SOUL - Garancna prehliadka.

Moderátor: Moderátoři

mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od mischko »

takze mam za sebou uz aj 2. garancnu prehliadku:
olejovy filter:...6,66e bez DPH
pelovy filter?:...33,73e
podlozka pod vypustnu skrutku:...0,51e
olej Helix Ultra 5W-40N:...3,3l...57,95e
spotrebny material:...4,3e
likvidacia nebezpecneho odpadu:...2,45e
servisna prehliadka po 30 000km:...61,25e
spolu aj s DPH: 198,33 eura

ine reklamacie som nemal.
Zadny stierac mi od poslednej garancky vrzgal iba raz. Od vetedy nie. Na prvej garancke sa vtedy tato drobna zavada neprejavila.
S este obcas mi huci prevedovka pri spiatocke. Na prvej garancke som im po reklamoval, vtedy nevedeli co to moze byt, kedze lozisko to nie je. Takze mam s tym jezdit. Tak jazdim. Ale nehuci to pravidelne, tak som to este nedal podrobne pozriet. Nechcem aby ju otvarali.
Ma niekto este podobny problem so spiatockou?

Ukazal som im aj nekvalitny lak, netvarili sa nadsene a najprv ani neuzanali. Tak som trval na tom aby sa na to niekto od importera pozrel, lebo som cital na forach, ze to uz v niektorych pripadoch uznal ako chybu. Ked som si prisiel po ato tak mi iba oznamili, ze to garancny technik uznal. Ale asi to musi schvalit ten od importera.
Ze sa mam dohodnut na prelakovani, tak som to zatial odlozil po dovolenkach. Potom dam nalepit aj folie na tie miesta.
Viete niekde o dobrom mieste, kde robia kvalitne, daju kvalitnu foliu a este to robia aj za rozumnu cenu?
Reklama
 

FilipePedro
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 27, 2010 2:51 pm
Bydliště: Drženice

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od FilipePedro »

Neviem či pomôže skus

http://www.bruxsafol-nr.sk/
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od wayo »

pavel2

odpovedali ti na tie zasterky???

ja som bol dnes na garancnej a tvrdili mi ze hrubka je dobra aj meral predomnou ale neviem kolko ma byt no nenapadlo ma aby meral aj noveho soula a ine auta

daj vediet ci si nieco vybavil

a takisto mi vraveli ze ak niekomu uznali reklamaciu tak ak pride audit z korei tak budu mat pruser v predajni tak neviem
KIA SOUL 1,6 LX
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od rudolf.tomka »

tak mám za sebou 1.garančnú prehliadku- KIA SOUL benzín - v KIA Michalovce .
bol som obj. na 10:00 , prišiel som o 9:45 , auto hneď zobrali do servisu a začali na ňom pracovať, žiaľ vedúci servisu p. Ing.Marek Vajda bol na školení, tak ma vybavoval technik predaja , čo bol trošku problém , lebo presne nevedel čo všetko sa má pýtať :? ohľadom servisu , lebo on má na starosť predaj vozidiel, ale nakoniec sme sa dohodli a mechanik / mladý sympatický chlapík /vedel čo má robiť, lebo auto bolo o 11:30 hotové ;) . ponúkli mi možnosť byť pri aute , tak som to využil a chvíľku pri mechanikovi postál, žiaľ dieľňu majú veľmi malú / tak pre dva autá / tak som aspoň VIDEL ako mi vymenili olej a filter :thu: a kontrolovali podvozok, potom som odbehol na obed. Boli voči mne veľmi ústretoví, prešli sme celú predajňu a popozerali autíčka.
A tu je rekapitulácia zákazky: celková cena v servise 101,38 €

Olej vlastný Shell helix 5W-40 / 3,3 l a zvyšok mi dali na dolievanie / 29 €.
servisné úkony po 12 mesiacoch - / sadzba 31,20 €/hod. / norma 1,70ČJ 53,04 €
podložka pod skrutku 0,95€
olejový filter 7,75 €
peľový filter 39,64€

Takže celková cena vyšla na 130,38 € / + benzín cca 18 € BJ-MI-BJ /
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Zkouším psát znovu, protože jsem se sem nemohl dostat.
Zástěrky jsem sice dostal ale byly také úzké a krátké, tak jsem je zase dle dohody vrátil.
Nadstavil jsem si ty stávající a stále hledám větší.
Na roh zadních dveří a lem blatníku jsem si nalepil folii.
Nepodařilo se někomu na garančce něco udělat se spotřebou? Já se nejsem schopen dostat pod 9 l a už mě to štve. Soul žere jak Moskvič, kterého jsem měl před 30 ti lety.
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od vannilla »

Nazdar,ja mam v lete 8l/100km v meste a 8l/100km mimo mesta,cisto divne.
A teraz v zime v meste 9,5l/100km a mimo 8,5l/100km.
6,5l/100km tak na toto som davno zabudol,moju najlepsie spotrebu,co som dokazal spravit bolo 7,5l/100km.
Ja auto potrebujem,takze nevelmi sa mi ho chce nechavat dlhe dni,kym by na nieco prisli a aj tak by na nic neprisli.
Rodicia boli niekedy predajcovia Suzuki a Seat,takze viem,ako to bezi v servisoch a vsetko sa odvija od importera a ked ten je raz pňak,tak si nepomozes.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
FilipePedro
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 27, 2010 2:51 pm
Bydliště: Drženice

KIA SOUL spotreba

Příspěvek od FilipePedro »

Spotreba :evil:
bivam pri LV a pracujem v BA-týždňovky čiže aj diaľnica aj mesto no a ta spotreba :evil:
asi som mal kúpiť Dízel aj ked ho na smrť nenávidím
neviem neviem ale pod 7 litríkov ani za boha :oops: :twisted:
minulí rok v auguste Makarská a to som radšej ani nerátal !!!
To som si mohol rovno požičať LAMBO (ale to dulo 180kou) :D :) :D
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od vannilla »

Spotreba skoda reci.

Inak idem teraz na stvrtu garancnu.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Takže jsem absolvoval druhou garančku, mám najeto jen 20000 km.
Celkem 5.467,08 Kč.
Ta cena se mi vůbec nelíbí.
olej SHELL ULTRA 5W-40 3,3 L ZA 1508,10 Kč. V mototechně srovnatelný olej VALVOLINE koupím za 800,- Kč.
výměna pylového filtru s prací bezmála 1000,- Kč. V mototechně mi ho seženou za 500.
Kontrola karoserie za hodinu práce 420,- Kč.
Byl jsem tam 2 a půl hodiny a účtovali si skoro 4 a půl hodiny.
Takže zárukou si servisy z nás dělají dojnou krávu.
Na příští garančku si vezmu svůj olej který mi stačí i levnější, poněvadž najedu ročně jen 10000 km. Až bude potřeba měnit pylový filtr, tak si ho vyměním sám za poloviční cenu.
Kontrolu karoserie taky odmítnu, že je nekvalitní lak to vím.
Navíc mi někdo obešel auto hřebíkem, takže jsem si musel v lakovně nechat přestříkat půl auta, což stejně nepoznali. :wink:
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od schreeder »

nechapem naco je dobrá ta kontrola laku....aj tak je stale podla nich vsetko v poriadku.....a este treba za to že nepriznaju chybu laku platit...
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Takže pylový filtr už mám objednán náhradní za 125 Kč. Vážně uvažuji o tom, že zbytek záruky oželím a budu si jinde v servisu platit to co auto potřebuje a ne předražené nesmysly. :)
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od wayo »

pavel aj ja osm nad tym rozmyslal ved viem co kedy menit je to v servisnej, ale nebudes mat servisnu knizku a v pripade predaja cena auta je nizsia o dost ci ako to vlastne je?
KIA SOUL 1,6 LX
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

proč bych neměl servisní knížku?
Půjdu do servisu který si vyberu, tam mi udělají na autě co je skutečně potřeba olej, filtr kontrolu brzd atd. Toto si nechám potvrdit v servisní knížce. :P
FilipePedro
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 27, 2010 2:51 pm
Bydliště: Drženice

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od FilipePedro »

Slúbil som že napíšem tak tu to maťe:

Prvá garančná prehliadka po 15 000km
13.08.2010
Servisná prehliadka1kus 25.63
olej slx 5w-40 4kus 65.26
filter ol. 1kus 6.57
-----------------------------
Cena celkom: 97.46 EUR

Druhá garančná prehliadka po30 000km
07.04.2011
Servisná prehliadka1kus 58.51
olej slx 5w-40 4kus 67.01
kvapalina brzd 1kus 6.35
filter ol. 1kus 7.64
filter pelovy 1kus 39.19
-----------------------------
Cena celkom: 178.70 EUR
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od schreeder »

predvčerom som bol na 2 garančnej...platba spolu 205 eur.......5 eur si zapocitali za nastavenie rucnej brzdy...na reklamaciu laku sa mi vyjadrili že maju príkaz reklamacie laku na automobile soul neriešit......že im to doslo až neviem s kade dal mi precítat mail že sa v žiadnom pripade nejedna o nekvalitný lak ale o situacii na cestach (posypoch) ktore nieje v ich moci riešit....prislo im to pred 2 mesiacmi....vraj predtým nebol problem.....prestriekali chybne diely ale teraz to zatrhly....mne to prislo ako.....že boli velke straty tým že uznavali vadu laku a striekali co niesu male peniaze....tak namiesto toho chybu nepriznaju a vydaju stanovisko ako som už napísal vyššie....poradil mi predavač napísat mail do južnej korei....asi tolko z jeho strany :))))
Odpovědět