Garančné prehliadky

Odpovědět
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od BatoNR »

Bol som na prehliadke po 45000 km

Najskor som chcel ist do MotorCar Nitra, ale povedali mi, ze najskor je to mozne o 2,5 tyzdna. Zavolal som do SlovakiaAuto Bratislava a isiel som o 2 dni.

Celkovo som zaplatil 163,76 €.

Vymenili resp doplnili resp kontrolovali: Filter (olejovy, vzduchovy, odvetrania palivovej nadrze, pelovy), olej (sice mi naliali 10w-40 a doteraz som mal 5w-40 ale kaslem na to ked aj ten odporuca vyrobca), podlozka pod vypustnu skrutku, nemrznuca kvap do chladica, spotrebny material, likvidacia nebezpecneho odpadu, samotna prehliadka, umytie vozidla.

V celku ma vysledna suma potesila, lebo som ratal, ze to bude viacej.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

to zas davali olej? sak pri 30 000 mi davali?! a tie filtre staci oprat a ficis. rozmyslam ze tie prve co mi ostali vyskusam.... vela som o tom cital a stym olejom ti len dobry dali, minule na jojke debatili s chlapikom od castrolu ktory odporuca len 15w alebo este to 10w-40 na taketo auta. Stym olejom sa ale chcem spytat do original servisu si nemozem doniest vlastnu bandasku? podla zakona mozu len zazerat ale hubu by mali drzat zavretu. Lebo take mnozstvo si dokazem za 1/3 z tej ich zabavnej sumy zohnat. Ale mozno sa uz vykaslem a necham im tam zas tie preplatky a az po zaruke to budem uz s RIOm inac riesit - hlavne lacnejsie. o 7000km to caka aj mna III. prehliadka, ak nebudem cestovat vela tak do aprila to vydrzi :)
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

Pocuvaj ty to mas nejake dopletene , jak zas olej ked pri 30 000km menili ? co je divne ze mu pri 45000 menili olej ?,
Sa vôbec cudujem ze si si nove auto kupil ked ti chodia po rozume take kraviny ako 15w40 olej a pranie filtrov z auta .
A samozrejme ze si mozes priniest vlastny olej ktory musi ale splnat specifikacie vyrobcu pre dane klimaticke podmienky .

Mimo ineho 15w40 nieje urceny pre nase klimaticke podmienky podla vyrobcu toz prva vec, 10w40 taktiez nieje pre nase klimaticke podmienky urceny vyrobcom, minimalna klasifikacia oleja je urcena API SL alebo SM + Ilsac GF3 t.j. lahkobezne oleje a nie huste sracky ako 15w40 .... ale to je zbytocne sa tu stale opakovat lebo komu niet rady, tomu niet pomoci ...
Hlavne ze ty si o tom vela cital, ale ani posraty manual co si dostal k autu nevies otvorit - ale citaj dalej, prajem vela uspechov takych na svete je co citali a pobrali mudrost sveta .
Najprv sa daj dokopy a pak mozeme pokracovat a ked uz nieco ides citat tak vola sa to Manuál k motorovému vozidlu .
Mimochodom mam uz skusenost s jednym citroenom kde autorizovany servis lial prvych 100 000km stale 15w40 olej v intervale kazdych 20 000km od kupy, auto bolo firemne takze 2x rocne sa menil olej, a vysledok ? pri 116 tisicoch km zistene vazne poskodené hydrostely z nedostatocneho mazania, nadmerne mnozstvo karbonu v motore a zhorsene startovanie v zime - ale odporucaj tu dalej 15w40 sak ajtak sa toho ria zbavis o par rokov tak kludne tam men olej kazdych 35 000 a pouzivaj ten z lidla za 3,5€ liter .

:arrow: Dalo sa to aj inak povedať, poprosím Vás aby ste sa tu neurážali, veď fórum slúži na to, aby sme si to tu vysvetlili.....ale ako normálny ludia.
:arrow: Niekto vie o tom viac a niekto menej. Aj mne v BA autorizovanom servise naliali 15w40 (nemohol som vedieť že je to zlý olej, nakoľko nie som technik).
:arrow: A až vďaka týmto ľudom čo sú na fóre som zistil, že ten olej tam nepatrí.
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

aby ste ma dobre pochopili vysvetlim ze niesom Mc Gyver a ani som to nenapisal ze niekomu radim!!!

MaTToS... pozeral som vikendovy Autosalon na JOJke a toho typka z Castrolu ake oleje odporucil, ja sa nehadam. pranie filtrov som myslel pelovy a vzduchovy... pelovy teda ten co je v skrinke pred spolujazdcom je normalne vyprasit alebo (skusit) oprat, nepisal som nikde ze su potom ako nove, ale su funkcne. sam som to osobne nerobil ale tak poznam ludi ktory to tak maju a ziadne problemy ani casom lebo stym najazdili ajajaaaj km... (nevravim ze maju nove auto)

a k tomuto "Hlavne ze ty si o tom vela cital, ale ani posraty manual co si dostal k autu nevies otvorit - ale citaj dalej, prajem vela uspechov takych na svete je co citali a pobrali mudrost sveta ." ved som nenapisal ze to mam z manualu ten som si necital (pretoze som este nemal preco, teda okrem nedelnajsej vymeny prednej ziarovky - predstav si success = svieti) len som to pocul a videl v tv, tot vsio a ani tam nepovedal pre ake auto to je, ale vravel o nasom trhu.

a ktomu oleju z lidla za 3.50€ len tolko ze ja som mal na 2 garancke meneny olej za Shell helix sak je to tu predtym popisane za 71 ci kolko €. Videl si kolko stoji to mnozstvo bezne? ten isty olej?! nieco cez 30€ bezne... takze kto ti tu vravi aby si kupoval olej z lidla?! Pricom sice ten posrany olej funguje, mozno to nedavaju do baworakov, ale v posranej embecke to tomu chudakovy dedkovy pojde normalne, ked uz si tak dolezity, ze kto, kde, aky kupuje olej a za kolko.

edit:

VELIKANSKE SORRY!!! obrovitanske :lol: 5w40/0w... som sakra ovsem myslel... boha to bol preklep... teraz som to zbadal podla toho co mne dali do auta... pardoooooooooooooooooon (shell helix u 5w40l - 3,4L - 71.00€). Chyba 1 0 1 0 1 0... Nic to ale nemeni na tom ze i olej z lidla ktory vyrobia v nemecku musi byt spatny, ci?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

No hlavne ten olej z lidla nesplna specifikacie vyrobcu co nesplna ani ten 15w40 takze s tym to vyjde nastejno, a teda som rad ze na tej JOJke hovorili o 5w40 coz je najbeznejsi a najviac predavany olej v podstate vyuzivany vo vsetkych novsich autach .Ja oleje kupujem vyhradne cez net, ked som RIO daval na garancku tak som im len povedal ze olej je pred sedadlom spolujazdca a tym to haslo, spytali sa aky to je olej, zapisali si a ten tam aj naliali a v pohode (som nato pozeral :wink: ).
Ale ako s tym manualom k autu no ty si vyssie pisal ze vela som o tom cital atd., predtym si odporucal 15w40 a 10w40 pricom ani jeden z toho nieje vyrobcom uvedeny pre pouzitie v nasich autach, tak sa necuduj ze pak ma to nasere lebo fakt staci otvorit tu knizku k autu, je tam tabulka a uvedene oleje ...
Je jasne ze do RIA mozem liat aj tu nahrazku oleja z lidla ved preco nie, ono ani olej netreba menit pri 15000 ale staci aj 35 000 ... len vsetky tieto faktory sa ti vypomstia ked bude mat ten motor odjazdenych 100 000km a zacne sa to srat - uz som zazil, odvtedy len kvalitne oleje pouzivam lebo usetrene peniaze co sa potom desatnasobne vrazia do servisu sa nevyplatia .

P.S. ked uz sme pritom ani 10w40 nesplna specifikacie vyrobcu ale rozhodne to nieje taky pruser ako 15w40 ajked v zime bude ajtak zbytocne moc husty (studene starty atd.) .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Matej »

Vzduchove a pelove filtre sa maju MENIT za nove a nie prat a vyfukovat.......... Tu necistotu das dole len z povrchu ale vnutro papiera je ucpany!!!
Doma tiez vysypavas papierove vrecusko z vysavaca?

15W40 to je olej tak pre Felicie a nie pre 16V motory
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

ktomu co som cital, som nemyslel zrovna manual... a tiez nie o olejoch ale konkretne o tych filtroch, daju sa aj vzuchom vystriekat, ale tak doma ma kto taku techniku? stlaceny vzduch cez 1mm otvoru je zabava na moc dlho... ja som to len u kamosa videl a ked sme porovnali tie filtre na vzhlad vypadali rovnako, len ten pouzity mal na povrchu v drazkach taky humus... S tou vymenou oleja som to myslel tak ze mi to prislo skoro, kazdych 15tis. km. Cakal som interval aspon 30 tis. km. Ale tak v pohode ked si donesiem svoj olej (predpisany) tak to berem.
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od petokilian »

Ahoj,z toho si nic nedélej,ja taky jsem uź nebyl na tŕeti garanćce,vśe jsem si délal sam,vyménu oleje,filtru,svićky,jsem spokojenama uśetřene praśule na benzin.teď mam olej Mobil 5w-30,ma to prodlouźene intervaly vyměny,ale ja ho budu ménit po 15 tisic km,aspoń jsem si jist ,źe to mam vyménene,doufam ,źe se nepodvadim,haha.sewas
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Takze k tomu praniu vzduchoveho filtra, to je dobra hovadina, neviem kto by pral filter len koli tomu aby usetril trapnych 12 eur za novy, novy filter - dost podstatna vec, a kto vie mozno sa po vyprati zmeni nejako prietok vzduchu alebo sa ta bunicina (ci co to je) nejako mikroskopicky dodrbe, nikto nevie co to spravi a to mi za nejakych 12 eur nestoji.

K tomu intervalu výmeny oleja, ja si myslim ze aj 15 000 km je vela pri takychto vysokootackovych motoroch (nie ze este 30 000 - to uz by som sa bal a taky sadista k svojmu autu nie som) ja osobne budem menit olej NAJNESKOR kazdych 10 000 km ak nie este skor, olej co davam sa da zohnat na nete okolo 45 eur aj s filtrom a tak uvazujem o vymene kazdych 7 -8000 km .... som blazon ? nevadi, vymenu si robim sam - otazka par minut.... lepsi pocit na nezaplatenie. Motor to len oceni. (vlastna skusenost s predchadzajucim autom P 306)

No ale hlavne som vam chcel napisat ze mam za sebou 6 garancku t.j. 90 000 km tak podme na to :

sviecky ..... 4ks .......................................15,76 eur
olej filter..................................................6,10 eur
vzduch filter ........................................... 12,65 eur
chladiaca zmes ...3litr.................................20,94 eur
rozvodovy remen ......................................32,06eur
vodiaca kladka .........................................29,23 eur
vodiaca kladka .........................................42,81 eur
olej slx castrol profesional ....... 3,4 litr. ........53,79 eur
brzdova kvapalina DOT4 ........1 litr...............9,66 eur

navyse som si dal vymenit vsetky klinove (drazkove) remene a komplet brzdove oblozenie:

remen rio (815) ..........................................12,14 eur
remen rio (850) ..........................................12,15 eur
remen klimatizacie........................................14,93 eur
sada brzd rio predne ....................................64,69 eur
sada brzd rio zadne .....................................50,12 eur

Praca 8 hodin ............................................192 eur
spotrebny material .......................................2,20 eur

SPOLU vsetko dokopy ................................... 679,76 eur


Takze tymto ukonom som skoncil s autorizovanym servisom a uz ich mozem iba osrat a dalej si vsetko robim sam alebo cez znamych ... no proste lacnejsie. Inak tuto poslednu prehliadku nelutujem a som rad ze je vsetko ako ma byt (dufam teda) a na vsetko mam este zaruku. ( u mna 1 rok alebo 10 000km) Tak snad som vam trosku pomohol a poradil.

P.S: vodna pumpa sa nemusi menit pretoze nie je hnana rozvodovym remenom ale klinovym, vodna pumpa je v podstate taka vacsia remenica hned pod servo cerpadlom.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

visna je to sice palka ale ked ratam polozku k polozke je to normal, len normo hodina prace ach jaj... ale tak kto by to robil zadarmo (fakt len ten znamy). Jasne ze ta to potom vyjde lacnejsie ale ked uz ti dali aj tu zaruku, a vidim ze si pomenil snad vse co je pre auto po tolko km nutne menit (neviem tie brzdy ako na tom boli, ale snad ho mas ako nove) :D
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od MaTToS »

Hlavne mne to dokopy vychadza 571,23 takze co este sa robilo za dalsich 110€ ?
Ta cena 571 za to vsetko hore popisane este nieje az taka hrozna vzhladom k tomu ze to robil autorizak .
Predpokladam ze ak sa tym zaoberali dvaja mechanici pol dna tak ta praca 8hodin je vcelku real ale tak no na autorizak to je dost, ja brzdy atd. uz rozhodne budem riesit sukromne u znameho hlavne si kupim take brzdy ake ja budem chcet a snad aj za lepsiu cenu ale tak couz .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od visna »

Mattos mas pravdu vychadza to 571,23 eur najprv som sa zlakol a potom som pochopil ze ceny su uvedene bez dph takze 571,23 eur + 19% dph je 679,76 eur.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

tak o nejake cca 3 tis. km ma caka garancka co je tak za mesiac aj nejaky tyzden pri mojom jazdeni... chcem sa spytat... viacerim zvas uz pri GP2. vymenili aj sviecky, mam si to dat vymenit? s autom nemam problem su tam este povodne. A podla vasich odpovedi mozem cakat cenu niekde okolo 160€? (u mna to bude v MotorCar BB) dam si aj motor umyt, lebo fakt vypada... od kupy este nebol cisteny. Plus chcem zmenit aj radio, niekto tu pisal ze vymena radia 10€ samozrejme ja idem menit aj repro v dverach vysky a aj tie velke, vzadnych vyhodit a na vlastne plato dat svoje ovaly - tam potiahnu aj kabelaz, tie budu zapojene cez zosik :)
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od petokilian »

aho,ja som uź nebolna tretej garanćke,a som spokojny,olej Mobil formula 5w-30,taky stale lejem od začiatku,filtre si menim,nie periem,na to mam whirpoolku :D ,teraz kuknem filter v nadrźi,dezinfikujem tu klimu a jaj odvetravanie ešté,aspoń mam čo robiť.sewas
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od eMKejx »

petokilian: ty kasles na zaruku ze si to sam servisujes? alebo takto ti zaruka nespadne? napr na to ustrojestvo ktore suvisi s materialom ktory si sam vymienas. filtre si ani ja neperiem, pracku mam tiez na pradlo zial ten pelovy vyprany viacerim znamym funguje zatial a po oprani nevypadal nijak rozdielne ako taky isty novy :wink: no nic, uz necelych 3 tis. km, co sa tyka umyvania motora, oni v servise pouzivaju arvu, neviete?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Odpovědět