led parkovacky

Moderátor: Moderátoři

schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od schreeder »

a ja viem??? mali by byt...ak žiarovka nesplna požiadavky na používanie na cestných komunikáciach tak napísu na obal výstrahu....ale tu nieje nic....menil som parkovacky lebo boli k svetlam príliš žlté..teraz mam opačný problem.....žiarovky mam philips briliant vission alebo tak nejak ....2ks po 15 eur tusím......zdali sa mi biele.....ale teraz....ee...asi fakt tam už hodit len xenon
Reklama
 

vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Ved to som si hned vsimol,ze dost vidno rozdiel medzi svetlami a to som tak trosku tusil,ze tam mas lepsie ako obycajne.Fakt uz teraz len xenon,ale na ten treba ma sosovkove svetlo a take sa ani nedavalo na Soula,co je skoda podla mna,lebo na Ceed uz automaticky davaju take svetla,aj ked tam clovek ma len obycajne ziarovky.Asi ziadne H4 nie su take,co by sa podobali led parkovackam.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
Nakerino
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 3:23 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od Nakerino »

Chalani ked chcete mat legalny " xenon " tak najlepsia nahrada su ziarovky znacky PIAA...ma to vsak dve nevyhody, prva je, ze su neskutocne drahe,100+ Eur za par...Objednavaju sa cez net ,v ziadnom kamennom obchode som ich este nevidel.Nie je to ziaden ten cinsky vymysel ze plus 200% svietivosti a minus 99% zivotnosti... :D...Policajti vam mozu oblizat tak zadok :D....je to jedna vazna supa ma to kamos na audine a pokial mi nepovedal,tak som nevedel ze nema xenon...treba len zvazit tu cenu,lebo da sa za to uz zohnat xenon...ale mam rad svoj technicak a nechcem si ho nechat vziat :D
Keby si niekto chcel objednat...nech sa paci ;-) http://www.moped.sk/?z=1002000000&k_id=819
Kia Soul 1.6 CVVT TX, Black,Navi,Parking camera,Xenon Bulb
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

A ty mas tieto svetla,ci mas xenon?A ked tieto ziarovky nemaju homologizaciu,tak aj tak ti za ne mozu zobrat policajti technicak.
No som rad,ze si tu dal tento link,lebo je to super vediet,ze nieco take existuje a mozno by som aj riskol to,ze nemaju homologizaciu.
Takze vidno,ze su homologizovane,len by ma zaujimalo,ze kolko vydrzia,lebo obycajne mi vydrzia tak 3 az 4 mesiace.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
Nakerino
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 3:23 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od Nakerino »

Tak ja mam tieto ziarovky http://www.soundcar.sk/tuning-exterier/ ... efekt.html Svietia pekne na bielo ale ako som uz pisal na PIAA sa nechytaju ani zdaleka...
Drzia mi uz asi 3 mesiace...predtym som vyskusal vsetky tie slavne Osram nightbreaker a podobne somariny...ale tak uz viem preco sa tak volaju...lebo ja ich uz dnes tiez OSRAM :D ...Stalo sa mi ze mi odisli aj po mesiaci...neviem od coho to zalezi,podla mna len od pana Boha,ze kolko zivotnosti im nadeli...vsimol som si ze ste tu riesili aj LED v parkovackach.Ked som kupil auto,bolo to prve co som na nom prerobil,ze som kupil do parkovaciek LED-ky...vobec som neriesili ziadne odpory ani nic s cim sa tu chalani hore trapia...kupil som prve biele vyskosvietive LEDky ake som nasiel,strcil som ich dnu a svietia uz 2 roky jak o dusu...a pokial viem maju standardnu paticu a nemaju ziadne odpory...povodne su urcene na osvetlenie SPZ... takze tak :-)
Kia Soul 1.6 CVVT TX, Black,Navi,Parking camera,Xenon Bulb
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od schreeder »

mas pravdu....aj na mojes starej felde idu obyčajne led diody za 2-3 eura kus......ale auta...ročníky 2009 a vyššie 95 percent potrebujes ledky s odpormy...nove auta su sama elektronika....system tam neojebeš......dokonca aj xenony musís okabátit odpormi v nových autách ako som sa dozvedel...lebo papaju menej ako normal žiarovky a v aute to mas už nastavene......ak mas auto pripravene na 5w parkovačku a dáš tam ledku co papa 2w tak ju system nezaregistruje...jednoducha vec...
Nakerino
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 3:23 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od Nakerino »

ja ta chapem,mam soula 2009 a neviem ci je to zazrak ale mne idu tie LEDky uplne normalne a nemaju na 100% ziadne odpory :-)...mozno je to tym,ze to auto nema ziadnu elektroniku co sa tyka vypalenych ziaroviek ;-)
Kia Soul 1.6 CVVT TX, Black,Navi,Parking camera,Xenon Bulb
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Nakerino zistis mi prosim ta u kamarata,co ma tie PIAA,ze ako dlho vydrzi taka ziarovka,ake ma on s tym skusenosti?

Urcite je mozne,ze Soul to nema tak urobene a das tam hocijaku ledku,je to mozne no.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
Nakerino
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 3:23 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od Nakerino »

Tak tie PIAA vydrzali cca 10 000km....potom odisla jedna....kupil novu a drzia dodnes...ale xenon 4300k teda najbielsie svetlo je o inom...xenon vydrzi cca 100tis. km....ziarovka OSRAM mi vydrzala 3000km...PIAA vydrzia cca 3x tolko...treba zvazit cenu,plusy a minusy a rozhodnut sa ze ci sa to pri tej cene oplati...ako vravim,mne sa to neoplati :D...minusy vsetkych na ´bielo´ svietiacich ziaroviek (nie xenonovych vybojok) je slaba viditelnost na mokrej vozovke.Je to proste len image.Najlepsie viditelne svetlo bolo a aj vzdy ostane zlte...ale co nespravime pre krasu nasich Soul-ikov nie? ;-)

Ja by som skor riesenie videl v tomto.... http://www.bi-xenony.sk/bi-xenonove-cocky-h4/
Toto si tam pekne namontujeme,ostrekovace si kupime tu.... http://www.gsmalarm.sk/ostrekovace-svet ... 55272.html
A na obabranie STK si tam namontujeme aj toto http://www.tuning-in.sk/nastavovanie-sk ... xenon.html

suma sumarum : cca 200 Eur a mame ´legalne´ xenony :D
Kia Soul 1.6 CVVT TX, Black,Navi,Parking camera,Xenon Bulb
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

:D Krasne si nam tu ponukol variantu.

Inak dnes som si bol kupit ziarovky a typek,co predava dieli na auta mi vravel,ze vela k nemu chodia ludi,co maju Kiu a kupuju si u neho odporove kable za 5 euro-kus,ktore robia taku vec,ze ziarovka sa tak neprehrieva,ako pri normalnom kable.Tento kabel sa montuje k tomu,co tam je.To som uz viackrat pocul,ze Kia to maju velmi zle urobene a velmi sa tie ziarovky prehrievaju,preto sa tak rychlo vypaluju.

Urcite,ked nasporim na PIAA,tak tento kabel si dam predtym urcite namontovat.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od schreeder »

ok..parkovačky máme za sebou...ale ako je to u led H4 žiarovkách???

http://auto.bazos.sk/inzerat/6745105/zi ... H4-LED.php
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od vannilla »

Ano tieto ziarovky som nasiel uz davno,ale nie su povolene u nas,takze technicak zato beru,ale niekto by to mohol skusit,lebo niesom osobne presvedceny,ze maju taky smer svietenia ako normalne H4.Treba skusit asi.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
lac007
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 18, 2012 7:25 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od lac007 »

Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: led parkovacky

Příspěvek od eMKejx »

co vravite na tieto parkovacky

http://auto.bazos.sk/inzerat/23235516/L ... D-NOVE.php

ma niekto skusenost, naj. Kia Rio II (2009)
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Axis551
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 15, 2015 2:26 pm

Re: led parkovacky

Příspěvek od Axis551 »

Nedávno jsem si dal taky parkovačky led, na stk problém nebyl :)
Přílohy
IMG_20150215_142915.JPG
IMG_20150215_142915.JPG (62.59 KiB) Zobrazeno 13427 x
Odpovědět