Ciptuning

nimor
Příspěvky: 32
Registrován: stř úno 24, 2010 9:22 am

Re: Ciptuning

Příspěvek od nimor »

chcem sa spytat.. netrpi motor po takejto uprave? myslim ze ak by to bolo v poriadku, uz samotny vyrobca by dodaval motor so zvysenym vykonom a tym si zabezpecoval vacsi odbyt vozidiel.
KIA RIO Sporty 1,4 r.v. 2009
Reklama
 

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Ciptuning

Příspěvek od tomasko007 »

Na tuto otazku by ti vedel najlepsie odpovedat technik / technici zodpovedny za vyvoj tohto motora !
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning

Příspěvek od MaTToS »

nimor píše:chcem sa spytat.. netrpi motor po takejto uprave? myslim ze ak by to bolo v poriadku, uz samotny vyrobca by dodaval motor so zvysenym vykonom a tym si zabezpecoval vacsi odbyt vozidiel.
Vyrobca by chciet dodavat mohol ale vzhladom k tomu ze by motor uz nesplnoval uzasne normy Euro 4 a 5 tak by ten vyrobca v Europe uz vobec nic nepredaval ... Toz hlavny dôvod preco vyrobcovia takto "upravuju" vykony motorov, jasne ze by sa to dalo vyladit tak aby bol vykon vyssi a dynamika lepsia ale to uz su vyssie emisie a spotreba takze nee a prave z toho dôvodu to vyrobca vyladil na nizsi vykon .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Maldoc
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 06, 2009 6:53 pm
Bydliště: Lipt. Hradok
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning

Příspěvek od Maldoc »

praveze som tam cital ze spotreba po uprave este klesne a podla mna motor az tak moc netrpi ..,
KIA RIO II Sporty
1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG solaris II
kupene 4.Maj 2009
stav km pri kupe: 8
najazdene km cca: 26 500
shopho
Příspěvky: 34
Registrován: ned zář 27, 2009 4:47 pm

Re: Ciptuning

Příspěvek od shopho »

ano spotreba klesne, ale pri turbomotoroch, pri ktorych sa da zvysit vykon a krutak o dost viac ako pri atmosferach.. pri atmosferach pisu, ze spotreba ostane cca rovnaka..

a ci to ublizuje motoru? tazko povedat kolko je pri tychto motoroch vykonova rezerva, ale myslim, ze tych 10kw a 15nm naviac to musi v pohode zvladnut..
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ciptuning

Příspěvek od MaTToS »

Presne tak, spotreba mozno pri turbo nafte klesne ale tie normy ktore to splnat musi to uz splnat nebude vid. co tu pisal ze mu to viacej dymy atd., spotreba celkova priemerna mozno dole ist mohla ale emisie môzu byt vyssie no kdovie , ja som cital na nete ze to vyrobcovia "necipuju" od vyroby kvôli tym emisnym limitom co to auto musi splnat a mozno aj kvôli zivotnosti motora ale hlavne tie emisie sa zvysia .Keby vyrobca sa nemusel riadit normami emisii tak to nacipuje, vyhodi z tade kurvitka ako egr ventil a pod. kraviny a ide sa -
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Ciptuning

Příspěvek od staf »

a A) moc nechapem ako moze vzrast vykon pri spalovani rovnakeho mnozstva benzinu, za B) uz vobec nechapem preco ak by platilo A) = efektivnejsie by sa spaloval benzin, preco by teda stupli emisie. bol som v tom ze objem emisii je umerny mnozstvu spaleneho paliva. nie som vsak expert, tak hadat sa nebudem. proste mi je to len podozrive. aaaa este ma napada C) ze ak niekto vie zefektivnit to spalovanie tak, ze pri rovnakej spotrebe da vyssi vykon, preco sa neupravi motor tak, ze vykon ostane rovnaky, ale klesne spotreba. keby ta klesla, tak aj tie emisie by boli asi mensie ....

to bola uvaha ... ale realna otazka znie: nebudete mat problem pri EK, ked budete mat zvysene emisie???
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
mawerik
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 18, 2010 2:07 pm

Re: Ciptuning

Příspěvek od mawerik »

na STK idem buduci mesiac.... tak sa necham prekvapit ci prejdem (no prejst by som mal urcite).
Kia Rio II 1,5 CRDi 81kW (104kW) r.v. 2006
Chiptuning 1.3.2010, 53000 km
104kW, 142k, 314nm
Odpovědět