoNR píše:Dal si tazku otazku. Ako si si vsimol tak tato dilema sa tu priebezne riesi ale vysledok zavisi od toho ako sa ty dohodnes so servisom :D
JJ tomu chapem, zalezi zrejme od servisu. Ale ten servis nemusi byt specialne len na automobili Kia, mozem zajst aj do ineho servisu sak. A kolko byva vlastne tychto Garancnych prehliadok
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Matej »

aladinos píše:Mna caka 2.GP za cca. 1mesiac v NR.Budem mat najazdenych cca.15 000km.
Pelovy filter si urcite menit nedam.
Nech vymenia olej a vzduchovy filter.

Kamarat ma Mazdu 3 a v servisnej knizke ma uvedenu vymenu peloveho filtra po 60 000km, tak neviem preco KIA to meni bud po najazdeni 15 000km alebo za 1rok. Ved nejazdim v pusti. :lol:

A navyse si dam porobit spolujazcovu sedacku a zadnu pravu sedacku (vrzgaju) :oops:
poriadne si nastuduj knizku co si dostal k autu v ktorej je podrobne a presne napisane co a kedy sa meni pri servisnych prehliadkach..........ak je auto v zaruke tak servis KIA vymeni to co treba.
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

MrPeter píše:
BatoNR píše:Dal si tazku otazku. Ako si si vsimol tak tato dilema sa tu priebezne riesi ale vysledok zavisi od toho ako sa ty dohodnes so servisom :D
JJ tomu chapem, zalezi zrejme od servisu. Ale ten servis nemusi byt specialne len na automobili Kia, mozem zajst aj do ineho servisu sak. A kolko byva vlastne tychto Garancnych prehliadok


No praveze ten servis musi byt autorizovany kia. Mas to napisane aj v knizke niekde. Inak s tym olejom ..... oni ti ho budu chcet silou mocou vymenit. Ja by som si ho dal vymenit na tvojom mieste. Uz len tak pre istotu. Predsa aj olej starne a oxiduje ci zvetrava ( neviem ako sa to odborne povie) skratka aj olej starne. Otazkou je ze ci ti ho naozaj aj vymenia alebo si ho len zaplatis.
RIO II 1,4 sporty 2008
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

aladinos píše:Mna caka 2.GP za cca. 1mesiac v NR.Budem mat najazdenych cca.15 000km.
Pelovy filter si urcite menit nedam.
Nech vymenia olej a vzduchovy filter.

Kamarat ma Mazdu 3 a v servisnej knizke ma uvedenu vymenu peloveho filtra po 60 000km, tak neviem preco KIA to meni bud po najazdeni 15 000km alebo za 1rok. Ved nejazdim v pusti. :lol:

A navyse si dam porobit spolujazcovu sedacku a zadnu pravu sedacku (vrzgaju) :oops:

No s tym pelovym filtrom by som ti trosku oponoval , uz si drzal v ruke stary a novy pelovy filter? ja ked som si ho sam menil tak mi bolo az zle. Ten filter bol uplne cierny az zasrany od nejakeho bordelu . No a ten novy uplne krasny cisty. Normalne som rozmyslal ho menit este castejsie dajme tomu po 10 000 km. Len keby to nebolo take drahe... takze kaslem na to.
RIO II 1,4 sporty 2008
nimor
Příspěvky: 32
Registrován: stř úno 24, 2010 9:22 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od nimor »

visna píše:
MrPeter píše:
BatoNR píše:Dal si tazku otazku. Ako si si vsimol tak tato dilema sa tu priebezne riesi ale vysledok zavisi od toho ako sa ty dohodnes so servisom :D
JJ tomu chapem, zalezi zrejme od servisu. Ale ten servis nemusi byt specialne len na automobili Kia, mozem zajst aj do ineho servisu sak. A kolko byva vlastne tychto Garancnych prehliadok


No praveze ten servis musi byt autorizovany kia. Mas to napisane aj v knizke niekde. Inak s tym olejom ..... oni ti ho budu chcet silou mocou vymenit. Ja by som si ho dal vymenit na tvojom mieste. Uz len tak pre istotu. Predsa aj olej starne a oxiduje ci zvetrava ( neviem ako sa to odborne povie) skratka aj olej starne. Otazkou je ze ci ti ho naozaj aj vymenia alebo si ho len zaplatis.
Chces mi povedat ze v takom volkwagene starne olej pomalsie? tam maju garancnu prehlianku kazde dva roky, alebo po urcitych kilometroch.. KIA v tomto jednuducho zdiera zakaznika.. Normalny olej vydrzi aj viac ako dva roky bez vyznamnych zmien vlastnosti
KIA RIO Sporty 1,4 r.v. 2009
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od aladinos »

Lenze ja rocne najazdim okolo 7000 km...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět