čelní sklo - cenová lahůdka...

BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od BatoNR »

Zakonnu poistku v UNIONe rocne platim 128€ ak budem mat bezskodovy priebeh za prvych 10 mesiacov tak mi vratia 10% rocnej sumy (predtym som mal 2 roky Karkulku poistenu v Allianz za 180€ a kedze mi nechceli dat mensiu cenu tak som odisiel)

Havarijnu poistku v GENERALI mam zapocitanu v leasingu a mesacne to mam ak sa nemylim cca 30€ (900 Sk) cca rocne 360€ a spoluucast mam 5% resp 10000 SK (331€)
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Reklama
 

MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od MaTToS »

Tak chlapci ale Generali neni poistovna ale diera nakolko neexistuje aby sa tam clovek dovolal kompetentnej osobe !!! A to NIKDY ! uz som cez nich bohuzial riesil poistnu udalost ked do mojho auta napalil chalan co mal u nich poistku zakonnu a moje auto trcalo 2 mesiace v servise nakolko generali na 5x nebola schopna odsuhlasit vysku opravy a vymenu dielov az na siesty krat sa to podarilo a nakoniec som si pozical peniaze a vyplatil cash 76 000 SK v servise autorizovanom aby mi dali auto a dalsie 3 mesiace som cakal na generali kym mi vyplatili trapnych 44 000 SK z tej sumy !! Uz sa to blizilo k sudu tak zrazu zaplatili hajzlici jedny lebo dovtedy nezajem, nikdo nebral telefony, obhliadaci technici neexistovali , ich mobily nikdo nebral alebo boli nedostupne na infolinke 0 bodov ziadne info, poslane listy do generali bez odpovede ....

Ja mam havarijnu v Allianz a preto platim tak vela lebo som si vybral najnizsiu spoluucast a asi aj nejake pripoistenia nepametam uz no mam to 5% alebo 2000SK nakolko s 5000SK spoluucastou bolo poistne len o cca. 44 euro nizsie rocne a Allianz je vseobecne najdrahsi v havarijnom ale zato ked pridem do KIA servisu tak priamo tam maju Allianz pobocku, nafotia, odsuhlasia a uz v ten den moze servis robit co potrebuje a v servise ja cash zaplatim budto 2000SK alebo 5% ceny opravy zbytok plati poistovna .
Ja uz som mal take problemy s poistovnami a riesenim mojich dvoch poistnych udalosti ze volim jednoznacne Allianz a taktiez tam mam znamosti takze keby aj chcel vzniknut problem s opravou RIA tak jednoznacne ho vyriesim skorej nez v diere menom Generali ci Kooperativa .... mimo ineho mam zakonne poistenie v Kooperative platim rocne 115€ uz od kupy auta takze s tym som ja spokojny a ked do niekoho napalim tak uz nech sa on natahuje s kooperativou ale havarijne jedine allianz lebo jedina poistovna ktorej funguju telefony, pozna nieco ako terminy a taktiez pozna aj to ze niekomu ma vyplatit peniaze a HLAVNE s Allianz priamo spolupracuje KIA Zlate piesky takze ja okrem odstavenia auta pred servis a podpisania jedneho papiera nemusim pohnut ani prstom a uz nikdy viac denno denne telefonovanie do generali pocas dvoch mesiacov aby mi vobec servis opravil auto takze toto nikdy uz .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
shopho
Příspěvky: 34
Registrován: ned zář 27, 2009 4:47 pm

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od shopho »

tiez mam s Generali podobnu skusenost ako Mattos, ale nastastie sa jednalo o nizsiu sumu, ktoru som musel zaplatit aby mi dali auto a 3 mesiace som cakal na osoplenych 5000,-Sk, aj to som musel nakoniec vybavit po znamosti, aby mi ich vobec dali..
mircisko
Příspěvky: 16
Registrován: stř úno 25, 2009 10:26 pm

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od mircisko »

Kooperatíva je najhoršia poisťovňa, najhoršia, aká môže byť, mám s nimi veľmi zlé skúsenosti, nie s autom, ale s bytom. Moj brat tam má zákonnú, dva mesiace čakal na peniaze za nejakú somarinu na aute. Nezabúdajme jedno, poisťovniam ide o ich zisk.
Kia Rio Sporty, Midnight Black 13/02/2009
21.4.2011: 23000 km
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od BatoNR »

ja som nastastie s poistovnam nikdy nemal ziadne tazkosti, ale to preto lebo iba platim a nastastie nikdy som necerpal poistne. Okrem pripadu ked nam do sluzobneho nacuvala kocka a v druhom pripade nam kamen rozbil okno, ale to si riesila firma.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od MaTToS »

No ved to je to ludia platia "lacnejsie" poistky a je takych vela no uvedomia sa az ked vznikne nejaky zavaznejsi problem, ja som tiez mal na prvom aute havarijnu aj zakonnu od kooperativy ale havarijnu som po roku zrusil ked mi zaplatili len 40% skody ked mamka rozbila predny naraznik bo ze "amortizacia" a dalsie neviem co a ze ten naraznik bol trocha prasknuty uz pri zakladani poistky akurat skoda ze na inej strane ale kedze musel sa cely dat novy tak im to vyslo vhod .
No a akonahle som zrusil havarijnu v kooperative tak 4 mesiace nato domna napalil dozadu chalanisko co mal poistku v ceskej a uz sa zacali natahovacky o peniaze a este ajtak som pritom dosiel o 25 000 SK ... takze som si povedal ze je mi vsetko jedno do buducnosti a havarijna Allianz, pripoistenia a nech to stoji aj 400€ rocne no nech to aj plni svoj ucel .
Ako toto konkretne sa stalo mne tento problem, ale poznam mnoho ludi ktory s kooperativou problemy nemali a zasa mnoho ludi ktore s kooperativou mali a maju problemy takze nie je to vsetko len o tom zeby kooperativa neplatila vôbec oni nemaju problem zaplatit len treba chciet a mat stastie na normalneho zamestnanca a to je v tychto poistovniach problem s ktorym sa v Allianz clovek len tak lahko nestretne a bohuzial to u ostatnych poistovni "lacnych" takto funguje na dennej baze - zapierat, zapierat a zapierat a koncit vsetko hlaskou my sa vam ozveme .

Priklad : v maji mamka niekam zalozila sek z allianzu tak som volal na ich infolinku ze proste som ten sek stratil a teta na druhej strane bez slova povedala ze neni problem do 3 prac. dni mate v poste novy sek s predpisom na dalsie obdobie a o 2 dni to aj prislo .Kdezto naopak Kooperativa mi 3 mesiace posielala Zelenu kartu "original" postou lebo vzdy povedali ze o mesiac pride, o mesiac pride, o tyzden pride, dalsi tyzden pride ale nic nikdy nechodilo a doslo to po troch mesiacoch aj nejakom tom tyzdni a dovtedy som mal zelenu kartu vypisanu perom poistovakom ktory mi robil poistku takze uzasna kvalita sluzieb naozaj a takto to funguje aj s vyplacanim udalosti a obhliadkami v servise - o tyzden, dalsi tyzden, dalsi tyzden, nikdo nevie preco neni obhliadka spravena tak dalsi tyzden, dalsi tyzden, potom zaplatit - tyzden, dalsi tyzden, dalsi tyzden, potom ze uz to poslali na oddelenie vyplacania tak si pockajte 3 dni a dalsi tyzden a nic no jednoducho to nieje normalne co sa deje .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od tomasko007 »

k tomu sa da dodat len tolko : VIVAT SLOVAKIA

Ja podobne nemozem povedat nic dobre na kooperativu, dvakrat pri dvoch roznych autach som zazil ich pracu a vobec som z toho nadseny nebol. Akoze smiesne mi prislo uz len to, ze ja mam ist s rozbitym auto na druhy koniec mesta, lebo chlapik co robi obhliadku nema auto k dispozicii.

Podobne si neviem urobit nazor ani na Alianz. sice sa nejednalo o poistku auta ale nehnutelnosti, jednu poistnu udalost v marci riesili 3 tyzdne až ked som tam siel so zvysenym hlasom tak pani hned klesol usmev a vybavila hned vsetko v priebehu dna a o 2 dni som mal peniaze na ucte. teraz je poistna udalost podana od konca maja a ziadna odpoved, aj ked som uz tam 2 krat bol im vysvetlit ze su plateny zato aby robili, nie sedeli na riti a miesali kavu, bohuzial, tuto poistku ma na starosti ina osoba a tam to asi viazne.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od MaTToS »

No kazdopadne ten Allianz je zo slovenskych poistovni to mensie zlo a premna teda jedine vychodisko lebo je to jedina poistovna kde znam lidi ktory znaj lidi a vdaka tomu zatial problemy nevznikli a hlavne nie problemy ako generalli ze 5x nahlasovanu poistnu udalost pocas mesiaca kde bola spravena aj obhliadka zrazu neeviduju v systeme lebo asi to ma len niekdo na papiery takze nic nezaplatia .. lol
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: čelní sklo - cenová lahůdka...

Příspěvek od vko06 »

tomasko007 píše:tak toto je dost diskutabilne, tam by islo o dokazovanie ako z tvojej tak i z ich strany, lebo navonok sa nic neprejavuje, sklo nepraska ... a pokial nemas 100% istotu ...

inak zaujimave, ako vravis kamienok pod sklom, a to auto si kupil ako nove ? Lebo sa mi to moc nezda.

no nastastie mi povedali ze praskanie ide z palubovky a nie je to celne sklo co ma potesilo ..navrhli mi ze zistia co to praska ale treba vymontovat celu paluvobku , tak toto som im nedovolil a zmieril som sa zo slabulinkym praskanim ( je to lepsie akoby to rozobrali cele a potom by uz to praskalo na viacerych miestach).....a s tym citroenom (bolo kupene ako nove) to je sluzobne auto a nakolko prasklina sa tiahla spod gumicky tak servis to uznaz ako vyrobnu vadu a aj ten kamienok nasli cize to brali ako reklamaciu ..
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
Odpovědět