Ethanol

viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ethanol

Příspěvek od viktor »

Sral pes lpg,doufám,že ti na sraz vydrží motor na parníku.Já se tam sám bojím.Voda je hluboká a jedovatá.Už aby byl červen.Už něco plánujete pacholci?
Reklama
 

viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol

Příspěvek od viita »

Motor na parníku je v tý nejlepší kondici- bodejť by nebyl, už tam moc toho starýho nezbylo :D Plánovat se snažíme , zatím se hadají termíny , ale určitě vymyslíme. :wink:
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ethanol

Příspěvek od viktor »

To jsou ty tvoje třílitry.Všchno vyměnit a potom už to funguje jak se Sovětským svazem.Na věčné časy a nikdy jinak.Už se na Vás těším jak malý chuj.
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Ethanol

Příspěvek od orangi »

Viktore aj Ježek sa tesí na teba :D
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ethanol

Příspěvek od viktor »

Maro,ty vole ještě teď cítím na prdeli bodliny.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Ethanol

Příspěvek od zdeny65 »

Tak přicházím na to, že ať se udělá nějaký téma, je nadmíru jasný, že se z toho stane všeobecná diskuse a v jednom tématu se probere absolutně všechno. Akorát to má jednu velkou nevýhodou a to,že v informacích se člověk neznalý těžce orientuje a jakýkoliv dotaz na něco je těžký najít.
Zkusím vrátit téma zpět. Tak jsem koukal na palivový potrubí a nemám jedinou gumovou hadici.Což je docela dobrý i všeobecně. Snižuje se tím riziko zteření gumový hadice. Jinak bych řekl,že směs trochu propláchla soustavu, protože někdy při prvním startu byly nepravidelný otáčky, což teď zmizelo.Srovnal bych to možná, jako když se naleje čistící aditivum. Toť další pozitivní poznatek.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol

Příspěvek od viita »

zdeny65 píše:Tak přicházím na to, že ať se udělá nějaký téma, je nadmíru jasný, že se z toho stane všeobecná diskuse a v jednom tématu se probere absolutně všechno. Akorát to má jednu velkou nevýhodou a to,že v informacích se člověk neznalý těžce orientuje a jakýkoliv dotaz na něco je těžký najít.
Zkusím vrátit téma zpět. Tak jsem koukal na palivový potrubí a nemám jedinou gumovou hadici.Což je docela dobrý i všeobecně. Snižuje se tím riziko zteření gumový hadice. Jinak bych řekl,že směs trochu propláchla soustavu, protože někdy při prvním startu byly nepravidelný otáčky, což teď zmizelo.Srovnal bych to možná, jako když se naleje čistící aditivum. Toť další pozitivní poznatek.
Ano , máš pravdu, držme se tedy tématu...
ethanol pročistí a dokonale propláchne.A možná je pro toto auto plně vhodný, netvrdím že ne.Pokud to za všechny vyzkoušíš, bude to fajn. Ale jak jsem řek, úspora spočívá v ježdění na samotný ethanol,l tedy instalovat korektor délky vstřiku směsi a zkusit to.Sám jsem na něj nikdy nejezdil čerpám jen z reálných poznatků tech co na nej jezdí. Mám zkušenosti s LPG a jsou veskrze kladné. Takže se budu držet tohoto systému. Na téma ethanol bylo neco napsáno i na fóru plavidel. Lodní motor žere fest tak taky byly pokusy. Ač jsou to motory koncepčně staré, nedopadlo to, po chvíli provovozu (ne hned) ethanol kompletně rozebral veškrerou gumu v karburaci, palivové memránové pumpě atd.
Takže pokud vyzkoušíš, bude to fajn.A můžem vše prodiskutovat na chystaném srazu :wink:
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Ethanol

Příspěvek od zdeny65 »

Přesně jak píšeš. Četl jsem dost věcí okolo a vcelku pozitivní. Někomu se zaneslo síto na čerpadle, po vyčištění normální. Jako jedno je jasný, i když se dá jezdit na čistý Ethanol, tak by to logicky chtělo k tomu nějakou elektroniku. Prostě uvidíme časem,co z toho vyleze. Spíš ale přemýšlím o čipu. Nějakejch pár kW by se docela hodilo.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Ethanol

Příspěvek od viktor »

Nad čipem vůbec nepřemýšlej a per ho tam.Získáš něco,co už pomalu připomíná auto.Ale nevím jestli ten efekt co je u nafty bude u benzínu.A rozhodně u firmy,která má k dispozici válcovou brzdu a změří to před a po.Mě jako vždy ojebali.Ale už to mám v cajku,a 30 koníků je 30 koníků.Pryč už bych je nedal. Ujeto po čipu 56.000 km.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Ethanol

Příspěvek od zdeny65 »

viktor píše:Nad čipem vůbec nepřemýšlej a per ho tam.Získáš něco,co už pomalu připomíná auto.Ale nevím jestli ten efekt co je u nafty bude u benzínu.A rozhodně u firmy,která má k dispozici válcovou brzdu a změří to před a po.Mě jako vždy ojebali.Ale už to mám v cajku,a 30 koníků je 30 koníků.Pryč už bych je nedal. Ujeto po čipu 56.000 km.
No u tý mojí potvory mě neojebou. A to proto, že jestli to zkusím, tak to stoprocentně poznám.Je to slabší motor a jestli tam bude o 10kW navíc, tak to bude sakra znát.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Odpovědět