Spotreba Sorento???

Odpovědět
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od TommyBoy »

Mozna uplne neodpovida ten pocet kilometru co to ma najeto s tim, kolik ti rikal bazarnik. A filtr uz je asi mrtvej, rozumnej ucpanej.

Mozna se zkusit zeptat, jestli to lze nejak vyprat nebo si ho nechat aspon na emise. Precejenom cuchat ty saze by se mi nechtelo. Kdyz vyjizdim z garaze tak to je nekdy masakr... a to tam ten filtr mam :-)

PS: Ted jsem koukal na stranky REMUSu a myslim ze je to tento filter http://www.remus.eu/36120102-dieselpartikelfilter.html
Cena je bohuzel vysoka

PPS: Vyplachnout si to sam? http://www.cistic-dpf.cz/vyplach-dpf/
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

DPF je nsmysl a jen zvyšuje spotřebu. Díky pasivnímu provedení nebude zpětná vazba na vypalování filtru a tím dojde k postupnému zanesení. Tyto filtry mají hlavně dovezený auta z Německa kde je montujou pro snížení daňové zátěže. Pak mají spotřebu 10-15 litrů a je otázka co je pak ekologičtější.
Já jsem vyhodil i ten velkej kat pod autem a to již od novýho auta a zůstal jen ten malej s lamdou za turbem. To bohatě stačí ke štěstí a i se vypaluje dobře díky vysoké teplotě za turbem. Díky tomu mám nízkou spotřebu, turbo i po více než 100 tkm je jako nový a tlačí až 1,7 bar. Takže nelituji úpravy při 17 km a za tu dobu jsem na naftě ušetřil hodně.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od TommyBoy »

Jojo je to tak. Mam dovezeno z DE. Jinak ja mam dlouhodobe spotrebu do 9 litru. Ale jezdim spise mimo mesto nebo delsi trasy, do max 110km/h. Najeto ted cca 110tis.

Jirko, jak resis emise?
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Maik007 »

JJ, ta cena je dobre husta :lol:
Ja na ten filtr taky kaslu, hele na Primere filtr nemam, je ji ted skoro 11let, nalitano 262000km, a pravda, kdyz tomu nalozim, tak si trochu ufoukne saze, ale neni to zase tak hrozny. Na emisich plnim Euro4 a dokonce jsem hluboko pod hodnotama udavanyma vyrobcem.
Kdyby tam byl DPF s automatickou regeneraci, tak bych ho parkrat provetral a nechal ho tam..
Zajimava vec, ze Pazout s aktivnim DPF plnil dle TP jen Euro3, pritom v zivote z nej nevysla ani jedna saze..
Az budu Soriho prodavat, vratim ho tam zpet..emise zatim neresim, a kdyztak ho vlozim zpet nebo se domluvim..

Jo, a zatizeni motoru na volnobeh kleslo z 25% na 18%, 20-21% kdyz rozsvitim svetla. ted uz mi ukazuje dojezd na 1/4 nadrze 200-210km, misto 150-160 jako predtim :lol:

Chtelo by to nejakou Appku do mobilu nebo merak co meri opravdu spotrebu a ne kraviny, prakticky by mi stacil i nejakej bargraf jako mam na Primce, ta ukazuje prumernou cislem a aktualni bargrafem, je to tam od 0-20litru. Takze pak kdyz ve 110km/h misto 5l/100 zere 7l/100..tak hned clovek pozna, ze je nekde problemek :roll:

Jak to tak po sobe ctu, pripadam si vazne trochu jako trotl, ze budu nadsenej, ze mi auto ve 120 zere 10l :-)
No nic za vyhled, "komfort" a relativni pocit bezepeci ve vice nez 2t vazicim malym tanku se plati..

No, ja si urcite nemyslim, ze to auto melo najeto jen 138.000, ale zas je fakt jak vypada, vzdyt jsi ho videl.. 8)

Jirka emise neresi, hodi tam katik zpatky a hotovo, ze?
Jak jsi pokrocil s tim merakem na olej? a kolik za tu sadu vubec chces? Me by stacilo jen to vybaveni, zamontoval bych si ji sam..
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Na emise jsem dal kat a taky kvůli STK. Jsou to čtyři šrouby a 10 minut práce. Pak dva roky úspor :D . Na STK mě pochválili za novej kat a to měl najeto 20 km a auto 84 Tkm :D .
Měřáky mám zapojený a je to super věc, mám informaci o tlaku oleje, teplotě oleje, napětí a tlaku turba.
Vzhledem k pracovnímu vytížení zatím sady nedělám.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Musím pochválit Sorento. Dneska cesta do Německa, plná nádž natankovaná, v kufru cca 100 kg naložený a spotřeba na ujetých 729,6 km byla 59 l a tankoval jsem na stejném stojanu v Praze 3. Takže průměrná spotřeba byla 8,08 L/100 km a bylo to na dálnici z 85% celkové vzdálenosti. Mám najeto aktuálně 107 Tkm a letní gumy díky střídání se zimníma jsou stále z výroby a myslím že celkově ujedou tak 90 - 100 Tkm. Prostě super auto :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
hajtaur78
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 05, 2014 6:39 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od hajtaur78 »

zdar chlapáci, tak dnes jsem jel podle předpisů okrskama ze Štětí do Čakovickýho globusu a zpět + kolem komína prostě 100km a dotankování do plné nádrže u stejného stojanu spotřeba činí 6,37l /100 km Kia Sorento 2.5 crdi 103kw 5kvalt automat r.v.2005 se zapnutým jen zadním náhonem :wink:
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od viktor »

Mě už to nebaví na to reagovat.Ty musíš hulit hrozné svinstvo.Jóó jsou mezi náma kouzelníci.Jen při té váze,mizerném výkonu a válivému odporu pneumatik SUV jen tiše závidím,ale zůstanu jenom u toho chlastu.Nic si píchat nebudu kvůli halucinacím při pohledu na palivoměr.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od zdeny65 »

Jirka N. píše:Musím pochválit Sorento. Dneska cesta do Německa, plná nádž natankovaná, v kufru cca 100 kg naložený a spotřeba na ujetých 729,6 km byla 59 l a tankoval jsem na stejném stojanu v Praze 3. Takže průměrná spotřeba byla 8,08 L/100 km a bylo to na dálnici z 85% celkové vzdálenosti. Mám najeto aktuálně 107 Tkm a letní gumy díky střídání se zimníma jsou stále z výroby a myslím že celkově ujedou tak 90 - 100 Tkm. Prostě super auto :D
A co třeba takový DOT?
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od zdeny65 »

To bych chtěl vidět, jak se jezdí na suchým asfaltu se zapnutou 4x4.
Naposledy upravil(a) zdeny65 dne pon dub 07, 2014 12:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

@zdeny65
DOT na gumách je stejnej jako výroba auta tedy pět a půl roku a není žádnej problém s pneu. Pokud nejsou trhliny na plášti tak je DOT jen informativní. U výrobců je velký rozdíl v životnosti a některé gumy jsou po pěti letech jako stoleté a jiné naprosto Ok.
Na náklaďáku mám gumy z roku 1988 a jsou jako nový, naprosto bez trhlin a prasklin. Takže záleží na složení směsy gumy.
DOT histerie je dána prodejcema gum kteří chtějí stále prodávat dál a dál. Sice to platí u složení se silikou jako u zimáků, ale u letních to není tak ktitický, siliky je tam daleko míň.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Maik007 »

Tak jeste jednou update spotreby a nejake poznatky ke spotrebe a chovani auta (automatu):

Jeste se menil komplet olej v rozvodovce a prednim i zadnim diferaku-z toho zadniho vytekla spis vazelina, po vymene naplne spotreba klesla zhruba o dalsi litr.

2x zhruba 1600km (Praha-Bratislava-SpisskaNovaVes a zpet), jednou v lete, jednou pres Vanoce.
V lete prumer 10,8l/100 (dalnice do 110km/h, + couracky po meste.)
V zime 11,1l/100 (po dalnici do 130km/h + couracky po meste)
Vzdy plne nalozene auto (kufr po strechu, 2 dospeli+1mimino a 2x maly pes :-)

Jeste jsem si vsiml zajimave vlastnosti, petku mi zamkne pouze kdyz jedu bez tempomatu, jak dam tempomat, tak tu petku nezamkne, cili spotreba cca o 1-2litry vyssi :!:

Pri zamcene petce po rovince, zere v 80-100 cca 7,5-9,5l, cli pokudby se jezdilo stale okolo 100, spotreba bude do tech 10l
Pri plachteni pri rychlostech od cca 60km/h a vyse auto nezere nic (palubi Pc ukzuje 0l/100km),
Pri nizsich rychlostech pri pusteni plynu zere auto cca 0,4l/100km/h, chvilkama cca 0,8-1,6, kdyz prerazuje rychlosti dolu/nahoru
Na volnobeh (zahraty motor na provozni teplotu), spotreba 0,7-0,8l/hod. pri zarazene rychlosti je to cca 1,3-1,6l/h
Pri studenem motoru jsou tyto hodoty az 2x vyssi.
Pri zamcene petce se okamzita spotreba needostane vys nez na 16-17l pri razantnejsim pridani plynu, pokud se dupne az na podlahu, automat petku odemkne a necha hydromenic klouzat, pak jde okamzita spotreba nanejakych 30-40l/100
Petku zamyka od rychlosti cca 80km/h, ale na drhou stranu ji necha zamcenou cca do rychlosti 60-65km/h

Pri rucnim razeni 5st automatu dovoli auto zaradit 5ku az od cca 60 a vys, pokud nechate auto radit samo, klidne ji tam hodi i v 50ce.
Pri rucnim razeni pri brzdeni auto podrazuje ca v 40km/h na ctyrku, a pod 30km/h na trojku, kterou tam necha pokud auto nepribrzdite cca na 5-10km/h, cili teoreticky pri plynulme rozjezdu na 2ku, jednicku vubec nepodradi.

Ted mam dlouhodoby prumer 12,6, a je to z 90% mesto (Praha, bydlim v centru). Pokud jsou vetsi zacpy a navic se specha, neni problem se dostat na nejakych 15-18l (ukazuje mi to i prumer za poslednich 30km), naopa pokud sebudu pohybovat po prazdnem meste, a nespechat, neni problem dostat se na tech tabulkovych 11,5l/100.
Treba cesta na Cernak nebo HorniMecholupy a zpet do centra ve slabym prozovu muzu udelat v prumeru cca 8-8,5l, je pravda, ze zpatky je to skoro porad z kopce a Podebradska a Rohansky je rovina..

Proste fyziku neochcijete, to auto ma pohotovostni hodne pres 2t, takze kazdej rozjezd na krizovatce (zvlast s automatem) zvedne spotrebu.. a kdyz se pak specha a poradne se mu nalozi, tak se hned dostanem o dva tri litri vys.

Sakra sem se nejak rozkecal takhle v patek vecer...

Kazdopadne pokud ma nekdo velkou spotrebu a diagnostika vypada OK (tedy cidla apod), zkusil bych jeste zkontrolovat naplne v diferaku, rozvodce a prevodovce, vycistit vahu vzduchu, tlak na liste (tot tedy me poznatky na spotrebu.
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
viktor_ex
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 22, 2012 10:29 am

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od viktor_ex »

kdyz jsem to koupil novy (2006, 2,5TD, 5MT, TOD), tak spotreba byla jedina piha na krase.

kolem komina (okrsky, mesto 10-50km) jsem jezdil za 10,5-11
dalka dalnice 1000km a vic 110-130kmh to nedalo dojezd 1000km, takze 8,5-8,8
dalka s 2,5t na haku 90kmh cca 15-15,4

to bylo asi tak do najetych 160tkm. po postupne aplikaci aditiv do vsech naplni (zamerne nebudu rikat ktera, byla by z toho jen pitoma diskuse a vif to neni), to udelalo nasledujici

kolem komina (okrsky, mesto 10-50km) ted jezdim za 9,0-9,8
dalka dalnice 1000km a vic 110-130kmh to ted da dojezd pres 1150km, spotrebu jsem ale nemeril dotankovanim, takze bych kecal
dalka s 2,5t (furt ten samej naklad) na haku 90kmh cca 12,4-13,0

a prestalo to kourit...

co se tyka spotreby gum, tak je to genialni auto.
kdyz jsem auto koupil novy, koupil jsem
1x sada zimni michelin
po nekolika sezonach byly letni sjety, a pak jsem dojizdel v lete zimni, asi dve leta. nebylo mozny to sjet. stejne jsem je vyhodil s 2-3mm
pak jsem koupil
3ks letni, protoze ctvrta byla jako rezerva pod autem, ty maji ted asi 50%
no a samozrejme mam zase
1x sadu michelin, ty maj asi 70-80%
no a jsem na 220tkm

jeste jsem nic takoveho nezazil. a to mam na svym konte dobrych 1,5 mio km s osobakama, 26 let praxe. jestli je neco ekonomicke, celkove vcetne (ne)-oprav, pak je to sorento. k cemu ti je malej "s.áč" s malou spotřebou, kdyz to musis furt opravovat (podvozek, atd) a furt kupovat gumy
Kia Sorento 2,5 CRDi 4x4 TOD 2006
(mod 2005-2006)
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od TommyBoy »

Prozradis ty zazracna aditiva? :D
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
viktor_ex
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 22, 2012 10:29 am

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od viktor_ex »

nejde o zazracna aditiva a ani si tady nechci nabehnout na ustepacne poznamky. maji vlastnosti, o kterych vetsina populace proste nechce slyset. dokud si clovek neco nevyzkousi a ma svuj nazor, pak trousi akorat nesmysly. neni to tajne. ale info pouze per PN(osobni zpravou).
Kia Sorento 2,5 CRDi 4x4 TOD 2006
(mod 2005-2006)
Odpovědět