Garančné prehliadky

Odpovědět
Jajo
Příspěvky: 28
Registrován: stř črc 15, 2009 11:32 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Jajo »

Ahojte, iba sa chcem uistiť, na garančné prehliadky sa chodí iba počas trvania záruky? Takže, keď mám základnú záruku 3 roky a na prehrdzavenie 6 rokov, tak 4. garančka už neexistuje?
RIO II 1.4 2009
Kúpené : 19.8.2009
Reklama
 

flubertn
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 19, 2011 3:54 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od flubertn »

Pridávam moje garančky pre Disel.

1) 15000
servis prehliadka 1,6 - 41,43 €
diagnostika GD 0,3 - 7,76 €
filter oleja - 12,16 €
filter peľový - 28,67 €
mazivo HS 20 0,1 - 0,71 €
cistič brzd - 2,08 €
hel. diesel ultra 5w30 5,3l - 117,91 €

spolu : 210,72€

2) 30000

servis prehliadka 1,6 - 44,16 €
vymena brzd. kv. 0,3 - 13,8 €
diagnostika GD 0,3 - 8,28 €
filter oleja - 12,16 €
filter peľový - 28,67 €
čistič - 2,08 €
podložka - 0,24 €
mazivo HS 20 0,2 - 1,4 €
kvapalina brzd 2l - 8,42€

spolu : 119,21€

olej po predchadzajucej skusenosti vlastny
hel. diesel ultra 5w30 - 45€

dohromady teda 164€

3) 45000 - tato bola ale po roku nakoľko som znizil najazd a aktualne mam 39700km

servis prehliadka 1,6 - 43,03 €
vymena peĺ filter 0,2 - 5,38 €
vymena vzdu. filter 0,2 - 5,38 €
diagnostika GD 0,3 - 8,08 €
filter oleja - 12,16 €
filter peľový - 28,67 €
filter vzduchovy - 16,39 €
podložka - 0,25 €
mazivo HS 20 0,1 - 0,71 €

spolu : 120,05 €

olej opäť vlastny.
hel. diesel ultra 5w30 - 37 €

3 prehliadka dohromady 157€
Kia Rio II sporty 1,5 crdi 81kw r. 2011 Midnight Black
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

chalani na kolko € vyjdu tie rozvody + praca ak to ma niekto vykalkulovane dajte vediet :) visna nieco pisal par stran dozadu ale ci to je ono neviem, kludne sa aj rozpiste rad sa dozviem viac
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

Pri kolko km ides menit a kde ? Mna tiez cakaju rozvody cca. marec-april a bude to pri cca. 55tis. tie sady nie su nejake extremne drahe, a v nie autorizovanom servise by ani vymena nemusela stat extremne vela tak piste skusenosti :
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
janka123
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 10, 2014 11:48 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od janka123 »

Ahojte, som tu nova. Kupila som si jazdenu kiu, ide o rio II, r.v. 2008, motor 1.4 16V. Problem mam s tym, ze mam v nom minimum oleja a kedze to slo cez bazar, nemam kontakt na predosleho majitela a netusim aky olej v nom je. Citala som, ze sa dava 5w-30, alebo 5w-40. Neviem, ci mozem nejaky z nich doliat, alebo radsej cely vypustit a dat novy aj s filtrom? Ako je to s miesanim 30 a 40? Viem, ze pri niektorých olejoch neprekaza miesanie, aj ked zas netusim ani aku znacku tam mam.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW 10/2008 Black
janka123
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 10, 2014 11:48 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od janka123 »

To uz tu nik nechodi?
Olej som nakoniec vymenila, bol tam Shell 10w40 a tak som ostala pri nom. Auto ma najazdených 85tis.km, chcem sa spytat, kedy ste menili prvy krat rozvody? Treba na 90tisic, ci neskor?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW 10/2008 Black
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Kupis starsie auto z bazaru a rozmyslas ci tam len doliat olej ? Na aute z bazaru ako prve treba vymenit vsetky kvapaliny, filtre a sviecky a vobec nerozmyslat nad nejakym dolievanim. S tou vymenou oleja si spravila dobre, vlastne to by mal byt uplny standart pri kupe jazdeneho auta. Rozvody treba vymenit pri 90 000 km. Ahoj
RIO II 1,4 sporty 2008
janka123
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 10, 2014 11:48 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od janka123 »

Ahoj visna, dik za odpoved. jasne, ze rozmyslam aj nad inými vecami, nie len nad olejom, ale ten som chcela surne riesit kedze ho bolo minimum. menila som aj olej. filter a teraz sa chystam aj na dalsie filtre a sviecky. nakoniec sa mi podarilo spojit aj s povodnym majitelom a tak som sa o aute dozvedela viac. ty mas stale rio? spokojny? ja zatial vsetko bez problemov, len za studena sa mi obcas stava ze ked sa rozbieham na 1 a 2, tak ho akokeby pridusi a nechce potiahnut, po chvilke, po mozno sto metroch uz ide ok.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW 10/2008 Black
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Ano mam stale rio, v septembri to bude 6.rok, zatial bez nejakych važnejších problemov, nabehane 160 000 km, to s tymi studenymi štartami a rozbehmi robi aj mne, a riesim to tak ze auto necham rano vždy aspon 1 minutu (spravidla tak 3-4 minuty) zohriat na volnobehu a az potom sa rozbehnem a nie je problem. Inak ak nechces cakat na nejake zahriatie tak sa da ist hned ale neboj sa pridat plyn, mne to zacne cukat ked sa rozbieham hned po nastartovani a velmi skoro radim dvojku, vtedy sa to auto na tu dvojku nechce rozbehnut. Ale ako hovorim staci jednicku vytocit tak do 3000 ot./min. a az potom zaradit dvojku a ide to , no mne sa to zda trosku drasticke tak radsej necham bezat hned zo zaciatku chvilku motor a je po probleme. Proste tie nase auta nemaju radi zimu a treba im dopriat za studena trosku viac casu alebo im viac slapat po krku. Vyber si. Proste ten motor potrebuje otacky a nemozes s tym jazdit ako s dieselom. Ja bezne preradujem az okolo 3500 ot/min. a pod 2000 ot/min. nikdy nejazdim.
RIO II 1,4 sporty 2008
janka123
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 10, 2014 11:48 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od janka123 »

Dakujem za odpoved. Tiez som skusala nechat auto najprv trosku zohriat a az tak ist, kedze ja mam od domu len par metrovu rovinku a potom ostre zakruty do kopca :) takze sa snazim chodit tak, aby som motor trapila co najmenej za studena
a s tym radenim to je pravda, predtým co som mala auta som bola zvyknuta preradzovat skor a teraz sa snazim nikdy neist pod 2000ot. este sa musim kontrolovat, sila zvyku v radeni :)
chcem sa este spytat, budem menit vzduchovy filter a rozmyslam, ci sa oplati investovat do sportoveho napr K&N, alebo zostat pri nejakej klasike mann, bosh..?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW 10/2008 Black
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Sportove filtre su podla mna hovadina, nemaju absolutne ziadny vyznam v seriovom motore, na takychto tuning hrackach sa akurat tak vzdy pousmejem, na to aby mal akoze "sportovy" filter vobec nejaky zmysel by si musela aj upravit motor- dodavku paliva, riadiacu jednotku atd., to znamena ze prinos sportoveho filtra ak nejdes totalne menit charakteristiku motora je vlastne nulovy,akurat je to drahsie a este to moze motoru aj uskodit, pretoze ked tam das nejaku tu "hrusku" akoze filter, tak musis vyhodit povodne nasavacie potrubie- drziak filtra, a vselijako sa do toho rypat a na koniec to nebude mat vobec ziadny efekt, a co ochrana pred vodou? toto sa pri tuning filtroch vobec neriesi. Ten filter je v motoroch uplne odkryty tym padom nasava viac prachu, vody a bordelu ako seriovy. A najvacsi problem je asi v tom ze ten filter nasava prehriaty vzduch z motoroveho priestoru namiesto toho aby motor nasaval studeny vzduch z okolia ako to je bezne riesene seriovo a ma to svoj zmysel. Takze v konecnom dosledku moze sportovy filter vykon motora este znizit pretoze motor by mal nasavat co najstudensi vzduch kvoli hustote, studeny vzduch je hustejsi ako teply, tym ze motor nasava teply vzduch tak vlastne znizuje svoju uciinnost. Ono cely problem je dost na dlhu debatu ale nieco si mozes aj najst na internete. Najlepsie co mozes pre auto spravit je to ze budes pouzivat nahradne diely take ake tam maju byt a hotovo.
RIO II 1,4 sporty 2008
janka123
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 10, 2014 11:48 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od janka123 »

dik za vycerpavajucu odpoved :)) nie som ziaden tuningac, a rozmyslala som skor nad sportovym filtrom ktory ide priamo do toho boxu (ci ako to nazvat), cize velkost ta ista, ziadne upravy ani hrusky mi netreba. je pravda, ze taky filter je cca 4x drahsi. idem teraz menit lozisko v kolese aj klinaky, tak asi ostanem pri klasickom filtri.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW 10/2008 Black
bigtoudy
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 27, 2014 11:07 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od bigtoudy »

Zdravím. To dusenie/poskakovanie Ria 1.4 benzín na studený motor bolo u mna spôsobené zlou verziou softwaru v riadiacej jednotke (verzia pre teplejšie regiony). Po nahratí novej verzie sa to vyriešilo a odvtedy už 5 rokov auto slúži bez problémov.
melonsvk
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 22, 2015 3:28 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od melonsvk »

Ahojte, pridavam suhrn dnesnej prehliadky po 2 rokoch / 30tis km (prva garancna prehliadka)

Autopark Brno a.s. (oficialny servis Kia Motors)

Kia Rio III 1.4 CVVT 80kw, rok vyroby 2013
Najazdene 24000km po dvoch rokoch.

Castrol Magnatec Prof. MP 5W-30 ..... 1440kc bez DPH ..... 3.5 litra
Castrol brzdova kvapalina ................ 265kc bez DPH
Olejovy filter ................................. 257kc bez DPH
Pelovy filter .................................. 463kc bez DPH
praca ........................................... 1314kc bez DPH ..... 2.92 hod

Celkom 4525kc s DPH

Auto v poriadku, vykonana kontrola karoserie, zistene nizke napatie baterie, zdarma bola dobita.
Auto vratene umyte zvonka aj zvnutra, prijimaci technik velmi mily. Servis urcite doporucujem. :wink:
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Toto som nejako nepochopil: zistené nizke napatie baterie, zdarma dobita..... co ????? to akoze zistili ze mas vybitu baterku tak ti ju dobili a hotovo ? a akoze zdarma ? :lol: :lol: , takze pri selskom rozume tu prichadzaju do uvahy iba tri veci: 1. bud to je uplny blud a somarina co ti povedali, 2. je v prdeli bateria ktoru uz nie je mozne nabit na pozadovanu hodnotu ... alebo 3. auto nedobija ( cize vadny alternator, chyba v elektrickej sustave). Alebo jazdis extremne kratke trasy a baterka sa nestaci dobit. ale pokial jadis aspon 10 km po nastartovani tak nemozes mat nizke napetie na baterke. A zasa ak by si jazdil iba kratke trasy tak jednorazove dobitie baterie niekde v servise raz za rok nema absolutne ziadny vyznam lebo po prvom starte a extremne kratkej jazde sme tam kde sme zacali a mozeme si precitat znovu vsetky 3 body ktore som napisal. Inak cena v pohode. Tak nech sluzi.
RIO II 1,4 sporty 2008
Odpovědět