trošku překopávám ten korejskej zázrak

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Pánové zrovna mám potřetí nabořený Sorento, viz příspěvek nahoře ,,Sorento" a díky tomu že vždy ne z vlastní viny tak přemejšlím o Australské verzi nárazníků tedy mohutných ocelových. Nějak nemám náladu stále měnit ty plastový, na skladě mám již oba po předchozích nabourání.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od ParnosCZ »

Zdarec Jirko a da se sehnat ten Australskej ja po nem patral a nic asi spatne nezkousel jsem e-bay a pod. popr. dej link dekuji
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Zrovna stahuju fotky ze světa a asi nezbude nic jinýho než jej vyrobit a pak tam vyrazit nejaký klikiháky a numera jako homologaci na dálným východě a vydávat to za originál pro speciální nasazení. Mám již oba pasťáky poškozený na skladě z minulých karambolů a další rok starej přední je k nim na cestě.
Protože moc nevydržej tak je moje myšlenka udělat je bytelný ocelový.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od David-Petr »

australani nic nedělají jedinej pevnostní co sem našel dělá borec ve Španělsku a je hnusnej jako prase ,ale už to je traky dost dlouho tak možná už někdo něco dělá nevím.Vydrž v zimě budu tvořit na ten můj zázrak tak pak ti ho můžu taky dodat aji s navijákem,ale prvně tam namontuj pořádný péra protože pevností nárazník váží cca 35kg a naviják taky tak a až někoho někde ťukneš tak to odsereš ani nemrkneš protože to je nedovolená úprava ,ale konkrétně mě to je úplně jedno mám tam toho už tolik že na to prdím a až to z jara opustí dílnu tak se pomáhači a chrániči asi poserou až mě budou stavět :D :D
pokud někdo budete potřebovat zadní origo nárazník tak ho mám na půdě a klidně ho nechám za 1500kč
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

S tima nepovolenejma úpravama bojujou i jinde, když sleduju Německý forum tak to je u nás ještě zlatý. Zatím co jsem našel fotky pevnostních nárazníků na Sorentu tak asi jen jeden byl přijatelnej vzhledově. Byl složenej s horní části původního plastovýho a kousek pod převisem byl rovně uříznutej a poktačoval bytelnej ocelovej a poměrně nenápadnej.
Zatím mám dva mírně poškozený přední nárazníky a vždy prasky ve výřezu pro ostřikovač světla. To je slabý místo při rohovém nárazu. Na čelní náraz mám mohutnej přední rám uchycenej pouze do rámu auta a ocelový výstuhy nárazníku. Takže by absorboval slušnej náraz a mám ho speciálně uloženej aby nepřenes silnej náraz do rámu.
Zatím nejhezčí řešení by bylo vyztužit stávající nárazník, opticky hezkej vnitřní ocelovou výstuhou v celý ploše a mezi ní dát tenčí polystyren, ten by absorboval mírné nárazy s průhybem plastu na stanovenou úroveň a silnějšíé rány by zachytila plošná výztuha. To by zabránilo prasknutí nárazníku a ohrožení světel apod.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od zdeny65 »

Tak jsem našel možná zajímavý odkaz http://www.4x4pevnostninarazniky.cz/narazniky
Třeba pro inspiraci.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

To jsem taky viděl, ale celkem hezký Sorento vybavit někdy až strašidelnou konstrukcí není to pravý ořechový. Já se pokusím jít cestou jako se opanceřovávají auta. Tady zcela nenápadný úpravy. Takovej vlk v beránčím rouše :D . Nebudu kvůli tomu kupovat jiný auto, který je vzhledově předurčený na pevnostňák, jenže zase nemaj takovou spotřebu a pohodlí jako Sori. S tím se i dobře parkuje v Praze a tak to beru jako optimální auto.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od zdeny65 »

No taky se mi to nelíbí.Na starýho off je to dobrý.Jediný co napadlo už i mě je to vyztužit laminátem.Vložit do toho nějakou další výztuhu,nebo něco podobnýho.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Až budu mít sundanej nárazník tak uvidím co je možný, ale laminát neřeší situaci. Třeba nyní to byla rána do docela ostrého rohu LR a ten díky tuhosti proniknul dost do nárazníku Sorenta. Ona koncentrovaná energie se těžko eliminuje. Nejlepší by bylo dovnitř napříč upevnit ohnuté stavební účko a pod. a na něj navařit výstuhy v kritických místech. Problematický jsou ty rohy, to je slabý místo a to mě dvakrát zradilo. Myslím že kombinace mohutné výstuhy a vrchního do určité míry pružnýho plastu je dobré řešení z pohledu nebezpečí od pojišťovny. Protože si pojišťovna vždy fotila auto a techničák tak moje idea je asi nejschůdnější.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od David-Petr »

dneska koupíš starší nárazník za pár kaček tak pokud nechceš upravovat nějak moc pro jízdu v terénu tak tam nech origo,protože pokud máš bouračky které jsou placené z auta které tě nadrbalo tak na tom ještě zbohatneš.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Jasný již mám sbírku nárazníků v nouzi zcela použitelnejch a každej rok novej nárazník. Kdybych si škodu způsobil sám tak bych na nárazník nalepil černou samolepicí folii a klidně by sloužil dál. Jenže to je na pojišťovnu viníka a tak to neřeším. Zkoumal jsem to místo na vyztužení vnitřní části, ale není to sranda, místa je málo a ty ostřikovače světel to taky komplikujou. Protože pojišťovna chce kopii velkého techničáku tak samo domi úpravy nejdou realizovat, to by se vymstilo při řešení situace.
Řešení by bylo koupit Land Cruiser, kde je řada výrobců pevnostních nárazníků, jenže auta jsou vesměs dobitá a jak jsem koukal na Patroly tak to platí taky a pokud je málo jetej tak 30 tisíc Eur je nesmysl za starší auto.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
martin250
Příspěvky: 13
Registrován: čtv zář 08, 2011 9:40 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od martin250 »

ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od ParnosCZ »

JJJ TAKY JSEM KOUKAL :) ;)
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od orangi »

Tak konečne som prišiel na problém na modom Sorentíku.
Včera ani za toho pána nie a nie naštartovať. Nakoniec pomohla asistenčná služna ktrorú mám vrámci PZP. Odtiahli mi to do KIA servisu v Liptovskom Mikuláši (týmto chcem vzdať hold prijímaciemu technikovi - super prístup a super ochota pomôcť). Diagnostika zahlásila netesnosť na reglulátore paliva. No potom sa to podarilo nejako naštartovať a čakala ma cesta domov do Banskej Bystrice. Potom to išlo v pohode. Týmto chcem vyzvať niekoho kto má regulátor tlaku paliva čo je umiestnený na čerpalde, model 2,5 CRDi rv 2005, novší typ motora (resp. vylepšený), rád by som ho kúpil. Pokiaľ viem, dá sa kúpiť iba s čerpadlom ale 1500 eur naviac nemám.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Tak přemejšlím nad zvednotím Soriho o 45 mm viz tyto pružiny: http://www.ebay.de/itm/130569886031?ssP ... 1438.l2649
Podle info z netu by měly jit dohromady s origo tlumičema, ale nejlepší kombinace je s KONI Heavy Track a tak je možná taky zvolím. Co vy na to odborníci?
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět