Spotreba Sorento???

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

:D snad to nejezdí na olej z intercooleru, ale spotřeba mi vyšla neuvěřitelná. A to jsem včera vezl 180 kg nákladu v kufru.Až nahodím zimáky tak to asi trochu stoupne.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od ctiteljan »

Taky sem měl velkou spotřebu blbla čtyřkola zaplá i na suchu.bylo vadný čidlo co sleduje otáčky na nápravách.
Ted mám kolobrndu spotřeba 2,5l/100 na ježděni po praze super Obrázek
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od viktor »

Není to trochu moc?Dyť jsi Prahák,spoj se z Jirkou,ten Tě dostane pod 0,3 l i s batohem.
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od zdenekaa »

Mám Sorento 3.3 V6 v plynu a na dálku jezdím kolem 14,5l/100km. Po městě do 16-cti litrů bez problémů...;)
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Já tu spotřebu má díky tomu že si rozumím s tímto motorem a taky že šel kat ven a tím je lepší průtok spalin vejfukem. Kat dávám jen na emise a Tk takže ani nevím jak to s ním žere protože takto to mám od novýho auta.
Takže něco dělá nafta, zkušenosti a skvělé gumy Michelin, ty jsem dnes měnil za zimáky Good year Ultra Grip UG 7, takže asi půjde spotřeba nahoru a jak se více ochladí tak tuplem. Ale i tak je to super když to porovnám s těma maloobsahama co bastlí Koncern VW.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Petr27
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 22, 2013 12:21 pm
Bydliště: MOST-Praha

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Petr27 »

Ahoj Sorentáci :-) jsem majitel Sorenta 2004 asi 3.5měsíce a spokojenost 86l nafty a najel jsem 550km pak už jsem musel k pumpě motor 2.5Crdi 103kw,,,, ted akorát řeším problém všiml jsem si že se mi hřeje motor jde nad půlku a je studený chladič že by KO Termostat ???? Najeto mám poctvivých 115400km
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od zdeny65 »

Petr27 píše:Ahoj Sorentáci :-) jsem majitel Sorenta 2004 asi 3.5měsíce a spokojenost 86l nafty a najel jsem 550km pak už jsem musel k pumpě motor 2.5Crdi 103kw,,,, ted akorát řeším problém všiml jsem si že se mi hřeje motor jde nad půlku a je studený chladič že by KO Termostat ???? Najeto mám poctvivých 115400km
Ahoj.Jo termostat vyměň a jestli zjistíš nějakou vůli na čerpadle chl.kapaliny,tak ho vyměň taky.Budeš to mít při jednom vypouštění.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od serti »

Petr27 píše:Ahoj Sorentáci :-) jsem majitel Sorenta 2004 asi 3.5měsíce a spokojenost 86l nafty a najel jsem 550km pak už jsem musel k pumpě motor 2.5Crdi 103kw,,,, ted akorát řeším problém všiml jsem si že se mi hřeje motor jde nad půlku a je studený chladič že by KO Termostat ???? Najeto mám poctvivých 115400km
....no nevím, spokojenost se spotřebou přes 15 l / 100 km ...... ???
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od zdeny65 »

serti píše:
Petr27 píše:Ahoj Sorentáci :-) jsem majitel Sorenta 2004 asi 3.5měsíce a spokojenost 86l nafty a najel jsem 550km pak už jsem musel k pumpě motor 2.5Crdi 103kw,,,, ted akorát řeším problém všiml jsem si že se mi hřeje motor jde nad půlku a je studený chladič že by KO Termostat ???? Najeto mám poctvivých 115400km
....no nevím, spokojenost se spotřebou přes 15 l / 100 km ...... ???
Pravdu máš. Ze svým bez deci 2,5 litrem jsem na spotřebě cca max.do 8,2 litrů a nejezdím. jako důchodce z novou filckou. To asi bude mít nějakej problém. I když jak jsem to koupil, tak spotřeba taky nic moc.Ale naučíš se s.Tim jezdit a je vyhráno..
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Sorentu se musí rozumět a pokud je vše Ok tak by mělo jezdit do 9 litrů. Pravda v Německu maj spotřebu i kolem 12 litrů, jenže tam to honí po dálnici a to Sori nemá moc rád. Optimální otáčky jsou 2100 - 2500 ot/min a při nich to žere rozumně.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od David-Petr »

Každý auto pojede jinak a každý řidič taky pokud máš na velký auto musíš počítat se spotřebou 10 a víc.Jinak já jezdím za dvacet lpg a to to nemusím šetřit,protože to žere furt stejně a právě montuju zase větší a širší kola tak počítám,že to půjde tak litr až dva nahoru.A pokud vás zajímá spotřeba v terénu tak na pomalou to je teprve fičák v nádrži počítám tak 40l na motohodinu a věřte ,že to nešetřím.
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Maik007 »

Zdravím, mám Soriho 2007, 2,5 CRDi 125kW, EX / AUT / TOD a potýkám se s přivelikou spotřebou..(14-20l ve městě!)

Já už i resetoval 4WD jednotku, jestli náhodou není sepnutá nafurt, ale stále stejné-navíc jsem pak zjistil, že pokud určí nějakou chybu, tak sepne na 100% pouze zadek, takže pak by měla být spotřeba spíše menší. :(

Někdo mi radil vyndat pojistku TCCS, ovšem to lze asi jen na modelu s EST nebo na starším před FL, protože u mě tahle pojistka vypne i ESP a ABS :evil:


Problém je v tom, že auto jede super a řadí taky dobře, jediný problém je, že papká trochu víc než by bylo zdrávo..

Chystám se na kontrolu palivového systému, ale nevím jaké mají být hodnoty tlaku na liště apod.

Nemá tady někdo odměřeny hodnoty jaké by měly být na railu, na váze vzduchu apod?
Kdyžtak mohu poskytnout apku Torque Pro do mobilu s androidem (dostal jsem ji s vGate adaptérem..)

Jinak dle této appky, ale třeba i dle scanMasteruELM je spotřeba na volnoběh na místě mezi 2-3,5 l/h, což je pravděpodobně také dost.
Připadá mi, jako by to tam cpalo naftu pod tlakem a proto to tak žere.. Palubní PC ukazuje "správnou" hodnotu dojezdu- na plnou nádrž 550-580km, pak to klesá stejně kolik ujedu, takže to opravdu měří kolik proteklo skrze systém do motoru, jen je toho trochu víc než by mělo být :(

Nebo pokud by byl někdo z Prahy ochotný ztratit pár minut času, dejte mi prosím vědět, přijel bych kamkoli po Praze na pokec a odměření hodnot.
Díky moc!
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od TommyBoy »

Mam stejny model ale jezdim spise mimo mesto. Spotreba se mi drzi od 9 - 9,5l/100km. Na dalnici nejedu vic jak 130km/h, vetsinou spis do 110km/h. Lehka noha :-)

Ciste mestsky provoz nemam vyzkousen a uz vubec ne po Praze, ale pres 10 by to urcite slo. U automatu hodne zalezi jak na to slapes.
S jinym autem jezdis taky hondne nad udavanou spotrebu?

Ja bych tipoval problem nekde kolem teplotniho cidla motoru nebo termostat furt otevren a tudiz furt studeny motor, pripadne vaha vzduchu.

Kdyby tam slo jen vice paliva do valcu, tak se to musi projevit na vykonu (spise nizsi) nebo kouri z vyfuku.

Jeste me napada, jestli nemas velky prokluz v automatu, takze ti otacky lezou vetsinou nad 2tisice pri rovnomerne jizde?
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od TommyBoy »

PS: podle tveho udavaneho dojezdu je spotreba 13-15l/100km co si myslim na mesto neni az tak moc.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Maik007 »

Nn, tech 550-580 bylo na Pc tesne po plnem dotankovani a predtim jsem to coural i mimo mesto..
Takze to je opravdu prumerna..

Jeste mam Primeru v kombiku 2.2dci/ComRail 140k (je asi o 500kg lehci) a tam jezdim za po meste 7.5-8.5 (v TP ma na mesto 8.2) a kdyz hoodne specham, tak max 9.5 ve meste, ale to uz je o hubu a body..
Po dalnici s ni jezdim za 6-7.5 (130-160km/h). Ale je fakt, ze je to 6q manual bez DPF

Kdyby Sori jezdil po meste do 12-13, tak neceknu (ikdyz jini jezdi okolo 10-11) ale 15-20 podle posledniho mereni je moc i na autobus..

Z vyfuku nekouri, mam DPF, tahne podle meho dost dobre (sice manual ma lepsi rozjezdy, ale kazdej automat trosku proklouzne nez zabere. Podle meho kamarada technika radi dobre..

No, kdyz rozjezd jen polechtam, tak radi na dalsi stupen okolo 1500-2000, kdyz mu slapnu na krk, radi az za 4000..

Jeste zkusime vymenit olej v automatu, tam ted mam premiovou smes (prdla mi hadicka od chladice a vycakalo 6l), takze jsme tam nalily co se dalo, jestli neni v haji menic(ten je v pohode) ale predtim to zralo taky tak.

Ale prece lehkej prokluz pri pridani plynu ma kazdej automat, ne? Pridas plyn, lehce to proklouzne a hned se to chytne (0,5-1s)..
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
Odpovědět