svieti niekomu kontrolka check

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od staf »

aladinos: vies povedat alebo zistit ohladne toho noveho SW viac? zaujimalo by ma od kedy sa daval do aut novy (= aby som si vedel pozriet ci mam novy alebo stary). ak by bol ten novy naozaj o tolko lepsi tak to by ma zaujimalo ci by mi ho (ak mam stary) mohli prehodit. a tu je dalsia otazka a to ci je niekde oficialne stanovisko z kie, nie ze pridem do predajne a budu na mna pozerat ako na debila ze preco spekulujem nieco robit so SW.
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Reklama
 

rastos
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 21, 2008 10:03 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od rastos »

V tomto sa servis od servisu lisi. Mne to haprovalo tiez. Bol som v servise v PN, tam kukali ako puci, ze co s tym chcem, ze ved diagnostika nevykazuje chybu. Navela na moje prehovaranie, ze viem, o co ide, a nech mi nahraju najnovsi soft, ho akoze nahrali. Na druhy den rano vsetko po starom.
Potom som bol v LV. Servisak to napichol na diagnostiku, pozrel verziu softu v aute a pozrel tu co maju k dispozicii. Ta ich bola novsia, tak to za 10 min nahral a bolo hotovo. Odvtedy nemam problem, auto slape ako vymenene.
Kia Rio 1.4 LX+
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Jj kde nevedia o probleme tak ti daju ten isty soft co si tam aj mal tak zatial v NR a LV maju novy.
Ak mate skusenosti este v akych mestach maju novy sem s nimi....
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Pozeral som papiere a tam neni napisany soft iba to ze bola preprogramovana riadiaca jednotka.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od staf »

aladinos píše:Pozeral som papiere a tam neni napisany soft iba to ze bola preprogramovana riadiaca jednotka.
skoda, skusim sa na to pri garancke spytat.. len tak btw aby to nebrali ako natlak na nich aby to spravili
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

jj skus je to rozoberane aj na inom fore a tam to od urciteho casu co tam ludia chodili nerobilo.Jednemu tiez preprogramovali riadiacu a nepomohlo tak isiel do ineho servisu a tam mu dali novsiu a ked sa ich opytal aku tam mal tak mu povedali ze starsiu.
To preto ze v niektorych servisoch o tomto probleme ani nevedia. V Nitre ti to spravia a budes mat pokoj alebo este niekde to myslim vedia.Skus sa opytat
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od petokilian »

Ahoj ,aj ja som mal s tym problemy za studena nechcel ist na dvojke,dusil sa ,tak som sa stavil v servise ,mechanik povedal ,že ho mam nechať bežat asi minutu na volnobeh,že je to normalne.tak to tak robim,funguje to ,ale keď pojdem na garančku ,opytam sa na ten softwer.sevas.
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Jj opytaj sa.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
rastos
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 21, 2008 10:03 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od rastos »

petokilian píše:Ahoj ,aj ja som mal s tym problemy za studena nechcel ist na dvojke,dusil sa ,tak som sa stavil v servise ,mechanik povedal ,že ho mam nechať bežat asi minutu na volnobeh,že je to normalne.tak to tak robim,funguje to ,ale keď pojdem na garančku ,opytam sa na ten softwer.sevas.
Blbost, mechanik sa nevyzna. Auto ma sytic, ktory umoznuje okamzitu bezproblemovu jazdu. Treba zajst tam kde sa vyznaju, napr. NR alebo LV. Po prehrati SW bude z toho uplne ine auto...
Kia Rio 1.4 LX+
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Ja mozem len potvrdit to s tym ze sa bude inak spravat ,,,,lepsie ovela....
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od petokilian »

Ahoj tak som objednany na zajtra do servisu na ten softver,uvidime,potom dam vediet.sevas.
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od petokilian »

Ahoj tak som tam bol,zkontrolovali všetko cez čitačku,osciloskop,vśetko v poriadku,teraz momentalné nemali ten program novej generacie,ked sa mi to stane este raz mam prist,zmažu stary program a nahodia novy,zatial vydržim.potom sa ozvem.sevas.
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Radim ti tam behnut este raz a nech ti to uz spravia lebo ti to bude robievat kazdu zimu.
Dokonca novy soft. mi ustalil otacky a zmensil trochu spotrebu.presne tak ako mi bolo povedane v KIA.
Keby byvas v juznych krajinach tak by si stym nemal problem...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
rastos
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 21, 2008 10:03 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od rastos »

petokilian píše:...momentalné nemali ten program...ked sa mi to stane este raz...
Clovece naco tam chodis ako na klavir? Na tvojom mieste by som tam uz isiel iba na nahranie noveho softu. Teda ked to budu vediet a budu ho mat. Alebo radsej niekde inde. Jasne ze sa ti to stane este raz, este iks-krat, same to nikomu nezmizlo. Pochop ze riadiacu jednotku mas naprogramovanu tak, ze davkuje prilis malo paliva pri rozbehu na studenom motore. Ma skratka nevhodny software. To sa nezmeni inak, iba preprogramovanim (niekym, kto to aj vie urobit).

Sorry, ale uz mi lezu na nervy tie servisy, co su aj po rokoch totalne nezorientovane a posielaju ludi prec s nezmyselnymi rozpravkami, pricom ide o znamu vec. Aj ja som natrafil najskor na taky servis, preto ma stve ta ich neznalost (alebo neochota???).
Kia Rio 1.4 LX+
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

TO mas vsade teraz aj kamarat co ma Forda tak aj tam ho poslali domov a to mu praskla palubna doska a do oci mu povedali ze mu to neuznaju..
Proste mas predajcov,ktory sa drzia pravidla ze kupova auta sa zacina starostlivost o zakaznika a mas aj take ktore chcu najviac nahrabat pre seba.Ja som velmi spokojny ze zijem v NR a tu plati 1.varianta,mozno aj preto lebo su v jednej sale s Mercedes-Benz-om..
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět