SOUL - Garancna prehliadka.

Moderátor: Moderátoři

pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

mischko píše:super.... a to sa ti ako podarilo vybavit?
za mesiac-dva by som mal ist na 2 garancku.. skusim aj ja im to ukazat a snad najdeme spolocne riesenie.
Takisto skusim im ukazat dost chabe vnuterne plasty, ktore mam uz odrate... :(
Auto je v servise, mělo by být hotové v pátek.
Požadoval jsem přestříknout v záruce zadní podběhy, zadní dveře i prahy. Je to napsané i v zakázkovém listě jako záruka.Myslím si, že to budou muset stříkat celé díly. Lokální opravy nejdou podle mě na metalíze udělat.
Neměl jsem s tím zatím žádný problém. Až to bude hotové napíšu. Ještě se může cokoliv stát. :?:
Při první garančce jsem na problém s lakem upozorňoval a předal i meilem fotku.
Vše jsem řešil písemně. Je pravda, že jsem využil i tohoto fora a zmínil se, že problém s lakem má víc SOULŮ.
Reklama
 

pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Takže auto mám doma.
Oprava je perfektní, v záruce mi jak slíbili nastříkali zadní dveře, podběhy i prahy. Měl jsem z toho trochu strach ale není poznat vůbec nic. :) Takže si ten nekvalitní lak nenechte líbit a reklamujte. Chce to samozřejmě řešit písemně.
Ještě jsem si koupil opravnou sadu barvy a průhledného laku na drobné oděrky od kamínků, které se sem tam vyskytnou.
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od rudolf.tomka »

to ma teší , že si už po prehliadke , a že ti to prestriekali v záruke / kvalita by mala byť veď su to prefesionáli / je super , ALE ako zabrániť tomu , aby si nemusel prestriekavať po každej zime :( , to TI asi neporadili v KIA :? , alebo ÁNO , tak prosím za všetkých o radu a pomoc :D
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Otřískaný lak byl pouze na podbězích. Na dveřích a na prazích byl lak nekvalitní už od nového auto. Toho jsem si všiml. Budu dál hledat větší přední zástěrky.
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od rudolf.tomka »

ako si prišiel na to resp. v servise , že bol "nekvalitný laK " , to nezistili pri odovzdávaní vozidla v autoservise :?:
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
xsmejkalk
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 18, 2009 7:18 am

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od xsmejkalk »

pro "pavel2": zajímalo by mě, ve kterém servise byli tak štědří, že přestříkali ten obitý lak - jezdím do PEMM v Brně a omlácená barva je nezajímá - musel jsem nalepit ochrannou folii.
Jinak cena první garančky - katastrofa - 5.100,-Kč. Za pět let záruky to auto zaplatím ještě jednou. Škoda jen, že až doma v příručce jsem se dočetl, že pylový filtr, cena přes 1.000,-Kč, se mění až při 30,000km - mně ho raději měnili hned.
No, každá sranda něco stojí - staré auto: nervy, nové: peníze.
(a motor by určitě skousl i levnější olej, než castrol...)
pro záruku zaplatíme garančky a na závady řeknou, že to není v rámci záruky...
Ještě, že je to Soul, jinému autu bych to asi neodpustil.
1.6 CVVT tomato red
xsmejkalk
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 18, 2009 7:18 am

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od xsmejkalk »

jo, a ještě jedna zajímavost: účtovali si hodinu za prohlídku karoserie a ten obitý lak jim nebyl divný - že by tam pracovali nevidomí????
1.6 CVVT tomato red
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Tak můj servis je Auto Hlaváček Olomouc.
Ten nekvalitní lak na zadních dveřích u nového auta nebyl tak markantní a připadalo mi, že se to po zimě zhoršilo. Při garančce si toho obitého laku sami asi nevšimli. Upozornil jsem je já a trval na záruční opravě, což mi také provedli.
Už mám domluvené černé matné folie co si nechám nalepit na pruhy zadních podběhů aby se to neopakovalo. Tyto už soukromě mimo servis.
Věřím, že na zadních dveřích by už problémy s lakem neměly nastat.
Mě stála 1. garančka v Olomouci 3470,- Kč.
Olej použili SHELL ULTRA 5 W-40 3,5 L ZA 1600,- k což je taky láce. Lak kontrolovali 0,5 hod.
korkam
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 25, 2009 5:02 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od korkam »

Zdar chlapi, v pátek se mi u Brna už podruhé zaseklo okno u spolujezdce, nešlo ani nahoru ani dolu, byl jsem na trase Praha - Zlín po D1. Volám na asist. službu, že zajedu v Brně do servisu, dostal jsem adresu servisu. Zajel jsem do PEMMu a hrůza, že nemají kapacitu, že to bude trvat 3 hodiny než mě vezmou, no úplná arogance. Úpně šlo vidět jak je tím obtěžuju. Tak jsem okno ručně vytáhl a mazal domů. Dneska ráno jsem s tím byl doma ve Zlíně v Autokomu, Okno opravili, našli příčinu - pohoda. Jo se týká laku (mám Java Brown), tak poslali fotky přímo dovozci a dneska jsme se domluvily že mi to příští týden přestříkají na jejich náklady samozřejmě, a zařídí mi odborný polep těchto míst. Fakt se snaží vyjít vstříc, a to jsem tam auto ani nekupoval.
Radovan29
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od Radovan29 »

zdravim, bol som na prvej prehliadke po 12 mesiacoch, 8100 km, vymena oleja a nejake drobnosti, cena 125 €, karoseriu nemam obitu, zadny stierac zo zaciatku chrcal ale prestal... pohoda
1.6 CVVT TX
KIA SOUL 1,6 CVVT TX Green Tea Latte
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od rudolf.tomka »

veľmi dobrá cena za prehliadku :shock: a v ktorom servise si bol? :mrgreen:
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Radovan29
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od Radovan29 »

Mazda - Kia Púchov, tam som ho aj kupil :)
KIA SOUL 1,6 CVVT TX Green Tea Latte
stanci
Příspěvky: 34
Registrován: sob dub 18, 2009 6:39 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od stanci »

Takze aj ja mam dnes (1.7.2010) za sebou 1. garancnu prehliadku:

Servisna prehliadka po 15 000 km 1,4 Hod. 36,71 € (Bez DPH)
Olej - Shell Helix Ultra 5W-40 3,3 l 57,92 € (Bez DPH)
Filter olejovy 1 kus 6,10 € (Bez DPH)
Pelovy filter 1 kus 31,24 € (Bez DPH)
Podlozka pod vypustnu skrutku 14x22x1,5 1 kus 0,21 € (Bez DPH)
Zmes do ostrekovacov Cleanstar 0,02 l 0,79 € (Bez DPH)

Spolu 132,97 € (Bez DPH)
158,23 € (S DPH)

Chcel by som dat do pozornosti posledny bod - Zmes do ostrekovacov. Vsimnite si kolko mi ho dali - 0,02 litra !!!! - cize taky stamprlik. Pred prehliadkou som si sam doma dolial zmes do plna. Prisiel do po Soula a technik mi okrem ineho hovori, ze sme doliali zmes do ostrekovacov. Sa ho pytam, ako je to mozne, vsak som si ho sam dolial do plna. Nejak to zakecal a ani som to potom neriesil, pretoze som chcel aby sa mi pozreli na lak. Na zmes kaslem ale za 0,02 l zaplatit 0,79 €, to je vela. Zvlast, ked som potom na pumpe kupil 5 litrov za 1,79 €. No co, su to hajzli v niektorych veciach. Obity lak mi pozreli, pofotili a poslu to do Bratislavy a uvidime ako sa k tomu postavia. Pretoze tie plechy budu o 2 roky biele a nie cervene :evil: Takze cakame ... :?
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Pánové,
začal jsem si dopisovat ohledně laku se zastoupením značky KIA v Praze s panem Kulhánkem.
A radím Vám ztěžujte si na garančkách, ať je těch stížností co nejvíc, aby to začali řešit.
Chtěl jsem po nich garantované tloušťky laku. Na druhý pokus mi to poslal.
Přikládám odpověď a mou reakci.


Dovolte, abych reagoval na Váši odpověď.
Mohu pouze zopakovat, že výrobce v žádných technických materiálech neuvádí nic podobného Vašemu termínu "garantovaná tloušťka laku". Od výrobce jsem pouze získal průměrnou hodnotu tloušťky laku, která je kontrolována v ploše jednotlivých dílů, což je hodnota 85 ± 5㎛.
Osobně jsem provedl několik měření na vozidlech Kia a mohu potvrdit, že je tento průměr bezpečně překračován. Zároveň jsem provedl i několik měření na vozidlech Škoda Octavia a Fabia. Pokud Škoda auto garantuje 107㎛???, budu muset několika zákazníkům doporučit reklamovat jejich lak, jelikož této hodnoty na několika místech zdaleka nedosahuje a je to právě v partiích které popisujete jako kritické u vozidla Kia SOUL.

Oprýskávání laku ve zmíněných oblastech zadních dveří může být negativně ovlivňováno například rozměrem pneumatik, který je na vozidle použit (především širší rozměr či odlišné ET od originálních rozměrů).[/color]

Takže jsem odepsal:

Dobrý den pane Kulhánek,

děkuji za odpověď ohledně tloušťky laku. Pokud budeme předpokládat, že tloušťka laku je v pořádku, čím tedy vzniká problém s lakem?
Auto jsem kupoval v březnu r 2009. Koupil jsem ho v prodejně KIA Hlaváček Olomouc na plechových discích a zimních kolech. Tudíž rozměr plechových disků je originál, předpokládám s patřičným ET. Problém s lakem na zadních dveřích a zadním podběhu se projevil po letošní zimě. A tento problém, jak jste si možná přečetl, nemám pouze já, ale spousta majitelů SOULA.
Potom vidím jako možnou příčinu krátké a úzké přední zástěrky, které neplní svou funkci, ale jsou jen na ozdobu, což jme si všímali všichni majitelé SOULU v zimním provozu, kdy docházelo ke znečištění předních i zadních dveří až do poloviny. Konec zadních dveří není rovnoběžný s autem, ale má úhel, do kterého vše naráží. Pokud připustíme tuto možnost, nejste schopni zajistit jako náhradní díl širší a delší přední zástěrky?
Všichni majitelé SOULU by to jistě uvítali. I já již sháním průhledné ochranné folie na ochranu opraveného laku, aby po další zimě lak nebyl opět otlučený. Nalepením folií ale neodstraníme příčinu problému, ale důsledek. Zkoušel jsem i sehnat univerzální větší zástěrky, ale ani to se mi nedaří.
Zřejmě budu muset stávající zástěrky nadstavit a rozšířit. To bude ale vypadat na takovém autě jako KIA SOUL hrozně. Nicméně asi to splní svůj účel.
Nedalo by se s těmi předními zástěrkami něco vymyslet?

Takže asi tak.
Balki
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 01, 2009 10:11 am

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od Balki »

kľudne môžeš p.Kulhánkovi odpísať, že v rámci reklamácie laku som ja dospel až k meraniu hrúbky laku, a len veľmi ťažko sme našli na vozidle takú hrúbku ako on uvádza, vlastne iba na streche a vrchnej časti prednej kapoty. Najbežnejšia hrúbka bola 70 až 75 mikrometrov, na všetkých obitých častiach sme namerali od 54 do 70 mikrometrov, konkrétne moje vozidlo, fotky z merania majú aj na importe KIA Slovensko v BA.
Odpovědět