svieti niekomu kontrolka check

Toudy
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 08, 2008 12:00 pm
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od Toudy »

staf píše:
matoni píše:a na to mi povedali ze to na vsetkych riach....
toto je super konstatovanie. mne sa kyvu pedale, hlavne spojka. tak som bol v servise, tam sa pozrel na dalsie 2 ria co tam mali, na oboch to bolo take tak sa to uzavrelo tym ze to je normalne :-/
PS. tiez mi sem tam po starte klesnu na sekundicku dve otacky niekam pod 500, ale zatial vzdy to rozdychalo a neskapalo
Aj ja ti odporucam zajst do servisu a nech ti daju novy soft vedia ot om ze maju chybu v starom softe takze bi ti to mali spravit bez problemov
Kia Rio Sporty 2007-08
Reklama
 

adam221
Příspěvky: 56
Registrován: stř říj 22, 2008 12:07 am

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od adam221 »

Caute, toto iste robili accenty, 1,4 71kw... Prehraty soft a vsetko funguje tak ako ma....
winter car: Mitsubishi Pajero Wagon V6
summer car: Renault Clio

Hyundai I30 1.4CVVT 2011-2011
Hyundai ACCENT 2007-2011 1,5CRDi VGT 81kw
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa v Bratislave http://www.eoil.sk
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Mne to pocas tejto zimy spravilo len raz...sice nenabehla kotrolka check ale otacky kolisali a dusilo ho ale nezhaslo.
tak som trochu pridal a odvtedy to neurobilo. :)
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od visna »

mne zase chvilu svietila kontrolka ABS . bol som na pumpe a ked som sa pohol po na tankovani tak ostala svietit. Svietila asi tak 5 km a potom zhasla...hmm a odvtedy uz nic....zatial klop klop klop
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

oprava:Dnes ked som hned nastartoval a hned vyrazil tak som zaradil 1. prevodovy stupen a ked som dal 2.p.s tak auto netahalo a zhasinalo a zacala svietit kontrolka check.
zaujimave je to ze sa to stava len v zime....asi bude primrznuty olej na prevodovke:(
Myslim si ze keby je to chyba softverova tak by to robilo uz aj pocas leta.....
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od visna »

ja si myslim ze to moze byt sw chyba,pretoze si zober ze tie auta su s juznej korei a tam zimu nepoznaju. Takze typujem ze ten sw nie je naproramovany na tieto nase minusove teploty a moze s toho zblbnut. Skratka riadiaca jednotka zle vyhodnoti (kvoli velkemu mrazu) aky ma dat pomer paliva a vzduchu alebo nieco podobne. Ale vela sa tu uz o tom pisalo...ze ked ti prehraju novy sw je pokoj.
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Ale cital som aj na inych forach a tam aj prehrali SW a chvilu to nerobilo a zase to zacalo....
Inac od vtedy sa mi to uz nestalo....
Vzdy nastarujem idem oskriabat okna a potom to ide bezproblemov.....
zatial mi to nerobi casto tak nepojdem asi ani do servisu a pockam na granacnu prehliadku...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od visna »

No ja to robim vzdy tak ze nastartujem a nehavam ho bezat iba tak vzdy aspon 2-3 minuty a nikdy sa mi take nieco nestalo ..ani naznakom. Mne sa niekedy praveze zda ze to auto je za studena trosku zivsie od nizkych otacok.... ale iba trolilinku.. :lol:
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od staf »

ale ale ale! nastartovat a ist skriabat okna? to je na pokutu :P
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od visna »

ha ha ha ...no to je pravdaa. ale u mna to nehrozi...byvam na dedine a mozem si nehat nastartovane kolko chcem...lebo sused ani nikto na okoli tam neni :lol:
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Jak ze pokuta...?
To ako potom nemozem stat ani na parkovisku ked niekoho cakam v aute....Ktorom clanku je to spomenute v cestnom zakone lebo som to tam nevidel...
Dokonca v papieroch od auta sa pise ze motor sa ma nechat chvilu bezat na volnobeh...
Visna aj ja od kedy necham chvilu bezat tak je to uz v pohode.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od visna »

Niekde som pocul ze to tusim davali aj v spravach..ze nesmies mat zbytocne dlho pusteny motor..ze mozes dostat pokutu :lol: :lol: a mna to ucil aj instruktor autoskoly este pred(x rokmi) ze nesmies nehavat pusteny motor prilis dlho bez priciny... emisie,hluk a podobne voloviny sak chapes :D
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od staf »

presne tak, bolo to aj v spravach a nie som isty ci sa k tomu nevyjadroval aj Packa. presne davali ako priklad klasicku zimnu situaciu (nastartujes a ides si skrabat okna). ale ak je to v navode ako pise aladinos tak potom by som to nevidel take jasne ze to nesmies. auto je schvalene na pouzivanie tak ako je a ked je to prikaz od vyrobcu tak pohoda 8)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od visna »

no hej ale ja som to v navode nenasiel>..hi hi jasne ze je dobre to auto nechat vzdy chvilu vrcat...ja to robim dokonca aj v lete.... takze kaslat na nejake pokuty...myslim ze pokial nechas to auto nastartovane 3-4 minutky tak to nikomu nemoze vadit...nehovorim ze nastartujes a ides na pol hodinu nekam na kavu :lol: :lol:
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od aladinos »

Dnes som dal auto na diagnostiku.Isiel som tam s tym ze otacky hapruju a 2x mi svietila kontrolka Check.

Servisak uz vedel o tomto probleme nakolko aj on si kupil Rio Sporty.
Najskor si to vyrobca KIA nechcel priznat,ale po natlaku vydal novy software.
Auta ktore jazdia juznejsie alebo u nas v lete s tym nemaju problemi,ale akonahle nastane u nas zima tak software nie je na to nastaveny.
Bolo mi tiez povedane ze stary sw bol nastaveny tak aby boli co najnizsie emisie
Dokonca pri novom sw sa ma znizit aj o nieco spotreba. :)
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět