4x4 v zimě

fabi
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 20, 2009 8:48 pm

Re: 4x4 v zimě

Příspěvek od fabi »

Dobry vecer.Koncem ledna jsem si v Nemecku koupil Nove Sorento.Snazim se najit vsechny mozne informace.Tam,co bydlim,moc snehu nebyva,tak jsem nechal zatim oubute letni gumy.Samozrejme jsem byl zvedavy na nahon na vsechna kola.Jel jsem to zacerstva vyzkouset do Beskyd pod Lysou horu.Vybral jsem si lesni cestu s opravdu neprijenym sklonem,povrch byl zcasti zledovately,pokryty novym snehem.Zaradil jsem nahon na vsechna kola s redukci.Me dojmy se daji shrnout slovem nadseni.Pri stoupani nemelo auto zadny problem,bez prokluzu se rozjelo i do prudkeho kopce na ledu.Pri klesani jsem bez problemu brzdil,obcas zapracovalo ABS,letni gumy prece jen nebyly to prave.Priste uz vyzkousim hory se zimnim obutim.Ze zvyku jsem si poridil retezy Pewag,ale dost dobre si neumim predstavit teren,kde to auto bez nich nezvladne.Jsem opravdu maximalne spokojeny s volbou vozu.Hledal jsem cenove dostupny ( a v Nemecku to bylo skoro za hubicku ) model,co jezdi pohodlne na dalnici a soucasne se jen netvari jako terenni auto,ale skutecne jim je.
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: 4x4 v zimě

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Tak vitej novy sorentaku a preju hodne spokojenosti a stastnejch kilometru. Myslim si, ze toto auto je opravdu dobra volba v pomeru cena vs. schopnosti, pro nas "vikendove" offroadare :-).
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
fabi
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 20, 2009 8:48 pm

Re: 4x4 v zimě

Příspěvek od fabi »

Diky za privitani.Potreboval bych poradit zimni gumy.Nemas nejaka doporuceni?
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 v zimě

Příspěvek od scenic »

chces zimne alebo celorocne, chodievas do terenu ci jazdis len po asfalte? Ja som si kupil Goodyear Wrangler ATR su letne ale dezen maju 50/50 (50% asfalt a 50% teren) a je na nich vyznacene M+S (mud + snow / blato a sneh). Skusal som ich v snehu v horach a drzali uplne super, skusal som ich pri dunaji v bahne a tiez to bola parada. Vrelo ich odporucam.
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
fabi
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 20, 2009 8:48 pm

Re: 4x4 v zimě

Příspěvek od fabi »

to scenic

Pouzivam auto prevazne na silnicich, prilezitostne v terenu.To hlavne v zime na horach.Koukal jsem na vsechny mozne nemecke testy a zaujaly me GOODYEAR ULTRA GRIP SUV,jsou se smerovym vzorkem a prave na snehu maji byt hodne dobre.Nemas nejake reference na tento typ?Jinak dekuju za odpoved a radu.
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 v zimě

Příspěvek od scenic »

Bohuzial ti gumy som nesledoval. Ja som si schvalne vybral tie ktore mam kedze su 50/50 a mozem potvrdit ze su super ako na ceste tak v terene. Ked ich zosucham urcite zas pojdem do tychto gum. Inak k tym tvojim, urcite na nete najdes dost referencii, ja ked som sa rozhodoval som nasiel jedno americke forum kde dost vyspevovalli tie moje plus moj bratranec co jazdi offroad mi ich poradil. Su sice trocha drahsie (som ich zohnal za 160EUR/ks) ale su dobre. Skusal som ich aj v snehu (urcite poznate horsky prechod Makov) a to co som s tymto autom dokazal na snehu by som s klasickym osobakom asi nezvladol.
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
fabi
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 20, 2009 8:48 pm

Re: 4x4 v zimě

Příspěvek od fabi »

to scenic

Dobry vecer.Diky za informace,koukal jsem na ty gumy.Podle vzorku verim,ze na snehu jsou skvele.Makov znam,je to pekny krpal.Co delaji na suche ceste pri vyssich rychlostech?Nejsou prilis hlucne?Dival jsem se i na ceny.Priste se vykasli na tuzozemske prodejce,nevi,co by za ne chteli.Tady mas treba odkaz na prodejce v Nemecku,co je ma za 105 euro/ks.
http://www.reifen-preisfuchs.de/reifen-19464i.html
Takovych jsem nasel vic.
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4 v zimě

Příspěvek od scenic »

Fabi dik za tip len skoda ze v rozmeroch 245/65/R17 tam nic nemaju... Ja by som najradsej Good Rich ale tiez to stroskotalo na rozmeroch :(
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Odpovědět