vymena stieracov

BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od BatoNR »

asi som tie moje Kia-originalne stierace prechvalil, lebo prave teraz mi zacal pravy stierac pri spatnom pohybe na vodicovej polovicke okna nechavat cmuhy, ale na spolojazdcovej polovicke to uz nerobi :(
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Reklama
 

bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

ja som bol vcera vo forstingeri reklamovat tie stierace. predavaci sa zisli az piati, lebo reklamaciu tych Boschiek vraj este nezazili. chlapik ich vycistil, namontoval a idu tak ako maju. predavac mi povedal, ze to pravdepodobne bolo tym, ze pouzivam zlu kvapalinu do ostrekovaca. takze teraz uz len minut ten sheron rain off a ideme na sonax, co mam v kufri :)
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od BatoNR »

bohush: co to znamena: "zla kvapalina do ostrekovaca"

ved ja kupujem obycajnu z Tesca, neni to "Tesco vyrobok" ale je to ta z tych lacnejsich v 5litrovej bandaske
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od visna »

To je dobra blbost ze zla kvapalina do ostrekovacov. Ja som kedysi pouzival obycaj nu vodu z vodovodu a do nej som pridal "co dum dal" naprkilad trosku jari alebo okeny a bol pokoj. A stierace si to ani nevsimli a nerobili cmuhy.
RIO II 1,4 sporty 2008
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

mozno je problem to rain off, lebo okno to zamasti. a potom stierace nestieraju ale sa klzu a to moze nechavat mapy. nieco na tom bude, lebo ked som pouzival iba cistu vodu a k tomu cw1:100 alebo sonax, tak to okno bolo cistejsie a stierace isli o nieco lepsie. takze skusim iba sonax s vodou a uvidime co to bude.
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od aladinos »

moje stierace ako som uz spominal vynechavaju smerom dole, vcera som naniesol na okno RAIN OFF a zacali stierat perfektne.
Uz si bez toho ani neviem predstavit dazd :)
Sice nechaju hmlu ale len na par sec.
Ked som nemal naneseny RO tak ta hmla bola este par minut na okne a nic som nevidel
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
mawerik
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 18, 2010 2:07 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od mawerik »

ja som kupil Valeo makke stierace tak je to o nieco lepsie... ale rozmyslam vymenit trisky za taky typ ako su na novych Octavkach.. uplne ze super to rozprasuje vodu po okne.... dnes idem do KIE sa pozriet ci sa to da kupit ako nahradny diel... tak si to odfotim a skusim porovnat s typom pre octaviu.
Kia Rio II 1,5 CRDi 81kW (104kW) r.v. 2006
Chiptuning 1.3.2010, 53000 km
104kW, 142k, 314nm
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od BatoNR »

tie trysky ostrekovacov zaujimaju aj mna, tieto origo co vystreknu na okno 2x po 3 prudy vody sa mi zda byt plytvanie vodou a malo ucinne,

viem ze aj na Peugeot 307 (rok vyroby 2002) boli take trysky co spravili hmlu na okne a potom sa to paradne zotrelo

a asi uz budem musiet kupit nove stierace, rozmyslam ze kupim Bosch Aerotwin
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od Matej »

aerotwiny nekupuj lebo nedobre doliehaju a zle stiera spolujazcovu stranu okna..........ja som ich kupil a po tyzdni isli do kosa
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

ja aerotwiny neodporucam. mal som ich tiez. stierali dobre iba smerom hore a na strane vodica smerom dole nechavali nenormalne cmuhy a mapy. nakoniec som ich nemusel vyhadzovat, lebo mi ich niekto pred robotou v tom najvacsom snehu ukradol :)
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od visna »

Chcel by som kupit tie celogumove stierace take jak maju tusim oktavky. Bude to sediet aj na rio ? myslim to uchytenie. Je to nejako univerzalne, kde to kupim ? je to drahsie nez obyc ?
RIO II 1,4 sporty 2008
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od Matej »

tie celogumove to su aerotwiny co tu hore rozoberame................
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od BatoNR »

uchytenie by malo byt univerzalne

a ake stierace mate vy namontovane ked mi neodporucate Bosch Aerotwin?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: vymena stieracov

Příspěvek od bohush »

Ja som sa vratil ku klasickym originalnym, ktore tam mam od vyroby. Maju sice skoro dva roky, ale stieraju lepsie ako fungl nove aerotwiny.
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Re: vymena stieracov

Příspěvek od Matej »

Champion rozmer podla starych origo...........
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
Odpovědět