Spotřeba 1,4 CVVT

Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Jo a poznámka. Celou cesty zaplá klimoška (automatika) na 20stupňů. Venku humus - 30ky a vejš.
Reklama
 

igy
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 17, 2007 1:29 pm

Příspěvek od igy »

Tony píše:zdravim. chci se zeptat proč nepoužíáte klimatizaci? vím že to pak žere trochu více ale není to kravina? když už tam je a člověk za ní zaplatil. ja jezdím pořád se zapnutou a spotřebu mám stabilně na 5,2l a to jezdím rychle. takže jsem dá se říct v tabulkových hodnotách
No když já mám ceeda base a tam klima jaksi není :D
Kia ceed 1.4 base červená
kiwi
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:03 pm
Bydliště: koscie

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od kiwi »

hmm. spotreba... jedina vec, co ma na mojom Ceede 1,4 trosku sklamala. priemer kolo 7,5l/100km.
1. vec: Ceed ma 1,5 tony! takze napriek tomu, ze motor ma nad 100koni, objem 1,4l na takuto vahu je proste trosku malo.
2. vec: jazda v lete a v zime je rozdielna. ci uz je to pneumatikami alebo snehom, rozdiel v priemernej spotrebe pri roznych rocnych obdobiach mam skoro 1L!

jazdim 90% mesto!, 10% cesty, dialnice nie. mam tu same kopce. priemerna spotreba teraz na jar s letnymi pneu 7,8l/100km.
po meste sa snazim jazdit s rozumom, ale niekedy to treba aj vytocit a plyn, brzda v zapchach lezu riadne na nervy.

mimo mesta, aj pri sviznej jazde 100-120km/h sa da kludne urobit 6,5l/100km.

testoval som to aj na dialniciach Kosice - Budapest - Zagrab - proste Chorvatsko. pod 120km/h som nesiel, vacsinou 130-140km/h, niekedy 160-170km/h. priemerna spotreba bola 7,0l/100km. motor bol ale v otackach co sa mi moc nepacilo.
chybala 6-tka :(((

koho spotreba sere, nech si kupi maly prdavy naftacik :)
ak by som si mohol vybrat este raz, urcite kupim 1,6 CRDi - nie koli spotrebe, ale koli tahu od nizkych otacok, ktroy sa s benzinom neda porovnat.
cee'd 1,4 EX, disky MAK Volare :)
longer
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 22, 2009 11:08 am

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od longer »

mam 1.4cvvt, najeto 30000 km,

jezdim hlavne po Praze stylem 10km, zastavim nekde na hodinu, pak zase 10km atd., denne kolem 100km vetsinou dost setrne jizdy, spotreba je 6,9-7,2l/100km
mimo město kolem 90km/h spotreba 5,5l/100km
dálnice 130-160km/h spotreba až k 8l/100km, zde opravdu chybi sesty kvalt, celou dobu jedete ve 4tis otackach a vice, motor je sice dobre odhlucnen, ale cesta do Chorvatska je uz ke konci celkem znacnej vopruz

klimatizace si vezme navic tak 0,3l/100km a sebere znatelne dost vykonu!

na jizdu po meste je tento motor idealni, pokud bych jezdil delsi vzdalenosti, urcite bych sahnul po silnejsi verzi 1,6 CRDi, dle mého názoru nejlepší motor co do ceeda delaj, ma ho kamarad a po 40tis km ma spotrebu 5,6 a to jezdi tak z pulky mesto, z pulky mimo mesto
Daniel.Bentley
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 28, 2011 9:46 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od Daniel.Bentley »

Mam Kia Ceed 1,4 a mam najeto uz nejakych 140.000km. Jezdim hlavne po meste, obcas dalnice, a kdyz jsem na dalnici tak pod 120 nejezdim. Vetsinou 140 - 160. Nekdy i maximalku zkousim jen tak ze srandy. Moje spotreba je 6.8L/100. myslim si ze v zime kdyz topim a jezdim jen po praze, neni vubec spatny. jsem maximalne spokojen se spotrebou!
Daniel.Bentley - Kia Cee'd 1.4 CVVTi / 109PS / PURE WHITE
omaner
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 08, 2011 8:48 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od omaner »

Ahojte, my sme si kúpili asi pred mesiacom novú Kiu ceed 1,4 cvvt benzín. Mám najazdené asi 1.100 km, prevažne po meste - Bratislava, alebo len blízko Bratislavy. Spotrebu mám v priemere 6,2 - 6,5 l, chodím často buď 2 alebo 3 osoby v aute, takže na to že motor nie je zabehnutý, viac osôb v aute, jazda prevažne v meste tak je to slušné. Trocha sa obávam toho ako vyjde spotreba na diaľnici, pri 130 km/h tuším točí cca 3.500 otáčok a to je dosť, trebalo by mať 6 prevodový stupeň.
Napíšem tu po nejakej jazde na diaľnici.
Uživatelský avatar
radek1910
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 16, 2010 3:40 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od radek1910 »

Ja mam najazdené cca 24 000 Km a spotreba na PP 5,5 -6,1 L ( pri nezapnutej klíme) plynula jazda v otáčkach cca 2800-2900 a rýchlosť cca 90 Km Kombinovanú spotrebu podľa PP mam 6,5 L .40% mesto 60% mimo mesto... Ja nejazdím na ceste RELY DAKAR ale si vychutnávam jazdu na tichučkom autíčku ... predtým som mal FELÍCIU tak kvôli tomu tichučke autíčko... :D a inak spotreba sa robí medzi volantom a sedadlom.... :lol: :lol: :lol:
P.S.zatiaľ som s autom spokojný ...

https://www.kia-club.org/viewtopic.php? ... &start=240

prečítajte si aj môj príspevok.... na inom KIA fóre...
pepicak
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 24, 2011 4:23 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od pepicak »

mam ujeto 600 km, podle pocitace 5,6 l/100
Flammer
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 03, 2010 6:14 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od Flammer »

zdravim
v oktobri bude rok co budem mat Ceeda( noveho ) najazdenych okolo 12 tisic a tie vase spotreby mi nejdu do hlavy , po meste spotreba teraz v lete okolo 7,0 - 7.7 ( zavisi od premavky) - ziadna tazka noha - co najekonomickejsie !!!!! v zime je spotreba tych 8,5 , po dialnci pri 130 - tych 8 litrov - okamzita spotreba v podstate ono to dost lieta hore dole, nabuduce pred dialnicou vynulujem priemernu a uvidim co dostanem , a mimo mesta zajazdim okolo tych 5.5 litrov a to niesom brzda premavky prave naopak .

Ako som cital toto forum mnohi uzivatelia pochadzaju z Prahy a podobne a maju v meste nizsiu spotrebu ako ja a to jazdim len v 100 tisicovom meste ! chlapi sakra poradte ako je mozne ze vasa spotreba v meste je o dost nizsia ako moja ?

tiez by ma zaujimalo ci mate tiez tak doslova debilne nastavene pedale ako ja , spojka ta zabera moc vysoko a plyn je ultra citlivy, jednoducho zo 100 rozjazdov je 20 normalnych, pri zvysnych rozjazdov bezne atakujem hranicu 2.5 tisic otacok niekedy dokonca 3 tisic co NIEJE NORMALNE, skusal som aj menej plynu - auto zdochynalo, taktiez extra rychle pustenie spojky to vcelku funguje ale tiez to nevyjde vzdy jednoducho pod rukami mi preslo mnoho aut benzinovych ci dieslovych roznych velkosti kubatur no ale s takym debilnym nastavenim som sa este nestretol, tak isto aj pri prehadzovani prevodovych stupnov treba mat doslova chirurgicku presnost aby to bolo doslova hladke prehodenie sice nieje to az take odveci ako ten rozbeh ale tiez to nieje stopercentne , bol som uz aj v Kii s tym ale vraj sa to prestavit neda :x
Napada niekoho nejake ine riesenie ? mozno aj preto mam po meste taku spotrebu aku mam kedze motor je pri rozbech o cosi viac vytacany.
Vopred dik za odpoved
lacin
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 01, 2011 12:46 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od lacin »

No zrovna včera jsem ujel cca 200 km se spotřebou 9,6 llitru / 100. Joo, jel jsem více než svižně. Ale z toho jsme byli na dovči, jezdili jsme po čechách - šumava a tak a spotřeba byla cca 5,4 litru. Jel jsem chvilkama opravdu na spotřebu, občas i bez ohledu na spotřebu, občas nějaký předjetí a téměř všechno bylo mimo dálnice. Max rychlost kolem 100 km/h. Ale šumava je kopcovitý terén... Prostě dá se jezdit s přilepenýma očima na palubák za málo, anebo se dá jezdit bez dívání na palubák za normální spotřeby, no a potom se dá jezdit i kolem té desítky, když se člověk chce i svézt. Myslím, že na tu jednačtyři je při normální jízdě 6,5 - 7 litrů hezký údaj, co je pod, je krásný.

Vždycky se najde někdo, kdo bude tvrdit, že jezdí rychle a za pět litrů. Ale pro každýho slovo "rychle" znamená něco jinýho. :-) Je to osobní zkušenost - když s někým takovým sednu do auta a řeknu jeď tak a tak, tak nikdy takovou spotřebu, jak tvrdí, nemá. :-) Má ji až potom, co se (podle mých měřítek) loudáme, zrychlujeme jak stodvacítka na tři válce, a tak dál :-)

Prostě co řidič, to názor. :-)
mijoke
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 15, 2011 10:07 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od mijoke »

Zdravím všechny ceedisty,
mám 1,4 CVVT 80kW, 2 roky, najeto 18 000 km, spotřeba v zimě tak 7,2 na kratší vzdálenosti mimo město. Přes léto asi 6,5 ve stejném režimu. Vloni i letos Chorvatsko vždy cca 2 000 km se spotřebou
6,6 s klimou po celou cestu ( mimo velká stoupání ). Myslím, že se moc neloudám, protože většinou
předjíždím já, jen občas někdo mě. Se spotřebou jsem celkem spokojený, ale spojka a hlavně nastavení plynu mě dost vadí. I když jsem už něco najezdil s různými auty, někdy si při rozjezdu připadám jako
začátečník, občas mi to i zdechne, protože se nechci rozjíždět na vyšší otáčky a v nízkých to prostě nemá kroutící moment. Rozjet se tak, že pustím spojku ( citně ) a pak přidám plyn jako u jiných aut,
prostě nejde. Napřed je třeba přidat plyn a pak pustit spojku, ale přidat plyn jemně také nejde ( asi
jsem si příliš zvykl na naftovou Octávku ) , to je podle mě největší bolest ceeda. A v servisu jen krčí rameny, s tím se nedá nic dělat. Nebo snad ano? Poraďte.
lacin
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 01, 2011 12:46 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od lacin »

Vis co, s tim plynovym pedalem.... Proste elektronicky rizena klapka... Uz jsem si zvyknul a nedela mi to sebemensi problem. Zezacatku mi vadilo, ze roztocis motor na jednicku, rychle das dvojku a pridas a ..... nic. Proste takova dira, nez se zase klapka otevre - pomaleji, nez pokyn pedalu. Ale i na to jsem si zvyknul a uz to umim eliminovat. :-)
mijoke
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 15, 2011 10:07 pm

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od mijoke »

Ahoj, já díru při rozjezdu a rychlém přidání plynu nepociťuju, ale mám spíš opačný problém. Vytočím motor na třeba 4 000 otáček, chci přeřadit, při tom uberu plyn a motor jde ještě zlomek vteřiny ve vysokých otáčkách a pak teprve začnou klesat. Prostě bezprostřední reakce motoru na povely plynu chybí, je to všechno trochu se zpožděním. Ten elektricky ovládaný plyn má mírnou setrvačnost. Jen tak lehce ťuknout do plynu a přidat třeba na 1/2 vteřiny nedokážu, vždy se to samo prodlouží.
Ale jinak spokojenost, tohle jsou jen mušky. Míra
romino
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 10, 2011 10:47 am

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od romino »

K tomu plynovemu pedalu ... nakolko som po "zabehu", teda podla prirucky 1000km, zacal som jazdit aj sviznejsie a teda parkrat aj plynovy pedal na podlahu.
A zistil som tu zaujimave chovanie. Stlacam pomalsie ten pedal, uz si myslim ze je na doraz, ked zrazu "skoci" este nizsie, az vtedy som uz realne na podlahe.
Ako keby sa zasekaval v jednom bode a treba silnejsim stlacenim prekonat a vtedy skoci pedal uplne k podlahe.

Nakolko som dost velky laik, teraz neviem ci to "bug alebo feature" (IT terminologiu :) ), cize inymi slovami, tak sa to urcite chovat nema a mam zajst do servisu ??
alebo naopak, je to tak spravne - v tom pripade naco sluzi take nieco ??

No a k teme ... mam najazdenych cez 3000 km, spotreba podla palubneho PC tak 6.0 - 6.2 litra, ale vacsinou mimo mesto - okresky, 2 - 3 osoby, skor lahsia noha ....
Na druhej strane pri tolkoto najazdenych km by sa este casom mal spotreba znizit a tu spotrebu mam odsledovanu teraz v zime na zimnych gumach .... takze tipujem ze neskor na letnych by som sa mal zakazdym zmestit do 6.0 l, a to uz aj pri sviznejsej jazde.
romino
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 10, 2011 10:47 am

Re: Spotřeba 1,4 CVVT

Příspěvek od romino »

asi som aj nasiel odpoved ....
https://www.kia-club.org/viewtopic.php?t=2674
"Kdyby jste si přečetli manuál tak zjistíte že pod plynem je doraz, který trochu "lupne" aby řidič věděl, že má plný plyn."
Odpovědět