Starostlicost o lak

Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od aladinos »

Aj ja tam mam po kvapkach ten humus co sa nazbiera pocas letu kvapky (prach a pod) a ked sa voda vypari tak mi to ostane na karoserii.
A ked to ostatne auta nemaju tak to len preto lebo parkuju v garaziach a hned rano si prinesu auto pred dom aby si sa cudoval:D

Ja to mavam aj susedia okolo mna co stoja to maju takisto,zalezi na farbe,kto ma cierne alebo sede tak ten bordel az tak nevidi...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od staf »

Marcel0385 píše:Zdarek... Mam rio skoro 3 tyzdne a uz par krat som si vsimol, ze ak poprsii, drzi sa mi na streche a vobec vsade na aute voda..... take kvapky.... A na autach co stoja vedla, aj stare favority nic...... Ani kvapky... Cim to je? Treba navoskovat, ved ten lak je novy??? Dik
to skor naopak. ked navoskujes ten stary favorit tak aj jemu bude stat :lol:

aladinos: ja mam sedu farbu a to by si cumel ako na nej vidiet bordel. to auto vydrzi ciste tak den dva po umyti (pokial je medzi tym pekne pocasie) :( to skor na striebornej tak moc nevidiet spinu
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od staf »

viem ze sa tu niekde uz niekto pytal na to ako opravovat odreniny. nepamatam si vsak ze by sa to dalej riesilo :cry: a tak ma napadlo oprasit otazku
pred tyzdnom som si vsimol kusok od otvoru nadrze ze mi niekto capol dverami, dnes som si zas vsimol na prednych dverach ... ludia su tu ako prasce a uz ma to stve. chcelo by to aspon nejake provizorne riesenie nech to az tak nebije do oci. ale ake????
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tnt
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 23, 2009 9:57 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od tnt »

staf píše:viem ze sa tu niekde uz niekto pytal na to ako opravovat odreniny. nepamatam si vsak ze by sa to dalej riesilo :cry: a tak ma napadlo oprasit otazku
pred tyzdnom som si vsimol kusok od otvoru nadrze ze mi niekto capol dverami, dnes som si zas vsimol na prednych dverach ... ludia su tu ako prasce a uz ma to stve. chcelo by to aspon nejake provizorne riesenie nech to az tak nebije do oci. ale ake????

pytal som sa ...
no riesenie je take ze ides do auto laky aj s autom v pd - pri vcelaroch ako sa ide na sever zo zabnika - , tam ti presne na tvoju farbu daju korekcnu tuzku - co je vlastne presne farba tvojho auta a tym si to zatres. ak chces mozes si este aj lak kupit a prelakovat to potom. tuzka stoji 7 euro. lak bude podobne.

bol som tam - moju farbu cervenu maju v 2 pododtienoch ale ani jeden nebol presne moja
tropical red - cislo KIA 08. mozu ti este presne zmerat farbu pristrojom - co mi aj merali

idem si to kupit na buduci tyzden ...
ak by si to kupil a odskusal napis ako si dopadol ...
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od staf »

tnt:
to ze to maju aj tam som nevedel. tu ceruzku som povazoval za shit a od nich som necakal ze take blbosti predavaju. ale tak pojdem pozriet.
(ja som to uz hladal, nasiel, oproti tescu v tej tuning bude. ALE!!!! tie pera boli rad radom zaschnute! sam predavac netajil to ze su to sracky a ze to planuje riesit s dodavatelom ... no a po tej skusenosti som rozmyslal ci je to dobre riesenie.)

inak jedna vec je skrabanec a ine oskrenina. a ak to aj zatriem tak to nebude 100% kedze pri takom buchnuti vznikaju aj drobne preliaceniny :( (BTW tie plechy su nejake makke, nie?)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tnt
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 23, 2009 9:57 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od tnt »

to co maju v oproti tescu je asi iba taka farbicka?- nie farba. v auto laky oni ti predaju farbu ...

tada farba je dobra asi na to ked to mas az na plech, resp. tam mas take biele miesto.
to biele je nejaka vypln co sa dava na plech pre nanasanim farby. oni to volaju tusim "plnivo"
alebo tak nejako.


kvalita farby a laku ja podla mna 2 trieda ... a plech bude asi to iste
proste setria kde sa da ... vid co som pisal o modeli rok 09 - co tam zase vsetko chyba ...
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od staf »

asi myslis plnic :wink: a ano, ten ma stve, lebo ja mam farbu olivovo sedu a ked sa to oskrie tak to blede miesto na tom krici. niekedy lutujem ze som nekupil strieborne, to by to tak nebolo vidiet :idea:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tnt
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 23, 2009 9:57 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od tnt »

myslim ze prave na to by mala byt tak korekcna tuzka z auto lakov,
ale mozes sa aj taka ta obycajna pouzit ...

ja asi kupim tu farbu a niekde kde to nie je moc vidiet odskusam a uvidim ...
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od staf »

ak budu mat moj odtien alebo aspon nieco podobne (nieco co bude kricat menej ako skrabanec) tak to zoberiem aj ja :)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od staf »

tnt: tak som tam dnes bol, dal som si namiesat moju farbu. stalo to 6,20e a uz sa tesim kedy sa vycasi a budem moct zatierat chybicky krasy na aute :)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tnt
Příspěvky: 39
Registrován: sob kvě 23, 2009 9:57 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od tnt »

staf píše:tnt: tak som tam dnes bol, dal som si namiesat moju farbu. stalo to 6,20e a uz sa tesim kedy sa vycasi a budem moct zatierat chybicky krasy na aute :)
tak potom napis ako to dopadlo ...
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od staf »

tak a je to. teda "TO" bolo spravene uz davno (len TO nemam nafotene), ale 2 dni dozadu sa nejaky kkt nezmestil na cestu a suchol mi zadok auta, tak som to (nove to :lol: ) dnes robil:

PRED:
http://img269.imageshack.us/img269/7817/23072009387.jpg
PO:
http://img140.imageshack.us/img140/5120/24072009395.jpg

zdaleka nie dokonale, ale lepsie ako to bolo. a toto je len jedna vrstva, este by si to ziadalo dat aspon jednu (snad zajtra)
PS tie blede kusky su len pozostatky z lepiacej pasky, to pojde dole ked lak poriadne zaschne
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od aladinos »

Muism ta pochvalit vizera to velmi dobre.
Som z NR nevies kde by sa to tu dalo zohnat,alebo nazov....DIk
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od staf »

diky. ohladne NR ti neporadim. neviem o tom ze by tento obchod bol sucastou siete predajni v roznych mestach, ale ak budes mat cestu okolo PD tak ti mozem presne ukazat kde to je. (este mozno keby som mal cestu cez NR tak by sa dalo nejak dohodnut, ale tu casto nemam)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Starostlicost o lak

Příspěvek od eMKejx »

mam Sportyho uz vyse 3 mesiace a uz uz ma nejake tie konariky postretli na dverach a blatniku mam tam par ciarociek... chcem sa spytat v Kii servise mi povedali chodte do farby-laky tam vam namiesaju barvu, Mam midnight black - kod je B9 jedine to som nasiel v papieroch od auta co stoji ako udaj pri farbe, hm?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Odpovědět